ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Запознаване на хората от клуба и общи приказки за електромобили
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от altero1 » 31 мар 2013г. 23:18

s54 написа:
altero1 написа:Не си мериме пишките, просто търся хора с които да произведем продукт за масова употреба на достъпна за бедните хората цена.За един беден човек хиляда лева са много пари, затова не искам цената да е повече от хиляда лева. но вие не можете да го разберете, явно сред вас няма бедни.
бедните хора по цял свят не ползват собствени превозни средства
1000 лева са много пари, но за ПС са пари за колело ...
сори, ама на този свят е така ...
Ей точно това искам да променя :) и хора, които мислят като теб няма да ме откажат.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от SuriCat » 31 мар 2013г. 23:21

Аз ако бях богат щях да ти дам 900 лева, щото ми е интересно какво ще направиш. За съжаление не съм и не мога да ти ги дам. Иначе и на мен ми се иска ферарито да струва 2000 лева, а не 200 000 евро, за да мога и аз да си го позволя, ама ( middle finger ). Хубаво е да искаш да направиш евтин продукт за бедния народ, но да сме реалисти и да се огледаме около нас какво е. Това се постига в обстановка на комунизма дето "давай да даваме щото така каза тато..." и всичко се купува със стотинки.

Ама твърдоглавият си ти, а не ние дето ни обвиняваш, че не разбираме. Явно ти не разбираш или не искаш да разбереш какво те питаме или за какво говорим. Ти си знаеш твоето и си дъвчеш едно и също.

С радиоточка дискусия не може да се води!

Ако страничен човек изчете цялата тема ще стигне до извода, че през цялото време се опитваме да ти обясним въпросите, дето ти задаваме, а ти ни мислиш за балъци милионери дето няма кфо да правят и плямпат глупости....

След многобройните опити от колегите да вкараме темата да върви по същество, май стана ясно, че това е causa perduta!
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от s54 » 31 мар 2013г. 23:23

altero1 написа:Със сигурност скоро ще ти се наложи да ги смениш или ще трябва да караш с тях по 5-6 км на зареждане. Това е факт, заложен от производителя. Литиевите батерии далеч не са безсмъртни, питай GSMа ти.
скивай сега ...
колкото и да ти е странно като съм тръгнал да купувам нещо съм се поинтересувал кво купувам
1. батериите ми не са литиеви
2. напълно наясно съм, че ще се сменят в близко бъдеще
3. като ги сменя ще се похваля, а няма да си трая :mrgreen:

предлагам да прекратим офф-топика?
altero1 написа:Ей точно това искам да променя :) и хора които мислят като теб няма да ме откажат.
Ааа дойдохме си на думата – ще променяме обществения ред :lol:
Помисли дали няма икономически и други причини нещата да са такива, каквито са ...
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от altero1 » 31 мар 2013г. 23:34

Има и те трябва да се променят с политическа борба. Сегашните избори няма да променят нищо, но следващите, които ще са много скоро след тях ще трябва да променят изцяло начина, по който функционира държавата ни. Просто вече няма накъде по този начин. Аз смятам, че трябва да участвам в промяната.
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от s54 » 31 мар 2013г. 23:41

чакай сега, ОПЕ политическа партия ли ще е или ще се занимава с електромобили

пп. Ако направиш партия имаш моя глас, такива амбициозни и иновативни хора ни трябват!
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от altero1 » 31 мар 2013г. 23:50

Трябва да има промяна на принципа на управление и начина на избори в страната ни, за да може и общността на хората, свързани по някакъв начин с електромобилите, да може да дава предложения и да взима някакви решения в интерес на републиката, участвайки в заседанията на самия парламент. Нищо не пречи хората, правещи бизнес с електромобили да участват открито и директно във взимането на политически решения, убеждавайки всеки един от членовете на парламента в правотата на твърденията си.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от turin » 01 апр 2013г. 00:06

altero1, ти явно си от хората, които имат мнение по всеки въпрос. Лошо няма, но повечето се опитваме да не натрапваме всички мисли, минаващи ни през главата на околните. Ако не са те учили като малък, нека ти кажа: "брой до десет".

Преди да напишеш поредното мнение с поредната странична идея и преди да обидиш поредния човек, без да си дочел и отговорил на въпросите на другите, ПРЕБРОЙ ДО ДЕСЕТ!

Да, форумът е за дискусии, но не злоупотребявай с вниманието на читателите си. Ако искаш да те чуват, трябва да си се научил и да изслушваш. Форумът не е място за монолози, нито е допустимо всяка тема да се пълни с празен текст, само за да си казал последен. Това е и другото, което може да не си разбрал – не е важно да отговориш последен, а да те разберат.
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от altero1 » 01 апр 2013г. 00:18

Добре, чакай че ми прекъсна мисълта докато си я довършвах :)

Трябва да има промяна на принципа на управление и начина на избори в страната ни, за да може и общността на хората, свързани по някакъв начин с електромобилите, да може да дава предложения и да взима някакви решения в интерес на републиката, участвайки в заседанията на самия парламент. Нищо не пречи хората, правещи бизнес с електромобили да участват открито и директно във взимането на политически решения, убеждавайки всеки един от членовете на парламента в правотата на твърденията си. Все пак става въпрос за бъдещия транспорт на човечеството, трябва да може да взимаме решения за страната ни, но не и при този вид парламент, парламентът трябва да е отворен за общностите и да е подчинен на тях, а не обратното. Надявам се в парламента да има поне 100 човека с различни политически възгледи, представляващи поне 100 общности. Защото ако парламентът и местната власт не правят нищо, лично за мен и моята общност, защо аз трябва да им плащам дебелите заплати, колите и охраните? Според мен хората в парламента изобщо не трябва да получават такива. Левски, Ботев и всички важни колкото тях революционери да не би да са отишли за заплати в първия български парламент, отишли са с вярата, че ще дадат добри закони на народа си и после са си отишли. Имало е дни, в които нацията наистина е чувствала, че е в подем и тези дни наистина трябва да се появят отново!
teodor.ivanov
Мнения: 116
Регистриран: 21 окт 2011г. 00:39
Местоположение: Исперих
Контакти:

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от teodor.ivanov » 01 апр 2013г. 00:37

Лелееее, човек да не излезе да пие една кола.
Сури много точно е описал как изглежда за пропусналия разговора.

Сега първо имам един въпрос към Георги – ти докато си ги мислиш и пишеш тези неща, да не си седнал на масата със салата и ракийката в ръка? Направо ме изумяваш как преминаваш от тема технологии на тема политика и психология. Мисля, че вече този съвет е бил написан повече пъти отколкото постове имаш в целия форум, но все пак – Опитай се да си структурираш писанията. Имам чувството, че чета на чужд език и се опитвам да дешифрирам какво иска да каже авторът само с разговорник в ръка.

Относно партията – определено ставаш за политик, за пореден път избегна да дадеш прав отговор на отправеното предизвикателство и го направи толкова технично, че Иван Костов може да си изяде очилата от яд, а след това и тези на Станишев.

Аз неколкократно ти казах да опишеш цели, а не точна разбивка. Как така знаеш, че трябва 990лв да гониш, ама не можеш да кажеш колко от тези ще са за мотор, шаси, кондензатор.

И още едно безсмислено въпросче, щото знам че няма да получа конкретен отговор. Ако целиш ниска цена като предложиш средство, което всеки може да сглоби в мазето си осъзнаваш ли, че единственото работно място, което създаваш е това на този, който ще направи проекта и инструкцията!? Нали разбираш, че ако аз мога да си направя сам алтерото в мазата, то няма как да се превърна в работодател, защото Вуте също може сам да си го направи в неговата маза. Получава се нещо като комплект лего за свободното време. То лошо няма и от такъв продукт, но не виждам колко реално работни места ще откриеш.

Да ти казвам да се научиш да водиш разговор, а не монолог също мисля безсмислено.... ама тая вечер така и така доста безсмислени неща написах.

На теб няма да ти го обяснявам, но за всички останали читатели – не се заяждам, ами се опитвам да го накарам да мисли по малко по-различни аспекти на проекта си... ама нещо не се получава.
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от altero1 » 01 апр 2013г. 00:53

Моят проект не е толкова важен, за момента. Ако си забелязал, в началото говорих за анализ и мотивация на дребните търговци за изграждане на зарядна мрежа при прогнозиран нарастващ брой на електромобили. Това изобщо не касае проекта ми "Алтеро"-1, той е енергонезависим, по скоро мрежата касае следващи проекти като "Алтеро"- 2 и "Алтеро"-4. И въобще, престанете да коментирате проекта ми "Алтеро"- 1, ако не сте пряко заинтересувани от осъществяването му.
Отговори