3D Printer - 3D Printing

Обяви за търсене и продажба на части и цели електромобили
Правила на форума
Допускат се само обяви, свързани с електромобили
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

3D Printer - 3D Printing

Мнение от SuriCat » 14 фев 2015г. 21:27

Здравейте,

От скоро разполагаме с 3D принтер с възможности да принтираме пластмасови детайли
с максимални размери: 225mm x 145mm x 150mm.

Ако някой има нужда от изработка на детайл от ABS или PLA може да се свърже с мен.
:)
3Dp.jpg
3Dp.jpg (44.99 KиБ) Видяна 16689 пъти
totosmoto
Мнения: 49
Регистриран: 11 дек 2011г. 22:31

Re: 3D Printer - 3D Printing

Мнение от totosmoto » 15 фев 2015г. 12:13

Здравей,
В края на миналата година поръчахме да ни принтират едно приспособление (матричка за запояване), но структурата беше зърниста, изглеждаше и се чувстваше нестабилна и имаше опасност от отчупване, което е доста опасно в моята сфера. В крайна сметка се отказахме да продължаваме каквито и да било по-нататъшни проби и т.н. Имате ли някакви несполучливи детайли, които може да пратите като мостри за да ги преценим? Може също да кажеш в какъв тип файл трябва да е входната информация за принтера и каква е цената на см3.
Поздрави!
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: 3D Printer - 3D Printing

Мнение от SuriCat » 15 фев 2015г. 14:33

Здравей,

Файловете са STL, но може и други формати които се поддържат от SolidWorks, за да може да ги ре-експортнем.

Принтерът е наличен отскоро и до сега сме принтирали 15-20 детайла с тегло под 20 грама. За момента не сме имали дефекти с PLA пласмтаса (водят е по-нестабилна от ABS, но се оказва доста здрава въпреки това).

В момента се подготвя постановката за ABS, надявам се до няколко дни да е готова.

Относно цената, мога да дам оферта ако ми изпратите модела, за да го погледнем и преценим. Но със сигурност цената ще е по-добра в сравнение с повечето обявени в нета. При конкретно запитване може да ми пишете на "лични" за изясняване на детайли.

Поздрави, :D
pikaso9061
Мнения: 55
Регистриран: 08 дек 2014г. 12:47

Re: 3D Printer - 3D Printing

Мнение от pikaso9061 » 15 фев 2015г. 15:41

Здравейте. Искам и аз да закупя по-натам една такава машина. Колко струва и как се сдобихте с нея?
Отговори