Да си поговорим за суперкондензаторите

Акумулатори, кондензатори – новини, цени, технологии
dj_marti79
Мнения: 21
Регистриран: 30 мар 2013г. 22:56

Re: Да си поговорим за суперкондензаторите

Мнение от dj_marti79 » 25 дек 2013г. 21:17

Браво altero1! Поздравявам те за постигнатите резултати. Продължавай смело напред и не обръщай внимание на песимистични постове. Щом суперкондензаторите ти все още не са съвършени за електромобил, ще ги използваме в друга сфера докато станат подходящи! Например като стационарни - за ветрогенераторна уредба. Там не е проблем съотношението kg/W. Не разбирам защо те "хулят" при положение че споделяш с нас нова, готова и разработена технология която може да бъде реализирана в домашни условия. ...Но все пак такива сме българите.
радико
Мнения: 7
Регистриран: 26 май 2014г. 18:57

Re: Да си поговорим за суперкондензаторите

Мнение от радико » 03 юни 2014г. 21:35

Нещо не се пише по темата напоследък. Има ли нещо ново или колегата altero е изоставил проекта?
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Да си поговорим за суперкондензаторите

Мнение от SuriCat » 04 юни 2014г. 00:20

Колегата толкоз беше напреднал с технологиите и идеите си, че направо се беше телепортирал в друго измерение....

Толкова ни се искаше да видим какъвто и да е прототип на някое от неговите изобретения, но уви... :cry:

Интересно е какви ли са тез кондензатори дето сега се лансират, че се ползвали в електрическия автобус в София по линия 11, ако не се лъжа. ...
Дали е "гайда с компресор" или наистина нещо читаво като технология за супер-кап.
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: Да си поговорим за суперкондензаторите

Мнение от s54 » 04 юни 2014г. 18:05

Може да са Шиндаров дизайн :D
радико
Мнения: 7
Регистриран: 26 май 2014г. 18:57

Re: Да си поговорим за суперкондензаторите

Мнение от радико » 17 юни 2014г. 21:35

Този суперкондензатор на колегата Шиндаров май си е обикновен акумулатор, само че газов. Ето тук има доста за тези акумулатори.
http://mazeto.net/index.php?topic=9061. ... n#msg62123
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: Да си поговорим за суперкондензаторите

Мнение от altero1 » 01 юли 2014г. 23:25

..прототипът на двигателя ми е готов още от края на август миналата година, той е с диаметър 12 см и с контролер от BLDC за авиомодел. Работи и с двата цилиндъра, ..поотделно и заедно. Не е прецизно тестван, въпреки че на пръв поглед няма покачване на кпд-то. Но дори и да няма покачване на кпд-то, ме радва фактът че успях да произведа собствен електродвигател в домашни условия и с подръчни средства, с технология позволяваща производството му и в по-големи размери с минимални технологични разходи. Да, направих собствен софийски двигател, и мога да го покажа на всеки, който проявява някакъв интерес...
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: Да си поговорим за суперкондензаторите

Мнение от altero1 » 02 юли 2014г. 00:00

..за сега съм спрял разработките си в областта на суперкондензаторите, поради моментно изчерпване на интерес от моя страна към тази тема, ..но ако някой изявява желание за съвместни разработки нека ме потърси, ще споделя с него наблюденията си от опитите ..и някои неизпробвани до момента от мен идеи...
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Да си поговорим за суперкондензаторите

Мнение от turin » 02 юли 2014г. 01:29

altero1, браво за ентусиазма – може на следваща сбирка да покажеш и разкажеш, като има нещо реално, което да се обсъжда, е по-смислено. Добре е и да се тества, нали целта е подобрение на дизайна, трябва да видиш дали е по-добър или по-лош от другите дизайни. Аз нямам опит с такива изпитвания, може някой тук или пък на сбирка да има идеи.
(Между другото, това не е ли за другата ти тема, която е за двигателя? Да преместя там?)
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: Да си поговорим за суперкондензаторите

Мнение от altero1 » 03 юли 2014г. 00:18

..телефонът ми е 0893 570 538 ..звънни ми когато се събирате следващия път, ако решиш че ще дойдат някакви хора, за които би представлявал интерес двигателят ми, ..предлагам да ми звъннеш, понеже в този форум влизам веднъж на няколко месеца и може и да не видя навреме кога ще се събирате..
deo
Мнения: 6
Регистриран: 18 фев 2012г. 20:37

Re: Да си поговорим за суперкондензаторите

Мнение от deo » 10 авг 2015г. 13:03

Попаднах на интересна статия - определено суперкондензаторите могат да решат проблемите с бавното зареждане...

Най-бързо зареждащият се електрически автобус дебютира в Китай

от GreenTech.bg на 07/08/2015

Най-бързо зареждащият се електрически автобус в света в момента действа в пристанищния град Нингбо в източната част на Китай.

Според местните транспортни власти, общественият автобус е произведен в Нингбо и се движи по маршрут с 11 спирки и дължина 11 километра. Неговото зареждане е 10 секунди – с това той е готов за следващия етап от пътуването си.
Отговори