Re: държавата и електромобилите

Запознаване на хората от клуба и общи приказки за електромобили
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

държавата и електромобилите

Мнение от turin » 09 сеп 2013г. 14:27

Обща тема за проблеми, предложения и решения произлизащи от отношението между електромобилността (коли и хора) и властта – била тя общинска или държавна. Често пишем за проблемите из другите теми – нека тук да са на едно място, да ги кажем и опишем, пък да видим дали има начин поне част от тях да се решат...

Премествам тук част от такива обсъждания.
Потребителски аватар
stealthhack
Мнения: 243
Регистриран: 24 май 2011г. 16:45
Местоположение: София

Re: държавата и електромобилите

Мнение от stealthhack » 09 сеп 2013г. 14:28

s54 написа:ето едно киви с готин номер по Сф улиците :lol:
дано собственика няма против, а пък ако чете поже и да драсне как се представя колето
стикер номер 21 ... множат се с бесни темпове :mrgreen:
За тези коли важи ли държавната преференция от 5000лв. отстъпка?
И изобщо как седят нещата с отстъпката при закупуване на електромобил?!?!
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: държавата и електромобилите

Мнение от s54 » 09 сеп 2013г. 16:15

Тя тая отстъпка май е в сферата на добрите пожелания само :D
пари нема ...
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: държавата и електромобилите

Мнение от SuriCat » 09 сеп 2013г. 23:02

Хора... сбъркали сте Държавата!

Тука пари се дават, не се взимат.....
Основната цел на господата държавни ***** е да правят живота на хората възможно по-труден за да може все повече хода да търсят спасение навън.

С тази "сосиална" политика след 10 години може гласуват закон за смяна на името на държавата от България на Мангалия, понеже това ще е основното население.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: държавата и електромобилите

Мнение от turin » 10 сеп 2013г. 10:00

Така е. Трябва да се прави нещо за оправяне на тия неща. Не революционно, а еволюционно (един вид) – с повишаване на общата култура на народонаселението. Ние като форум пишем и обсъждаме – ето, трябва да пишем за тия неща и да вдигаме шум.

Масово хората даже не знаят, че съществуват електромобили, че има такива коли в България, а пък за тая държавна субсидия никой не знае. Наистина ви казвам – ето това лято поразходих малко колата из татковината и който забележеше стикера "електриклуб", гледаше като теле в железница... А пък из София се търкалят вече поне няколко Twizy-та, срещах ги на няколко пъти, даже едно беше паркирано на тротоара в моя квартал и коментарите на хората с мен бяха от сорта "я, ква трошка" или "това дали е нещо детско или за инвалиди". Май основният проблем на тази държава е, че хората масово затъпяват (ама то как иначе, с тия "реформи" в образованието).
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: държавата и електромобилите

Мнение от s54 » 10 сеп 2013г. 10:32

turin написа:... и коментарите на хората с мен бяха от сорта "я, ква трошка" или "това дали е нещо детско или за инвалиди". Май основният проблем на тази държава е, че хората масово затъпяват (ама то как иначе, с тия "реформи" в образованието).
абе не, че е по темата, но като цяло девиза "Мразим да мислим"
е доста характерен за нашата мила татковина :D
те за тва и О-правниците ни така ни перкат постоянно и тн.

а коментарите са ясни - всеки иска еС-класа или Г-класа и не по-малко от S500/G500
щото в друго си е срамно да те видят комшиите, колегите, хората ...
пък и как ще покажеш къф си пич с Туизи, Аиксам или Рева :lol:
С.Николов
Мнения: 242
Регистриран: 28 яну 2010г. 14:37
Местоположение: Варна

Re: държавата и електромобилите

Мнение от С.Николов » 10 сеп 2013г. 11:15

И ако може да мине за 200 лева.

(много оцапахме темата
администраторът да си влезе в ролята
ма и той цапа и дава лош пример)

:)

(отделете една философска тема по въпроса)

;)
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: държавата и електромобилите

Мнение от turin » 10 сеп 2013г. 16:07

Извинявайте за отклонението. Отделих тия неща в нова тема тук.

За държавната субсидия – има ли нещо някъде черно на бяло, че аз съм виждал само из новинарските сайтове. 5000 лв. за електромобил и 2500 лв. за хибрид. Май искаха да важи само за първата закупена такава кола от лицето (физическо или юридическо), защо не стана много ясно – дали нямат пари или привиждат някаква корупционна схема (или пък не я привиждат за себе си...), не знам.

Но май няма нищо нормативно, или се лъжа?

П.П.: ето линк и при нас http://electriclub.com/links/5000-t198.html
Потребителски аватар
stealthhack
Мнения: 243
Регистриран: 24 май 2011г. 16:45
Местоположение: София

Re: държавата и електромобилите

Мнение от stealthhack » 10 сеп 2013г. 16:32

turin написа:Извинявайте за отклонението. Отделих тия неща в нова тема тук.

За държавната субсидия – има ли нещо някъде черно на бяло, че аз съм виждал само из новинарските сайтове. 5000 лв. за електромобил и 2500 лв. за хибрид. Май искаха да важи само за първата закупена такава кола от лицето (физическо или юридическо), защо не стана много ясно – дали нямат пари или привиждат някаква корупционна схема (или пък не я привиждат за себе си...), не знам.

Но май няма нищо нормативно, или се лъжа?

П.П.: ето линк и при нас http://electriclub.com/links/5000-t198.html
Всичко в нашата страна става бавно, но ще стане някой ден!
Днес се загледах в Toyota Yaris Hybrid synergy drive, базова цена 34500(-1000лв. държавна субсидия!?!? защо не 2500лв.?) или 33500лв. след приспадане на субсидията!
Трябва да се погледнат законите гласувани за тези субсидии от миналата година, за при какви случаи се отпускат и дали се кандидатства за тях!?!?
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Re: държавата и електромобилите

Мнение от rrumpe » 11 сеп 2013г. 14:10

Преди две седмици говорих с един от търговците на Тойота и той каза, че няма субсидия от държавата и те самите дават тази отстъпка от 1000лв. Така че няма държавна субсидия. Поне не в момента.
Отговори