Стикери

Препоръки, похвали, оплаквания и новини за сайта
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Re: Стикери

Мнение от rrumpe » 18 апр 2013г. 12:04

На мен ми харесва най-много първия вариант el_logo_4 - заелено на бял фон.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Стикери

Мнение от SuriCat » 18 апр 2013г. 12:52

а защо пък да не е изрязано по контур и да се извади само картинката без фон както е на черното МИНИ по-горе.
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: Стикери

Мнение от s54 » 18 апр 2013г. 13:26

Аз съм ЗА - само колегата дето предложи да ги направи да каже дали може така
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Стикери

Мнение от turin » 18 апр 2013г. 14:25

Супер са предложенията, даже не мога да реша кое ми харесва най-много. Единствено трябва да не е едно към едно копие на нещо съществуващо, за да не ни обвинят в кражба на лого. Но тези не са, имат само елементи. Може би и аз съм за първото от първата партида, с щепсела като на eCars.
Абе голяма мания са. ;)
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: Стикери

Мнение от s54 » 18 апр 2013г. 14:37

това ли имаш предвид?
el_logo_4.png
el_logo_4.png (63.58 KиБ) Видяна 12741 пъти
със сигурност нищо не е ползвано на цяло и готово,
но няма кво да крия, че съм разгледал наличните
+ идеята от на елтранс поста за щепсел като на тая емблемка
не мисля, че би било проблем нещо с авторски права

някой може ли да го пресъздаде в по-читав вариант подходящ за печат?
dane78
Мнения: 55
Регистриран: 24 сеп 2012г. 18:14

Re: Стикери

Мнение от dane78 » 18 апр 2013г. 14:47

И мен ми харесват тези с щепсела, колкото за контура, така или иначе ще се реже по него. Както се зададе на машината контура, така ще го реже след като го напечата. Иначе ще трябва труд и творчество с ножичка. :D
А ако искате да бъде само буквите, както на минито, ще ми трябва помощник за транспортната лента както съм писал преди това. При варианта да е с фона е по-лесно за мен, защото машината печата стикера, след това минава и изрязва очертанието, било то кръг, правоъгълник или както го сложим и стикерът е готов. Ако е само буквено както на черното мини, се слага контурът по буквите и машината реже плътно по тях, след което трябва да се обели фонът ръчно и на това което остава да се залепи транспортната хартия. После с транспортната хартия отделяш буквите от оригиналната подложка на фолиото и ги залепваш върху колата (или така нареченото брандиране на автомобил).
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Стикери

Мнение от turin » 18 апр 2013г. 15:44

s54 написа:това ли имаш предвид?
el_logo_4.png
Да.
s54 написа:някой може ли да го пресъздаде в по-читав вариант подходящ за печат?
Аз мога да опитам векторен формат, но първо ще е с програми на Линукс (пак ще е SVG, та надявам се да не е проблем) и освен това тия дни съм страшно зает на работа и вкъщи едвам гледам, та не знам дали ще успея в близките дни...
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: Стикери

Мнение от s54 » 18 апр 2013г. 16:12

turin написа:... та не знам дали ще успея в близките дни...
e то пък нещо да не гоним срокове :D
и без това може междувременно още някой да метне някоя идея
dane78 написа:А ако искате да бъде само буквите, както на минито, ще ми трябва помощник за транспортната лента както съм писал преди това.
Ако никой не може да се включи аз ще асистирам за производството в някакъв удобен и за двамата момент

мисля, че така само букви е по-готино

размер също трябва да се уточни ...
todor_raev59
Мнения: 78
Регистриран: 30 апр 2011г. 11:11
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Стикери

Мнение от todor_raev59 » 18 апр 2013г. 19:52

Здравейте, смятам че с подложка в различен цвят ще е добре. И на мен ми харесва вариантът Е с вграден щепсел, може леко наклонен надолу, просто присъствието на щепсел е емблематичен за Е-колите. Може ли да пробваме предния контур над предното колело да е леко двустепенно, просто да визуално да се обсъди. Нека да се помисли и вариант без подложка, само с букви и да се задържат здраво.
dane78
Мнения: 55
Регистриран: 24 сеп 2012г. 18:14

Re: Стикери

Мнение от dane78 » 18 апр 2013г. 23:32

Колеги, само да предупредя че без подложка когато е, размерът на буквите или елементите не може да бъде под 1 см на височина, даже е препоръчително да не пада под 2 см, защото машината, макар и японска не може да го изреже правилно.
Поздрави
Отговори