ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Запознаване на хората от клуба и общи приказки за електромобили
teodor.ivanov
Мнения: 116
Регистриран: 21 окт 2011г. 00:39
Местоположение: Исперих
Контакти:

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от teodor.ivanov » 02 апр 2013г. 23:27

Айде още един жокер - http://bg.plugsurfing.org/ . Ако се вгледаш в картата, обърни внимание на Исперих.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от turin » 02 апр 2013г. 23:37

altero1, забавлявам се с представата ти за изчисления. Но все едно, вече не питам – ти явно не искаш да пишеш конкретно, а само да разтягаш общи приказки и то все от тема на тема, а пък на мен... вече не ми е интересно. Успех!
teodor.ivanov
Мнения: 116
Регистриран: 21 окт 2011г. 00:39
Местоположение: Исперих
Контакти:

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от teodor.ivanov » 03 апр 2013г. 00:02

Turin, на един съученик докато следвал в Габрово му обяснявали как един човек има топлоотдаване или както искаш го наречи 240 W. Това само като инфо.

А иначе фактът, че зимата ако си с дебело яке, чиято цел е да запази топлината ти, а не да я отдава за да си стоплиш колата, не е изцяло негативен.
Това в крайна сметка създава благоприятни условия за развитие на цели два нови пазарни продукта - специални якета за електро.... абе за алтеро. Като седнеш и почват да провеждат топлината ти.
Друг вариант - закачалка/ гардероб за електромобил. :lol:

Мда... не може всеки ден да сме сериозни, я. Трябва и малко забавление.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от turin » 03 апр 2013г. 00:17

Да, направо влизаш гол и отдаваш цялата си топлина на количката. ;)
Няма да отива зян, я. А и мацки по кръстовищата ще има... ъъ евентуално...
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от altero1 » 03 апр 2013г. 00:40

Казал съм много пъти. Ако нямате с какво да надградите или подкрепите идеите, споделяни от мен в темите ми, по-добре не пишете. Ще бъда много щастлив, ако не цапате из тях. Точно това спамене в темите ми ме накара да изтрия постовете си в две от тях в знак на протест. Въпреки всичко се надявам да си създал този форум и за хора като мен, които имат по-общ поглед над нещата и ще се опитват да се кооперират с други такива, за да създадат родно производство. В тази тема започнах да говоря за тенденциите и вариантите на развитие на зарядната мрежа за електромобили в градовете и по-конкретно София и подобните на него. Ясната и видима стратегия за развитие на зарядната мрежа в градовете е важна основа за планирането на производство на електромобили в страната. Затова наблягам на тази тема. Ще призова имащите елекромобили, позиционирани в София или други градове да заявят в темата "Аз притежавам електромобил" http://electriclub.com/cafe/topic-t251.html, града в който го ползват и по желание други характеристики на модела. За да може да се прецени на този етап, а и за в бъдеще, при всяко ново попълнение на темата "Аз притежавам електромобил", какъв е например годишният ръст на придобиващите електромобили в различните населени места. Това ще е полезна статистика за "Общността на производителите на електромобили". Няма от какво да се криете или притеснявате. Заявявайте гордо, че имате електромобил в новосъздадената тема, за да можем ние, които имаме нужда от анализ на ситуацията, да имаме по-обширен поглед върху нещата. А също би била полезна и за хора, които биха искали да ви помогнат или улеснят при зареждането на електромобилите ви в различни градове на страната. Да речем, че решите да тръгнете от София към морето. Би било хубаво да знаете кои хора ще ви позволят да си купите ток от тях по пътя до там. Ето затова е необходимо да се води статистика на страниците на този форум, защото според мен в момента той е най-посещаван и активен.
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от s54 » 03 апр 2013г. 09:34

altero1 написа:Казал съм много пъти. Ако нямате с какво да надградите или подкрепите идеите, споделяни от мен в темите ми, по-добре не пишете. Ще бъда много щастлив, ако не цапате из тях. Точно това спамене в темите ми ме накара да изтрия постовете си в две от тях в знак на протест.
А за какво по-точно трябва да бъдеш награден и подкрепен?
Най-интересното е, че ти приемаш критиката и доводите различни от твоите като ... цапане ...
Ако самият ти подложиш някои от идеите си на критичен анализ ще установиш, че имат сериозни дупки ...
Понякога розовите очила пречат да се види истината.

Понеже идеята на твоето Алтеро доколкото разбирам е да улесни придвижването, ще ти дам още една гледна точка:
Как според теб ще се промени трафикът на София, ако утре плъзнат 1000-2000-5000 Алтеровци?
Нали целиш масовост?
Предполагаме, че те няма да заменят вече движещи се коли, защото се ползват от бедни хора нямащи МПС.
Пък и хората готови да слезнат от кола за да се качат на нещо Алтероподобно не са много, мога да ти гарантирам.

Неслучайно всички големи градове стимулират ползването на гр. транспорт и метро по всевъзможни начини.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от SuriCat » 03 апр 2013г. 09:43

Altero, както ти се изказваш, че форумът е направен за хора като теб дето имат различен ( по-общ ) поглед, аз мога да допълня, че форумът е направен и за хора като нас ( които изказват съмнение към някои "по-общи" идеи).

Както ти можеш да пишеш във форума, така и ние. Ти изказваш мнение, и ние! Това, че на теб не ти изнася нашето мнение, това не го превръща в наш проблем или проблем на форума. Важно е обаче да се запази добрия тон, без псувни и обиди и писане на 100 мнения едно след друго ( след последните корекции на админа, това вече не е проблем - Евалата му )

Та като обобщение: Нямаш право да се сърдиш на никой, че не е привържаник на твойте идеи. А фактът, че си триеш мненията никак не е в добрия тон. Ако имаш да протестираш за нещо, отиди пред парламента, там има за какво да недоволстваш..

Поздрави,
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от altero1 » 03 апр 2013г. 17:05

s54 написа:
altero1 написа: А за какво по-точно трябва да бъдеш награден и подкрепен?
В горния мой пост пише надградите, а не наградите.
altero1 написа:Ако нямате с какво да надградите или подкрепите идеите, споделяни от мен в темите ми, по-добре не пишете.
.. ама ти в бързината си решил, че такъв фукльо и особняк като мен иска да бъде награден за нещо. :D Може, ако искате може да ме наградите със "златната малинка" за цялостно форумно творчество, въпреки че не точно това е целта ми. Но ниищо, айде от мен да мине, награди всякакви приемам :)

Освен това
SuriCat написа:Важно е обаче да се запази добрия тон, без псувни и обиди и писане на 100 мнения едно след друго
Я ми извади цитат където някого съм напсувал (писмено, или ти телепатично ми четеш мислите :) ). ..А в тази тема моите мнения досега са малко под 50% от всички мнения, останалите са ваши, може да ги преброиш. Така че може да се приеме, че съм отговорил на всеки пост по един път. Предполагам, че положението и в другите ми теми е било същото. Нищо де, вече няма значение. А админът, ако има бекъпи нека възтанови изтритите ми постове. Моите изтривания го подсетиха да включи защитата от изтривания. Можеше да се сети преди това - нали? Турин, ако имаш копия възстанови постовете ми, че не се сещам какво съм писал, може и да е било важно. Или просто изтрий темите, без моите постове те не представляват нищо. За какво да висят като призраци в сайта?
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от turin » 03 апр 2013г. 17:54

altero1 написа:А админът, ако има бекъпи нека възтанови изтритите ми постове. Моите изтривания го подсетиха да включи защитата от изтривания. Можеше да се сети преди това - нали? Турин, ако имаш копия възстанови постовете ми, че не се сещам какво съм писал, може и да е било важно. Или просто изтрий темите, без моите постове те не представляват нищо. За какво да висят като призраци в сайта?
Да се "сетя"? Да, досега не сме имали нужда.

Изтрити текстове няма да възстановявам – и без това имам достатъчно друга работа (включително по сайта), за да си играя на дай ми куклите, на ти парцалките. Тук съм само коректив, а не прислужник. Масово из форумите за такива неща банват.

Щом си решил, че трябва да се изтрият – значи е трябвало. Вече не се трият, защото се вреди на четивността на форума. Досега – 5 години – не е имало такъв случай... но явно за всяко нещо си има пръв път, пък и така форумът се развива и донастройва.
teodor.ivanov
Мнения: 116
Регистриран: 21 окт 2011г. 00:39
Местоположение: Исперих
Контакти:

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от teodor.ivanov » 03 апр 2013г. 18:10

Аз предлагам колегата Шиндаров да получи специална награда/медал/плакет - "Строител на електромобилната реформа" за принос по популяризиране на форума. Темата е започната преди 4 дена и вече има 11 страници!!!
Отговори