Проблеми със сайта

Препоръки, похвали, оплаквания и новини за сайта
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Проблеми със сайта

Мнение от turin » 28 ное 2012г. 11:14

Вчера и може би онзи ден имаше проблеми със зареждането на сайта. Мисля, че съм решил проблема и вече всичко е наред. Предполагам, че основна причина е била скорошни промени в хостинга. Съжлявам, ако някой от вас е "уцелил" този неактивен за сайта прозорец.

Отварям отделна тема за такива неща, пък дано не се налага да я ползваме често ;)
totosmoto
Мнения: 49
Регистриран: 11 дек 2011г. 22:31

Re: Проблеми със сайта

Мнение от totosmoto » 28 ное 2012г. 22:16

Аз от няколко седмици имам трудности с влизането. Едно, че бавно зарежда и второ, че понякога казва, че не може да намери сървъра. Общо взето когато си иска ме пуска, а като каже "не" – си държи на думата.
todor_raev59
Мнения: 78
Регистриран: 30 апр 2011г. 11:11
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Проблеми със сайта

Мнение от todor_raev59 » 29 ное 2012г. 20:30

Здравейте, има някакво подобрение от преди, когато казваше, че има проблеми в сървъра, но зареждането е изнервящо дълго. Дали не е по-добре да дава на първо време само актуализираната информация, а който иска да изчака зареждането на цялата страница, ако е възможно.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Проблеми със сайта

Мнение от turin » 30 ное 2012г. 12:57

Може и така – просто зареждаш директно страницата с новите мнения http://electriclub.com/unreadposts.html
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Проблеми със сайта

Мнение от turin » 10 мар 2013г. 21:48

Форумът и другите сайтове в домейна вече са на ново място – по-бързо (видимо бая) и с повече възможности, с една дума – по-добро. Единствено сайтът с новини все още не се обновява, това ще го оправя скоро, може би тия дни след работа като имам време.

Съжалявам, ако сте уцелили момента на местенето и не сте могли да заредите сайтовете. Трябваше да мине обновяване на DNS сървърите, по време на което форумът беше заключен, за да не се промени на старото място. Сега всичко е ОК; ако някой има проблеми, нека казва.
Потребителски аватар
infernus
Мнения: 200
Регистриран: 08 авг 2011г. 21:29

Re: Проблеми със сайта

Мнение от infernus » 14 мар 2013г. 12:24

Аз и тука да ти кажа, дай да съберем малко пари да не се гърбиш сам с хостинга, че ще ядеш гегата (ти знаеш коя ;) ).

П.С. Бекъпи и архиви правиш ли???
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Проблеми със сайта

Мнение от turin » 14 мар 2013г. 15:29

Всичко правя. Няма грижи засега, а и новият хостинг е в пъти по-добър и бърз.

Но е добра идея да има нещо за микро-дарения, ще измисля. Но по-натам, че все нямам време сега. Ако/когато се ангажирам отново по-активно с разработване на сайта, ще пуснем и нещо такова ;)
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Проблеми със сайта

Мнение от turin » 30 мар 2013г. 23:33

От няколко дни има малки проблеми с пощата, която се изпраща от форума. По-точно не винаги се изпращат автоматичните писма с уведомления при активиране на нов акаунт и при получаване на ново лично съобщение в.

Както се казва, I'm on this и скоро ще бъде оправено. Междувременно, ако някой е пропуснал лично съобщение заради това – моля извинение. Самите лични съобщения би трябвало да са ви в кутиите на профилите, просто електронните писма с уведомления понякога са се връщали в сървъра с грешка.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Проблеми със сайта

Мнение от turin » 24 авг 2014г. 03:18

Вчера, в събота вечерта се прибрах най-накрая и на нормален интернет видях, че има проблеми със сайта. Не зная откога са били, може би ден преди това, защото бях влизал през мобилния и всичко беше наред. Проблемите бързо станаха от такива със сайта на такива с целия сървър.
Но сега вече всичко е наред, имаме и бекъп (макар че и този път не се наложи да прибягвам до него). Ако някой е уцелил сайта, докато е бил спрян съвсем, извинявайте и не се тревожете, отново сме на линия ;)
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Проблеми със сайта

Мнение от turin » 08 сеп 2015г. 14:04

След местенето на новия сървър http://electriclub.com/website/topic-t405.html се е появил проблем с пощата, който открих едва днес. Сървърът не е изпращал писма – най-вече такива за потвърждение на новите регистрации и за уведомления за нови публикации и лични съобщения.

Изпратих лични писма до хората, които не са могли да си активират акаунтите.

Всички други – моля проверете си личните съобщения, ако сте очаквали от някого. Или изпратете отново, ако сте очаквали отговор, а не сте го получили.

Проблемът е бил от началото на месец юли до днес.

Съжалявам за неудобството! Сървърът е настроен да препраща пощата правилно и вече не би трябвало да има проблеми. Ако все пак забележите нещо нередно в бъдеще, пишете в тази тема, тя е за това. Или направо лично до мен, през форума или по пощата.
Отговори