поръчка за конверсия към ел. автомобил

Проекти за конверсии и конструиране на нови електромобили
Потребителски аватар
infernus
Мнения: 200
Регистриран: 08 авг 2011г. 21:29

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от infernus » 28 мар 2012г. 21:48

SuriCat написа:Панел "лепенка" има. Но както всички останали видове панели, токът е толкова малко, че дори фаровете не може да си захраниш....
Ако се сложат по-качествени LED къси светлини няма ли да му се получи ?
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от SuriCat » 28 мар 2012г. 21:56

Ми едни фарове харчат поне 25W. Когато е чисто небето през юли между 10:00 и 16:00ч. ще светят :D

Иначе може да се върже към 12В акумулатор да му поддържа заряда малко, което е само за спорта и гъдела ;)
DOMIC
Мнения: 25
Регистриран: 28 мар 2012г. 09:25

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от DOMIC » 30 мар 2012г. 13:37

Трябва да има по-ефикасни фотоволтаици, някъде в нета видях цяла кола да се движи с тях, а и по TV показаха цял самолет и даже се зареждат батерии за през нощта.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от SuriCat » 31 мар 2012г. 13:23

Брейиии, самоует.. :D
Това трябва да е нещо революционно.
Последните 3 дни бях на изложението за енергиина ефективност и не видях нито един панел над 50В на квадратен метър.
teodor.ivanov
Мнения: 116
Регистриран: 21 окт 2011г. 00:39
Местоположение: Исперих
Контакти:

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от teodor.ivanov » 31 мар 2012г. 22:05

Е то там беше изложен макет на въпросния самолет.... ама нали знаеш какво говориха за Волт-а :shock: така, че не знам колко трябва да им се вярва :lol:
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от SuriCat » 01 апр 2012г. 12:24

Ха. Макети......

Ми то аз тука в нас имам макет на космически кораб с фотонни двигатели.... :o

като направят панел с 80% КПД (1кв/м2) аз веднага ще си сложа такъв на колата.
DOMIC
Мнения: 25
Регистриран: 28 мар 2012г. 09:25

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от DOMIC » 01 апр 2012г. 14:59

КПД-то не ме притеснява толкова, колкото цената. И защитата от механични повреди и кражба. Освен цената други разходи няма, колкото и ток да събере, все е от полза.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от SuriCat » 01 апр 2012г. 15:22

Народна мъдрост: Авантата е чиста печалба, ако ще и бой да е!

Въпроса тук е, че за всеки ват трябва да платиш около 2евро общи разходи. Сметни си след колко време ще избиеш инвестицията за да стане "аванта"

Колкото до кражбата, зависи от монтажа.
alabin
Мнения: 23
Регистриран: 07 дек 2010г. 14:46

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от alabin » 10 апр 2012г. 17:12

DOMIC написа:Здравейте!
Интересува ме частично конвертиране – прикачване на ел. двигател към пистовия ремък на мястото на компресора на климатика, в добавка съответната електроника за управление и информация за акумулатора: трябва ли допълнителен или не?
Готов съм да финансирам експеримента върху собствения си автомобил – Рено меган коуч.
Целта на допълнението е да подпомага работата на ДВГ при тръгване и да поддържа скоростта, когато има акумулиран ток и да генерира ток в акумулатора при спиране и работа без натоварване на ДВГ.
Моля, пишете някой правил ли е подобно нещо?
Здравей,
Ето това съм виждал което е близко до твоето запитване. има и с водно охлаждане. С такива двигатели някои са си направили електроколки а други сега ще ги почват. Китайците имат най много разработки. Искаш нещо обратно на руския хибрид: е-мобил (йо-мобиль). Само че там Прохоров ползва кондензатори за обиране на излишната енергия, защото са с по-голяма проводимост на зарядката.
Прикачени файлове
Ако оставиш само него.
Ако оставиш само него.
конверс.jpg (44.42 KиБ) Видяна 4717 пъти
същото от другата страна
същото от другата страна
beetle3.jpg (237.66 KиБ) Видяна 4717 пъти
това е Вагенче - бръмби
това е Вагенче - бръмби
5KWHybridCoversion.jpg (102.54 KиБ) Видяна 4717 пъти
DOMIC
Мнения: 25
Регистриран: 28 мар 2012г. 09:25

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от DOMIC » 10 апр 2012г. 18:48

Даааа. Това е ГРАМАДНО 5кW трифазно ЧУДОВИЩЕ!!! Аз съм по-скромен: малък правотоков двигател с мощност, колкото да движи пистовия ремък, max. около 1-1,5kW, с малък въртящ момент и консумация, така че да работи със стандартния акумулатор на колата. Да работи и в режим генератор с минимално натоварване на ДВГ – около 1-2А. Външните габарити трябва да позволяват монтажа му на мястото на компресора на климатика, там мястото е ограничено, около 100-120мм диаметър. От готовата продукция най-подходящи са двигателите от лебедки 12V, към тях има и управление.
Отговори