поръчка за конверсия към ел. автомобил

Проекти за конверсии и конструиране на нови електромобили
mkoev
Мнения: 9
Регистриран: 17 авг 2011г. 19:24

поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от mkoev » 17 авг 2011г. 19:33

Здравейте колеги,

От известно време се замислям, че колата, която карам поостаря и искам не искам ще я сменям. Е да, ама не искам и ми се стори по-добра инвестиция да и сложа ел. двигател. За съжаление нямам никакви технически умения, но имам желанието и финансите да инвестирам в една такава конверсия другата година по пролет.

От прочетеното във форума досега мога да заключа, че в България няма фирма/сервиз, където да отида и да кажа... "искам ето такава конверсия" и хората да ми извършат тази услуга като разбира се ми разяснят разни детайли по конверсията.

Излъгал ли съм се, че няма такъв сервиз или тук реално мога да намеря помощ за това ми начинание.. или по-точно желание :)))

Моля администратора да премести темата в подходящ раздел ако този не е такъв.

Поздрави,
Мартин
mkoev
Мнения: 9
Регистриран: 17 авг 2011г. 19:24

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от mkoev » 17 авг 2011г. 19:45

Забравих да напиша, че автомобилът ми е Рено Туинго 94 г. :oops:
Потребителски аватар
infernus
Мнения: 200
Регистриран: 08 авг 2011г. 21:29

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от infernus » 17 авг 2011г. 21:02

Колега, дай малко повече информация – в кой град си и така нататъка.
Дай малко повече информация за това какво се очаква от колата, като пробег, ускорение, мощност. Ще я регистрира ли през технотест и т.н. Цената много варира най вече заради вида и марката на използваните батерии. Погледни във evalbum.com по какви бланки са написали хората това което са колите и може да добиеш представа. Иначе Twingo-то е добра идея, защото е леко, ето една подобна конверсия на Clio http://evalbum.com/1526.
Поздрави Лоси.
mkoev
Мнения: 9
Регистриран: 17 авг 2011г. 19:24

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от mkoev » 18 авг 2011г. 03:14

От Варна съм.

Иначе от колата очаквам горе долу да си остане същата, както е и сега (55 коня). Ако може да стане малко по мощна ще се радвам. Ускорението и сега си е бавно. Знам че ускорява от 0-100 за около 12-13 секунди. Не съм запознат с техническата терминология, така че не мога да ти го обясня по-добре :(

За пробег очаквам нещо от сорта на 100-150 км. Като цяло не целя да постигна някакъв ел. звяр :)) Аз в града си карам с 50км и не бързам за никъде. Предполагам, че с напредъка на науката ще се измислят батерии, които да издържат и на повече километри. За Туингото ме притеснява това, че багажникът му е много малък и след конверсията съвсем ще изчезне, но това си е бял кахър.

Не разбрах за технотеста. Извини ме за невежествето моля.

Ясно ми е, че батериите доста оскъпяват цялата работа, но това ще се решава в движение. Доста са скъпи така или иначе :))
Потребителски аватар
infernus
Мнения: 200
Регистриран: 08 авг 2011г. 21:29

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от infernus » 18 авг 2011г. 10:06

Здравей,
Еми точно във Варна има доста ноу-хау отностно въпроса, колегата Пламен там кара вече една кола конвертирана в електричка.
Ето и адреса на фирмата, която се занимава с конвертиранията:
http://koorteh.com/electric_vehicles.htm
Драсни после тука, за какви цени и какво иде реч че на всеки му е интересно.
Поздрави Люси.
mkoev
Мнения: 9
Регистриран: 17 авг 2011г. 19:24

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от mkoev » 18 авг 2011г. 10:41

Благодарско колега,

Писах им едно писмо и като ми отговорят ще го постна тук.
Потребителски аватар
infernus
Мнения: 200
Регистриран: 08 авг 2011г. 21:29

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от infernus » 18 авг 2011г. 11:31

Успех, надявам се да отговорят на майл.

Поздрави,
Люси
Stefanov
Мнения: 103
Регистриран: 20 фев 2011г. 02:56

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от Stefanov » 18 авг 2011г. 20:12

Колегата Пламен - eltransbg работи в тази фирма. Той кара Голфа, а шефът му – Яриса на ток.
Ако не ви отговорят, имам телефона на Пламен. Предполагам, че няма да има нищо против да му го дам, особено щом е свързано с работа. Фирмата е доста сериозна. Намира се във Варна, улицата зад затвора, можете и на място да отидете.
mkoev
Мнения: 9
Регистриран: 17 авг 2011г. 19:24

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от mkoev » 19 авг 2011г. 10:33

свързахме се :)) То се оказа, че общи познати имаме... абе малък свят ей :) Както и да го гледаме отива към 10 бона
Потребителски аватар
infernus
Мнения: 200
Регистриран: 08 авг 2011г. 21:29

Re: поръчка за конверсия към ел. автомобил

Мнение от infernus » 19 авг 2011г. 14:49

mkoev написа:свързахме се :)) То се оказа, че общи познати имаме... абе малък свят ей :) Както и да го гледаме отива към 10 бона
Еврака или лева :) И специфицирахте ли нещо, какъв ел мотор ще бъде и така нататъка?

Поздрави,
Лоси
Отговори