Peugeot 106

Проекти за конверсии и конструиране на нови електромобили
doctorZizi
Мнения: 6
Регистриран: 04 юли 2011г. 10:53

Re: Peugeot 106

Мнение от doctorZizi » 06 юни 2012г. 17:08

Едни виждат, а други не снимките – защо и как да го оправя? Вярно е, че са в заключен албум, но мислех, че като снимки ще се виждат – малко съм зле с тази техника и се надявам фаловете, които със сигурност ще правя да са по-малко. Гледах да съм икономичен със снимките, за да не се разбере каква е колата, но има хората дето разбират не само от Пежо :lol: Съединителят остава, все още не е слаган в кола и какви ще са проблемите ще разбера по-късно – сега се занимавам с проблеми. Защитата от водата е най-малкият проблем. Моторът е като по-горе коментирания 6,5/7,5/28. всичко правено до сега е "на око" и ще има грешки, но всичко е експеримент.
Stefanov
Мнения: 103
Регистриран: 20 фев 2011г. 02:56

Re: Peugeot 106

Мнение от Stefanov » 09 окт 2012г. 19:38

Ето го и десертът. Съжалявам, че не се вясвам.... но нямам време. Пишете въпроси който има, когато мога ще пиша и аз.
http://www.youtube.com/watch?v=UzlvQrMW ... zlvQrMWcK0
след 4 месеца експлоатация
Потребителски аватар
stealthhack
Мнения: 243
Регистриран: 24 май 2011г. 16:45
Местоположение: София

Re: Peugeot 106

Мнение от stealthhack » 10 окт 2012г. 23:37

не може да се отвори поради авторски права!?!?
В този видеоклип има съдържание от SME, който е го блокирал за показване във вашата държава по силата на авторското право.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Peugeot 106

Мнение от SuriCat » 11 окт 2012г. 10:44

ХА...... :)

Аз вчера го гледах без проблем. Не забелязах нещо притиснително в него :D
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Peugeot 106

Мнение от turin » 11 окт 2012г. 17:29

Да не би да е заради музика за фон в клипа? SME може да е София Мюзик Ентерпрайзис... Каквото и да е, супер тъпо и гадно. Наистина е блокиран в момента клипът. :(
Stefanov
Мнения: 103
Регистриран: 20 фев 2011г. 02:56

Re: Peugeot 106

Мнение от Stefanov » 12 окт 2012г. 19:25

Ще махна музиката и ще го кача отново, явно е това.
Или пробвайте този, в момента работи!
https://plus.google.com/photos/11026183 ... 4466005330
Потребителски аватар
stealthhack
Мнения: 243
Регистриран: 24 май 2011г. 16:45
Местоположение: София

Re: Peugeot 106

Мнение от stealthhack » 13 окт 2012г. 03:01

Ха все още си със стария мотор (7,5KW), или го смени? :P
Stefanov
Мнения: 103
Регистриран: 20 фев 2011г. 02:56

Re: Peugeot 106

Мнение от Stefanov » 13 окт 2012г. 12:58

Този е от Голфа на Пламен. Моят се оказа, че има утечка към корпус. Някога може и да го ремонтирам, ако е в статора. Колата се движи много добре, миналата седмица направих един курс Варна - Белослав (където е сниман клипът) и развих доста добра скорост, на око около 90 km/h. Проблемът е, че не ми работи километражът, тъй като е електронно таблото ми и скоростта е субективна. Но най-важното е, че даже и изпреварвах. 8-) :lol: :lol: Това, което не ми харесва на ПТД е, че има голяма консумация при тръгване, колкото и плавно да потегляш, по-малко от 90А... не става. Сега си мисля за следваща конверсия с AC, BLDC-то е много скъпо. И ако някой от вас е проучвал цени на АС за околко 15kW, нека сподели.
П.П. От месец вече съм инженер Стефанов :) (не мога да не се похваля) :lol: :lol:
todor_raev59
Мнения: 78
Регистриран: 30 апр 2011г. 11:11
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Peugeot 106

Мнение от todor_raev59 » 13 окт 2012г. 14:40

Здравей и добре дошъл в иженерното съсловие. А сега относно АС-двигатели, които търсиш – можеш да разгледаш тези оферти. http://tehnoborsa.com/machines/Engines.html Ние АС-двигателите ги ползуваме като асинхронни генератори при ветрогенераторите. Искам да те подсетя, че той става и за генератор, затова да прецениш при тази мощност с какви обороти ще е евентуално да ползуваш тази опция. Има доста работещи схеми.
Успех
Потребителски аватар
stealthhack
Мнения: 243
Регистриран: 24 май 2011г. 16:45
Местоположение: София

Re: Peugeot 106

Мнение от stealthhack » 13 окт 2012г. 15:11

Stefanov написа:Този е от Голфа на Пламен. Моят се оказа, че има утечка към корпус. Някога може и да го ремонтирам, ако е в статора. Колата се движи много добре, миналата седмица направих един курс Варна - Белослав (където е сниман клипът) и развих доста добра скорост, на око около 90 km/h. Проблемът е, че не ми работи километражът, тъй като е електронно таблото ми и скоростта е субективна. Но най-важното е, че даже и изпреварвах. 8-) :lol: :lol: Това, което не ми харесва на ПТД е, че има голяма консумация при тръгване, колкото и плавно да потегляш, по-малко от 90А... не става. Сега си мисля за следваща конверсия с AC, BLDC-то е много скъпо. И ако някой от вас е проучвал цени на АС за околко 15kW, нека сподели.
П.П. От месец вече съм инженер Стефанов :) (не мога да не се похваля) :lol: :lol:
На 1-ва скорост с колко ампера потегля колата, на 96V ли беше системата ти?
Честито за званието! :)
Ако някой ден минаваш покрай София, пиши да разгледам машината ти! ;)
Отговори