Система за регенеративно задвижване на електромобил

Проекти за конверсии и конструиране на нови електромобили
pikaso9062
Мнения: 38
Регистриран: 10 апр 2014г. 11:33
Местоположение: София/Павлово
Контакти:

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от pikaso9062 » 09 май 2017г. 22:13

Няма нищо общо със спирането. Просто сте свикнали в сферата на електромобилите да свързвате "регенериране" със "спиране". Пък енергия може да регенерира по много начини. Например с фотоволтаичен панел (неефективно средство) или бензиново генераторче в багажника (не е нито удобно, нито революционно). Като търсих инвеститор, с мен се свърза някакъв, който ми прати описанието на патента ми на английски след което беше написал "оставил съм най-важните места празни, но ще си го познаеш". Имаше предвид, че беше махнал някои думи, за да не се разбере значението на написаното от някой друг. Притесни ме фактът, че си е направил труда да го преведе, защото аз съм го писал само на български за нашето патентно ведомство. А може би там превеждат всички патенти и той просто работи там. Бяха моите думи преведени дословно за това съм сигурен, че не го е взел от някое американско или английско списание. Дано някой да не ме изплагиатства. :( :cry: Не можах да го накарам да ми пише пак. Дано не е злонамерен.
https://www.facebook.com/ElectricVintageCars Класическите електромобили.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от SuriCat » 10 май 2017г. 10:12

Ахам... Значи разработката ти не е "Регенеративно" а "Генеративно" задвижване.......

Защото РЕ-Генерация означава, че нещо си го вземаш обратно за да го преизползваш по-късно.

Фотоволтаиците и другите бензинови неща дето спомена са Генератори а не РЕ-Генератори......

Поправи ме ако пак не съм те разбрал...

Иначе патентът ти е подаден официално, така да разбирам?! Минал ли е одобрение или там каквото следва да се случва?
pikaso9062
Мнения: 38
Регистриран: 10 апр 2014г. 11:33
Местоположение: София/Павлово
Контакти:

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от pikaso9062 » 10 май 2017г. 14:35

Да, моя е грешката. Система за генеративно задвижване. Малко странно ми звучи, но ще го измисля. Заявката за патент е подадена отдавна, още далечната 2013г. ноември. Публикувана е в техния бюлетин и си чака реда за одобрение. Заявката ми е с номер 11 000, а те обработват в момента заявка номер 6 000. И с обработката на максимум 4 заявки месечно сметни колко години още трябва да чакам. :( За това съм предпазлив. Първо, че този род закони в България не са особено защитаващи, второ още дори нямам официален документ, който да ми гарантира каквато и да е защита.
https://www.facebook.com/ElectricVintageCars Класическите електромобили.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от SuriCat » 10 май 2017г. 19:04

4 заявки месечно...! :o

Поредният красноречив пример колко ни е скапана държавната машина!
Умишлено се държи националното ниво супер ниско, така по-лесно се управлява добитъка....

пп: След като вече си установил, че тук нищо не става. Не си ли мислил да го изнесеш навън?
pikaso9062
Мнения: 38
Регистриран: 10 апр 2014г. 11:33
Местоположение: София/Павлово
Контакти:

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от pikaso9062 » 10 май 2017г. 21:20

Разучих възможността за европейски патент. Накратко 10 000 евро за патента и лиценза му за 2 години. След изтичането им се подновява пак за някаква немалка сума.
https://www.facebook.com/ElectricVintageCars Класическите електромобили.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от SuriCat » 11 май 2017г. 11:42

Е то в БГ патент само за БГ не ти върши особенно работа ако няма покритие и навън....
pikaso9062
Мнения: 38
Регистриран: 10 апр 2014г. 11:33
Местоположение: София/Павлово
Контакти:

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от pikaso9062 » 16 май 2017г. 19:47

Трабантът завъртя колелата. Надявам се утре да успея да направя едно кръгче.
https://www.facebook.com/ElectricVintageCars Класическите електромобили.
Потребителски аватар
stealthhack
Мнения: 243
Регистриран: 24 май 2011г. 16:45
Местоположение: София

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от stealthhack » 16 май 2017г. 20:10

Направи клипче ако може! :)
pikaso9062
Мнения: 38
Регистриран: 10 апр 2014г. 11:33
Местоположение: София/Павлово
Контакти:

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от pikaso9062 » 22 май 2017г. 16:05

Тъкмо тръгнах да тествам пробега и след няколко километра лагера на скоростната кутия сдаде багажа :( Поне разбрах, че максималната скорост която посмях да вдигна беше 70. Може и още. Но ще трябва да чакам майстора да ме приеме и да го смени. За всеки случай, някой ако знае от къде мога да взема друга здрава кутия, да казва. В случай, че се наложи.
Отцепих двигателя от скоростите, за да съм сигурен, че не е лагер в електромотора.
https://www.facebook.com/ElectricVintageCars Класическите електромобили.
Потребителски аватар
stealthhack
Мнения: 243
Регистриран: 24 май 2011г. 16:45
Местоположение: София

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от stealthhack » 22 май 2017г. 18:18

Ако е за трабантче имам една в мазето работеща, ако те интересува ми пиши на ЛС!
Отговори