Система за регенеративно задвижване на електромобил

Проекти за конверсии и конструиране на нови електромобили
pikaso9062
Мнения: 38
Регистриран: 10 апр 2014г. 11:33
Местоположение: София/Павлово
Контакти:

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от pikaso9062 » 13 юни 2017г. 10:04

Благодарение на колегата el trans, който не е направил присъединителната плоча както трябва, скоростната кутия е изкривена и освен лагера са счупени и зъбни колела. Сега трябва да търся нова кутия и да се донаправи присъединителната плоча. Надявам се от толкова седене батериите да не се скапят. Поддържам ги заредени, но още поне месец няма да се ползват. Ще търся кутия на първо време.
https://www.facebook.com/ElectricVintageCars Класическите електромобили.
pikaso9062
Мнения: 38
Регистриран: 10 апр 2014г. 11:33
Местоположение: София/Павлово
Контакти:

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от pikaso9062 » 17 юли 2017г. 20:28

След безкрайното чакане от почти 2 месеца ми писна да се занимавам с кретени и си оправих проблема сам. Колата е отново в движение. Ще успея за интервюто. От едно интернет списание за електромобили bulcharge искат да напишат статия за електромобила.
https://www.facebook.com/ElectricVintageCars Класическите електромобили.
Dim
Мнения: 2
Регистриран: 30 юли 2017г. 11:09

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от Dim » 30 юли 2017г. 14:05

Здравей Пикасо, казвам се Димитър и през далечната за електромобилостроенето 2008-2009г. и аз бях измислил две системи за генериране не електроенергия при движението на автомобила, едната използваше кинетична, а другата механична енергия и също като теб бях решил да патентовам своите вероятно гениални и в същото време елементарни идеи, както казваш и ти :), докато не се сблъсках с прекрасното ни посткомунистичеко патентно ведомство, първо, мен и баща ми ни вкараха в един архив с няколко десетки хиляди тома хартия на английски и руски език и ни казаха търсете си идеята, ако не ви се занимава разкрийте ни я и срещу съответното заплащане ние ще проверим дали подобно нещо съществува, ако не съществува и подлежи на патент също в срок от 3г. ще се издаде такъв, разбира се аз не бях толкова глупав и наивен да им разкрия идеята си, въпреки, че бях на 18-19, нито ми се занимаваше на тази възраст с подобни бумащини и си казах още съм прекалено малък за това, един ден ще отида с работещ модел в пълен мащаб, разбира се и аз потърсих съдействие от хора с пари и технически познания в областта (също като теб), но ударих на камък, естествено, кой ще вземе на сериозно 18-19г. хлапак с подобна революционна идея и замразих проекта. Разбира се, бях описал всичко подробно на един листа хартия, бях положил дата и подпис с идеята, че един ден мога да проявява претенции за авторство след анализ, трябва да се разровя и да намеря документа, може да се окаже, че сме съмишленици :)
Все още никой не е реализирал на практика моите идеи и няма да ги разкривам тук, но съм изключително радостен, че някой работи на практика по реализацията на подобна концепция, аз нямах финансовата възможност да го направя навремето, а след време се появиха други приоритети и така и не съм минал и метър напред, но има време.
Почти съм сигурен, че това, което съм измислил работи, за съжаление аз нямам финансовата възможност да го реализирам, нито притежавам необходимите и достатъчни технически познания да го реализирам, но както е казал един велик ум въображението е по-важно от знанията и също така не бива да се забравя, че най-великите и гениални изобретения са елементарни :)
Искрено ти желая успех и се надявам това, което си измислил да не се препокрива с моите идеи, за да има повече възможности за решение на проблема с автономността на ел. автомобилите. :)
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от rrumpe » 31 юли 2017г. 09:53

Пикасо, можем ли да гледаме интервюто някъде?
pikaso9062
Мнения: 38
Регистриран: 10 апр 2014г. 11:33
Местоположение: София/Павлово
Контакти:

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от pikaso9062 » 01 авг 2017г. 20:47

Ще е статия в сайта им. Като стане готова ще пратя линк.
https://www.facebook.com/ElectricVintageCars Класическите електромобили.
pikaso9062
Мнения: 38
Регистриран: 10 апр 2014г. 11:33
Местоположение: София/Павлово
Контакти:

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от pikaso9062 » 03 сеп 2017г. 18:55

Вчера направих опит за тест на пробега. Опитът се провали, защото още нямам инвертор за 12 волтовата система на колата и съм с обикновен 44Аh акумулатор. Той задейства и шалтера и без него колата не върви. Но добих все пак някаква представа. Тръгнах с батерии заредени до 3.55V (напълно заредени), изминах 52км и напрежението беше паднало на 3.30V. Казаха ми, че напрежението не бива да пада под 2.75V. Значи за половината от очаквания пробег от 100км е изразходен по-малко от половината капацитет на батериите. Най-вероятно ще успея да измина 150км при това положение. Но това ще покаже реален тест, който ще извърша. Припомням пакетът е 125V, 100Ah, максималната скорост е 95-97км в час, зависи от посоката на вятъра и денивелацията.
https://www.facebook.com/ElectricVintageCars Класическите електромобили.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от SuriCat » 04 сеп 2017г. 08:18

Само по напрежение на клетките не може да се съди за капацитета...

С остатъка може да минеш и 100км, може и 10км...........
pikaso9062
Мнения: 38
Регистриран: 10 апр 2014г. 11:33
Местоположение: София/Павлово
Контакти:

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от pikaso9062 » 04 сеп 2017г. 17:35

По какво друго трябва да меря за по-точни данни?
https://www.facebook.com/ElectricVintageCars Класическите електромобили.
Stefanov
Мнения: 103
Регистриран: 20 фев 2011г. 02:56

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от Stefanov » 07 сеп 2017г. 13:51

Специално за измерването на капацитет и състояние на клетките се слага задължително BMS. Без него можеш да се сбогуваш с батериите си. Капацитетът на тези батерии се мери, като се калкулира влезлият и излезлият ток от тях (най-грубо казано). Така че не прескачай този жизнено важен модул от една електрическа кола.
pikaso9062
Мнения: 38
Регистриран: 10 апр 2014г. 11:33
Местоположение: София/Павлово
Контакти:

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от pikaso9062 » 07 сеп 2017г. 18:47

Естествено, че имам БМС, да не съм малоумен. За да калкулирам влезлия ток трябва да я зареждам на отделен електромер или имаше някаква формула за изчисляване?
https://www.facebook.com/ElectricVintageCars Класическите електромобили.
Отговори