Система за регенеративно задвижване на електромобил

Проекти за конверсии и конструиране на нови електромобили
pikaso9061
Мнения: 55
Регистриран: 08 дек 2014г. 12:47

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от pikaso9061 » 08 дек 2014г. 22:21

Звучи ти така, защото не си прочел какво съм написал, но нищо, това е много често явление по форумите. Не съм казал, че съм създал перпето мобиле. Да го кажем кратко, ясно и просто. Без системата електромобилът ще измине 60км, с нея ще измине от 80 до 120км. ПРИМЕРНО. Имаш процентно увеличение на пробега в зависимост от условията.
Както се казва. Нема да тръгнеш и да върви вечно. :lol:
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от turin » 09 дек 2014г. 10:55

Колегите са се подвели по заглавието на темата ти – понеже всъщност имаш предвид регенеративно спиране, а не задвижване (ако е задвижване, един вид се предполага, че цялата енергия за задвижване идва от възстановената енергия и т.н.).

Но нищо, де. Явно говориш за система за зарядно спиране, каквито има в повечето фабрични коли и в повечето проекти тук. Доста хора тук имат опит с тях, друг е въпросът дали с по-остри изказвания и без споделяне от твоя страна някой ще иска да разкаже за своите си схеми. Така че недей с остър тон – доста хора се интересуват от много години, някои имат и такива подобни проекти, някои от тях са и осъществени. Както се каза по-горе, форумът е за споделяне и обсъждане – което не изключва човек да запази някои неща за себе си, за да направи продаваем продукт. Даже напротив, всички тук ще се радваме, ако има продаваеми неща.

Ако си от София, имаме понякога среща, на която говорим за всякакви такива неща. Но пък от много време не сме се събирали, все са заети хората напоследък. Като има среща обявяваме тук http://electriclub.com/cafe/topic-t101.html и ако решиш, като има, заповядай :) И добре дошъл във форума!
pikaso9061
Мнения: 55
Регистриран: 08 дек 2014г. 12:47

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от pikaso9061 » 09 дек 2014г. 12:26

Не,няма нищо общо със спирачките. Както казах патентовал съм изобретението, интересувам се от тези неща и в световен мащаб никой не е направил подобна система. За това държа нещата в тайна. Сигурно ви се струва нереално някакъв да се появява и да заявява, че е изобретил нещо революционно (и на малцината посветени не им се вярваше), но е истина. От София съм.
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от rrumpe » 09 дек 2014г. 14:03

А ми аз няма как да вярвам без абсолютно никаква информация. Нали си патентовал изобретението, от какво те е страх?
pikaso9061
Мнения: 55
Регистриран: 08 дек 2014г. 12:47

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от pikaso9061 » 09 дек 2014г. 14:21

Страх ме е, че в България закони няма и ако аз не се пазя няма кой да ме пази, а е толкова просто, че всеки с познания по електротехника може да го направи, да промени малко устройството и да си свирка за моя сметка. Неведнъж се е случвало в световната история.
Потребителски аватар
stealthhack
Мнения: 243
Регистриран: 24 май 2011г. 16:45
Местоположение: София

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от stealthhack » 09 дек 2014г. 22:25

Добре де, няма да ти крада патента, поне кажи какви физични закони ползва?
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от s54 » 12 дек 2014г. 18:28

pikaso9061 написа:Да. Ще дадеш ли добър майстор или ще дрънкаш?
Напомняш като стил на някого ... та като гледам единственият подходящ за теб тук е
http://electriclub.com/member/altero1/

Тук има доста кадърни хора, но подходът ти е доста странен ...

Пожелавам ти успех и ще следя развитието с интерес!
radosi
Мнения: 29
Регистриран: 17 окт 2013г. 17:19

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от radosi » 28 яну 2015г. 18:26

хихи .. наскоро гледах една картинка с 18 причини поради които стартъпът може да ти се провали .. мисля че ти имаш проблем номер 2 .. грешна локация! .. ако не можеш да се предпазиш законово повярвай ми, в момента, в който мислиш, че имаш прототип и го покажеш ... след 2 дена ако си заслужава някой с производствени мощности вече ще е пред теб - това ти го казвам като съвет .. без да се правя, че много знам :)

А сега малко теория и физика .. освен да се облагодетелстваш от кинетичната енергия която автомобилът е добил и да я превърнеш в друга .. друг начин да спестиш нещичко няма .. освен ако не си направил на пух и прах нещата, които всички сме учили по физика :)

Може да пробваш с краудфъндинг в момента, в който можеш да направиш клипче с идеята ти .. а иначе ако ще патентоваш нещо и искаш да си спокоен .. http://www.epo.org/
pikaso9061
Мнения: 55
Регистриран: 08 дек 2014г. 12:47

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от pikaso9061 » 15 фев 2015г. 16:11

Подал съм документи за патент, но нали се мотат 3 години с издаването му. Сега тече втората година.

Ще се облагодетелствам от една друга енергия, която автомобилът създава и на която никой не обръща внимание.
В историята има доста елементарни, но гениални изобретения които са елементарни, но никой не се е сетил да ги направи.
И така само проблемът с локацията остава. Ще внимавам, защото ми се ще да направя това в родината си вместо в Америка.

Като се затопли започвам да сглобявам.
radosi
Мнения: 29
Регистриран: 17 окт 2013г. 17:19

Re: Система за регенеративно задвижване на електромобил

Мнение от radosi » 15 фев 2015г. 20:51

Желая ти успех в начинанието... и искрено се надявам да успееш да разработиш каквото си си наумил.
Отговори