Електро Картинг

Проекти за конверсии и конструиране на нови електромобили
radosi
Мнения: 29
Регистриран: 17 окт 2013г. 17:19

Re: Електро Картинг

Мнение от radosi » 18 дек 2013г. 03:58

те са аутрънари и при 22 волта сигурно едва ще правят 6000-7000 обр. което мисля няма да е фатално за ремъчната предавка .. ти (ако нямаш против да ти говоря на ти) какво би ми препоръчал .. да си направя зъбен редуктор ? .. аз искам да сваля с 1:5 оборотите за да имам максимална скорост от около 40 километра в час
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Електро Картинг

Мнение от SuriCat » 18 дек 2013г. 09:06

6-7kRPM никак не са малко, но пък ако вземеш хубав зъбен ремък може и да устиска. Също така да е по-широк, че при тези обороти и мощност ще заминат зъбите.
В никакъв случай трапецовиден ремък!
Евентуално да пробваш с ангренажен ремък, но не знам как ще си намериш подходящите зъбни колела за 1:5.
radosi
Мнения: 29
Регистриран: 17 окт 2013г. 17:19

Re: Електро Картинг

Мнение от radosi » 19 дек 2013г. 01:45

Намерих фирма която внася и предлага ремъчни шайби с различни размери .. така че ще ми е лесно да си подбера нужния ремък с ролки .. да и аз се спрях на широк 9.5мм ремък с гъсти зъби, надявам се да свърши работа.

Иначе днес си взех един мотор от компресор на аирматик .. изглежда силничък .. 80А на 12V. Немците с такова старание са го правили .. дори са го пилнали от тук от там, за да го балансират предвид размерите му от 15 см дълъг .. 8см диаметър (четков). Ще го пробвам и него .. на тестовата установка .. надявам се до началото на пролетта да съм измислил всичко ще вече искам да го подкарам това чудо :)

Моля те да ми споделиш от къде да си взема хубав батерии пак .. 6 елемента които да ми осигурят около 20v на 60Аh .. Гледах по вашите постове с големите коли правите БМС-та сигурно и при мен ще е нужно, някакво готово решение от Китай за да не си блъскам главата и с това? :) За батерийки съм отделил 500-1000лв .. ще трябва да има сила няма как :) Сега съм си направил един батерии пак с литиево-йонни батерии 6 в паралел 6 последователно не е кой знае какво но върши работа за пробите. Но ги зареждам ахмашката .. и сигурно ще си отидат бързо .. пускам им директно 4 ампера на 24 волта да се хранят :) уж съм ги подбрал поне в групите да са долу-горе еднакви, но предполагам някой оверчарджват, други недохранват :(
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Електро Картинг

Мнение от SuriCat » 19 дек 2013г. 09:16

За батерии можеш да питаш колегата дето е обявил калбовете във форума.

Друг вариант е http://ev-power.cz/ от там доставката е бърза и лесна, вече няколко пъти съм поръчвал. При теб за 6 броя разликата в цената няма да е осезаема кой знай колко.... Както се казва: "ти си лесен" :)

БМС ще ти трябва във всички случаи, иначе бързо ще си заминат каквито и да са клетките......
radosi
Мнения: 29
Регистриран: 17 окт 2013г. 17:19

Re: Електро Картинг

Мнение от radosi » 19 дек 2013г. 13:01

Чудесно, благодаря и за инфо-то, как се нарича това на английски за да го потърся .. БМС - battery charger manager - BCM? Писах в темата за калбовете, но там май няма активни :(
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Електро Картинг

Мнение от SuriCat » 19 дек 2013г. 13:34

BMS - battery management system
radosi
Мнения: 29
Регистриран: 17 окт 2013г. 17:19

Re: Електро Картинг

Мнение от radosi » 20 дек 2013г. 04:07

Много ти благодаря че ми отговаряш толкова бързо, истински съм ти задължен за осветяването на тунелите в които вървя, дано да успея да дойда на някой ваша сбирка да те черпя поне една бира :)

Това което си представям аз като BMS za 6 клетки е реално 6 малки зарядни, които да могат да се контролират с PWM или направо с логика в специализиран чип, прав ли съм, можеш ли да ми предложиш едно добро решение за 6 клетъчна батерия, не бих жалил пари за зарядно при положение че ще се дават 600$ за батерия :)
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Електро Картинг

Мнение от SuriCat » 20 дек 2013г. 11:09

Ами по принцип БМС-и не се правят точно така. Ползва се едно зарядно а всяка клетка си има отклонителна верига през която става измерването и балансът, а БМС-а управлява зарядното и съответно изключва товара при разреждане.

По принцип с китайските бмс не се занимавам и не мога да ти препоръчам нищо. Аз за моите неща си правя БМС-и.
radosi
Мнения: 29
Регистриран: 17 окт 2013г. 17:19

Re: Електро Картинг

Мнение от radosi » 20 дек 2013г. 12:57

Разбрано .. да де, нямах предвид че физически има 6 малки зарядни .. много скъпо ще стане :)

Добре ще се позачета .. не ми стигат знанията още да си направя сам :) Като параметри нещо гледа ли се .. някакъв специализиран контролер който да може да съпортва повече видове Lixxxx клетки.

ще си почета малко за тези устройства понеже схематично още не ми е ясно какво се мултиплексира - зарядът на всички в редицата ли се пуска или на всяка поотделно ...

Като понауча това-онова пак ще пиша, благодаря.
Отговори