ALTERO "Шиндаров" – персоналният електромобил

Проекти за конверсии и конструиране на нови електромобили
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: ALTERO "Шиндаров" – персоналният електромобил

Мнение от SuriCat » 04 фев 2013г. 21:47

Мдаааа, ние с тебе Теодоре, изгоряхме......

Ама, не може ли да се дегизираме като "Софиянци" бре...!? Ех, чак яд ме хвана........
teodor.ivanov
Мнения: 116
Регистриран: 21 окт 2011г. 00:39
Местоположение: Исперих
Контакти:

Re: ALTERO "Шиндаров" – персоналният електромобил

Мнение от teodor.ivanov » 05 фев 2013г. 03:47

Аз не бих дал такова обещание по ред причини.

Изключително се радвам, че няма такава сегрегация, каквато ти мечтаеш, защото ако имаше, то най-вероятно нямаше да се занимавам с електромобили. Това, че съм от "провинцията" (това е една от любимите ми "софийски" думи) би означавало да се занимавам със земеделие, просто защото това може да се развива тук. Благодарен съм, че съм имал възможността да уча насам-натам, да се запознавам и работя с хора от различни градове и държави. Смятам, че за да се правят разработки, да се върви напред, са нужни хора с различни истории и произход.

Донякъде съм изненадан, че позволяваш на хората да идват в София да учат, ами ако си пратя някога детето да учи от първи клас в софийско училище, та това ще бъдат поне 12 години, през които ще диша от въздуха ви, ще ползва градския ви транспорт, ще обикаля из моловете ви.
Спирам да пиша, че темата ще се разводни, ако модератора реши, нека да редактира.
Пожелавам ти спорна работа с "мързеливите и незаинтересовани от просперитета си софиянци".

А на всички българи пожелавам лека и спокойна вечер.
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: ALTERO "Шиндаров" – персоналният електромобил

Мнение от s54 » 05 фев 2013г. 10:48

не е истина какви неща написа :shock:
странно в тоя глобален свят подобно изолирано мислене :?
хората работят по проекти през океана, ние в нашата пиклива държава ще се делим на София и други ...

ми айде говори ...
аз те питах някакви неща, но явно ти предпочиташ да говориш, вместо да четеш и дискутираш ...
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: ALTERO "Шиндаров" – персоналният електромобил

Мнение от turin » 05 фев 2013г. 11:19

Призовавам всички да не намесват повече темата "София срещу другите градове" – не че не може да се кажат много неща по тая тема, но не подхожда на заглавието на темата. Тези неща може да ги говорим на нетехническа среща на клуба, "на по бира" (altero1, неформалното срещане е част от живота на онлайн групите, така че разговори на по бира/кафе веднъж на месец не е лошо – та каня те да дойдеш на следващата, тъкмо май се пада идната събота)

Ако продължим да говорим за местожителство, ще ме принудите да разделям темата и да премествам тези реплики в отделна тема в раздел "На кафе"... А това си е занимавка, пък аз се уморявам на работа ;)

Сега по темата – явно става дума за съвсем миниатюрно персонално превозно средство. Така казано, мисля че вече изглежда по-осъществимо. Ето например аз, когато все още карах колело в София, си качвах велосипеда в асансьора и после на специална закачалка на стената под тавана, вътре в апартамента. Ако е нещо не много по-голямо от велосипед, концепцията вече става ясна.

Тоест може би нещо като велотриколка с "черупка". Затова пак се сещам за Cityel-ите, които може да покаже cityel на срещата в София. Между другото, той може също да ти бъде полезен с мнение, защото е много наясно с електровелосипедите, а твоят проект е много близко до тях. Та пак казвам – два часа разговори на кафе не пречат, а много идеи се споделят. Аз съм софиянец и ще съм там, ако това изобщо има значение в интернет... наистина, да оставим това с родния град и да кажем за проекта ти.
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: ALTERO "Шиндаров" – персоналният електромобил

Мнение от s54 » 05 фев 2013г. 20:01

altero1 написа:Как ви се струва?
Ми аз съм силно притеснен за пътното поведение и стабилността на това нещо.
Изглежда с много висок център на тежеста.
С тая скорост няма място на по-големите улици и булеварди, което създава проблем.
Цената ти е пълна утопия за мен.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: ALTERO "Шиндаров" – персоналният електромобил

Мнение от SuriCat » 05 фев 2013г. 20:43

НЕ искам да те разочаровам, но според мен няма да ти позволят това да се движи по улиците свободно. Най-вероятно ще те подгонят за регистрация, сертификати, ала-бала.....
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: ALTERO "Шиндаров" – персоналният електромобил

Мнение от turin » 05 фев 2013г. 21:48

Всичко, което описваш може да се направи. Единствено за цената и аз съм скептичен – по-скъпо ще излезе, но нищо, и 2-3 пъти по-скъпо да е, пак би било успех, ако се направи.

Вярвай ми, ще има сто неща, които ще се окажат проблем още при началното уточняване на конструкцията. За електриката съм с една идея по-"спокоен", защото както казах, това за мен спада по-скоро към категорията на електро-велосипедите, а там знаем за големи скорости и голям пробег. Това със суперкондензаторите също може да е пречка – както технологично, така и като цена (тоест може да я вдигне още), но да кажем, че с малък брой литиеви батерии такава конструкция е осъществима.

Но пак ти остава въпросът къде ще се ползва – в парка? А дотам, а обратно? По булевардите е опасно с велосипед, камо ли с такова возило... Друго – дупките. Окачването, друсането... Моята идея е или да тръгнеш към нещо като Cityel, или нещо като Tango. Или "велоспед с мотор и черупка", или "здрава и тежка кола, но малка". Първото ще е много по-евтино, според мен.

Това са все размишления, разбира се. Даваме ги с добра воля, ползвай ги ;) Другото е "show me the code" – тоест ако искаш да стане, трябва да го започнеш някак.
Потребителски аватар
eltransbg
Мнения: 215
Регистриран: 23 мар 2009г. 15:37
Контакти:

Re: ALTERO "Шиндаров" – персоналният електромобил

Мнение от eltransbg » 05 фев 2013г. 22:00

altero1 написа:Някакъв вариант е износната продукция да субсидира продукцията за вътрешния пазар, за да има някакво изравняване на стандартите. Например 999.01 евро за износ срещу 999.01 лв за в България. Така по-приемливо ли ти се вижда? Може да се поиска от правителството и намаляване на ДДС при продажби в страната
Това е абсурд, не може да стане – ако получиш някакви помощи от държавата за Европейския Съюз това действие ще се счете като акт на нелоялна конкуренция и ще има яки глоби, както и съдебни искове на другите производители на автомобили.

Както и да виждаш нещата трябва преминеш през няколко главни етапа, ориентирай се към:
Първи - конструиране - във форума има доста хора с технически познания, които могат само да са ти в полза;
Втори - техническо изпълнение - ще са ти необходими машини, отливки, термообработка и мноооого други;
Трети и не на последно място - свържи се с Технотест-София или ТИАТ-Шумен – през тези две фирми ще трябва да минеш задължително за проверка и одобрение преди първата ти регистрация в КАТ да е факт ;)

Евала за ентусиазма!
Какво си завършил? Учиш ли още?
Stefanov
Мнения: 103
Регистриран: 20 фев 2011г. 02:56

Re: ALTERO "Шиндаров" – персоналният електромобил

Мнение от Stefanov » 09 фев 2013г. 15:35

Тъкмо се зарадвах .... Нова тема, нова кола .... ама идеите са сякаш ще се изстрелва совалка.
Колега ... имаш ли някакви електротехнически познания? Идеята с кондензатора е .... нерентабилна според мен. За габаритите няма да коментирам, но не е непостижимо – все едно електрическо АТВ. И не знам дали ще намериш софиянци за идеята, ама тези от провинцията май сме по-ентусиазирани. Но да не разводнявам и аз темата, едва ли ще се впиша в картинката.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: ALTERO "Шиндаров" – персоналният електромобил

Мнение от turin » 14 фев 2013г. 11:05

Както намекнах вече неведнъж – "talk is cheap, show me code!"
Тук "търся ентусиасти да МИ свършат една работа" не върви – всеки има свои си проекти. "Дайте да дадем" не става. Успех!
Отговори