Конверсия на Peugeot 106 xs

Проекти за конверсии и конструиране на нови електромобили
Greenball
Мнения: 4
Регистриран: 11 апр 2012г. 16:48

Конверсия на Peugeot 106 xs

Мнение от Greenball » 20 апр 2012г. 15:16

Здравейте,
Правя тази темичка по препоръка на SuriCat.
Пежото: 96', 1,4 бензин, XS (което го правеше почти бегачка).
Не е купувано за конверсия, а с друга мисия, която изпълни успешно. За добро или за лошо остана да зимува с вода вместо антифриз... Последствията са ясни.. За малко да замине за старо желязо, но открих този и други форуми и се замислих върху възкресението му. Съвпада като време и с пропадането на едни други мои планове, което ми дава време да се позанимавам.
Предстои ми изтърбушването на коша (чакам хубав слънчев ден). При един приятел ще се случва всичко (зарибен по идеята квартален майстор) който пък разбира доста от коли. За цялата процедура по конверсията съм изчел много и без да съм инж., с доста от работите съм запознат. Има разбира се неща с които не съм наясно, контролера на мотора примерно. Това е далечна материя за мен, но сигурно и от това ще почна да разбирам.
В рубриката базар, засякох че колегата eltransbg продава мотор Костов, от знаменития Голф, но нека започна и ще задълбоча.
Батериите възнамерявам да са оловни полу-тягови (най-прилягат на бюджета). Ясно е, че пробегът ще е по-малък, но за града ще е идеално.
За контролера... първо трябва да избера мотор, после ще помагате с всичките му там неща.

Цел на проекта: малък градски автомобил, пробег 40-50км, лесен за експлоатация от млада жена в градската джунгла.
Възнамерявам да съчетая работата по конверсията със заснемането и. Сценарият ми е в главата... Ще заимствам формат на дискавъри ченъл (сервиз, някакви хора омазани с масло, имат мисия, ден първи, ден втори... и така), смятам че ще се получи и това.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Конверсия на Peugeot 106 xs

Мнение от SuriCat » 20 апр 2012г. 21:42

Discovery Channel..... :) Super..

Това е яко като идея за сценарий, дано стане хубаво ;)

Внимавай с Оловото, да не се окаже после, че издържали само 50 цикъла и животът им свършил.....
А и зимата така и така капацитетът пада сериозно...
Stefanov
Мнения: 103
Регистриран: 20 фев 2011г. 02:56

Re: Конверсия на Peugeot 106 xs

Мнение от Stefanov » 22 апр 2012г. 19:46

Моторът на Пламен е добър ... всичко останало от голфа му е моя собственост вече :) Иначе пежото е доста добър избор ... по късно ще видиш как би изглеждало :)
Успехи ти пожелавам!
Greenball
Мнения: 4
Регистриран: 11 апр 2012г. 16:48

Re: Конверсия на Peugeot 106 xs

Мнение от Greenball » 08 май 2012г. 17:23

Проследих темата за твоето Пежо и с нетърпение очаквам да го подкараш :) Не само от любопитство а и от професионална гледна точка, все пак същото возило правиш (може да се взаимстват идеи) :) Аз тези дни съм в застой поради много причини, но се надявам към края на тази седмица да се отпуша и да се отдам на пежака.
Успех и на теб!
Отговори