Алтернативи на ДВГ и ефективност

Проекти за конверсии и конструиране на нови електромобили
NSP1978
Мнения: 1
Регистриран: 04 окт 2012г. 22:27

Re: Алтернативи на ДВГ и ефективност

Мнение от NSP1978 » 04 окт 2012г. 22:53

Здравейте, не знам дали тука трябва да попитам за добавяне на електромотори на задните колела на автомобил с ДВГ. Някакъв кит двигател управление, то друго не знам какво трябва. :| Видях в нета за такова нещо и ми е интересно до колко парички може за скочи този проект.
Инак имам опел астра г дизел, и ако може да се преработи, то да е в задната си част.
naskov
Мнения: 36
Регистриран: 06 мар 2012г. 17:23
Местоположение: Пловдив

Re: Алтернативи на ДВГ и ефективност

Мнение от naskov » 05 окт 2012г. 08:32

Незаконно е и няма начин да регистрираш такава кола в България, за да се движиш свободно с нея.
alabin
Мнения: 23
Регистриран: 07 дек 2010г. 14:46

Re: Алтернативи на ДВГ и ефективност

Мнение от alabin » 05 окт 2012г. 09:38

NSP1978, Все пак виж това:
http://ev-bg.com/wordpress1/archives/508
може да не е точно твоят случай, но е реалност.
Потребителски аватар
infernus
Мнения: 200
Регистриран: 08 авг 2011г. 21:29

Re: Алтернативи на ДВГ и ефективност

Мнение от infernus » 13 мар 2013г. 16:51

BMW отдавна имат технология, с която генерират елекричество при леко натискане на сприрачките, от очевидци знам, че при нормално спиране може дори да не се стигне до дисковите спирачки, а само при екстремно.

Ето и малко информация от Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_Active ... veHybrid_3

BMW Efficient Dynamics

The increased efficiency of the BMW 3 Series is accomplished through the inclusion of auto start-stop, brake energy regeneration, and ECO PRO mode technology. Auto start-stop automatically switches off the engine during short stops at traffic lights or in stationary traffic to not waste fuel. Brake energy regeneration generates power for the vehicle electrical system during braking and overrun. When the engine is under load, the alternator can be disengaged. Finally, ECO PRO mode can modify powertrain management and heating and air conditioning to optimum efficiency, reducing fuel consumption by as much as 20 per cent.[15] Due to customer demands, the auto start-stop mode can be disabled by the dealership or by pressing a disable button next to the start button


Не мисля, че е толкова трудно да се постигне, въпрос е на фина настройка на педала на спирачката и системата за рекуплация.
Отговори