Конверсия на Волга ГАЗ 24

Проекти за конверсии и конструиране на нови електромобили
Vasi4
Мнения: 2
Регистриран: 30 юни 2020г. 12:21

Конверсия на Волга ГАЗ 24

Мнение от Vasi4 » 12 юли 2020г. 23:54

Добър вечер на всички.. от скоро съм горд собственик на Волга газ 24 ... Поради разбираеми пречини съм решил да сменя сърцето(двигателя) ... Първоначално бях решил да е нещо от сорта на (6 цилиндров 2.5-2.8литров) ДВГ около 180-200кс като целта не е да ходя на състезание , целта е да ми доставя удоволствие от шофирането.. След обстойно ровене за такива проекти попаднах на много проекти в който вече се използват ел двигатели ... през последните две седмици съм разгледал над 100+ клипа за подобни неща и знам какво възнамерявам да направя ... научих доста неща но като цяло колкото повече научавам за тока , толкова повече разбирам че нищо не знам .... та идеята ми е
1 колата тежи около 1400 кг
2. Средна скорост ще използвам 80-90 км/ч (много рядко се качвам на магистрала.. което означава че трябва да може да вдига и 130-140 км/ч
3 . На всякъде където се ровя казват че колкото по стара е колата ( по малко електроника” волгата няма никаква “) толкова по-добре за конверсията
4. Определения ми бюджет е около 15.000 лв+- 1500-2000 лв
Имам няколко въпроса и ще бъда благодарен за всеки един отговор или гледна точка...
1 какъв модел двигател да избера , колко киловата да бъде, колко волта, и дали да е трифазен или еднофазен
2 . На кой вид батерии трябва да избера ... това ми е по големия проблем ... модели има много ???
3 . Евентуално ще търся минимум 120 км с едно зареждане при средна скорост от 80 км/ч
Последна промяна от Vasi4 на 12 юли 2020г. 23:59, променено общо 1 път.
Vasi4
Мнения: 2
Регистриран: 30 юни 2020г. 12:21

Re: Конверсия на Волга ГАЗ 24

Мнение от Vasi4 » 12 юли 2020г. 23:55

Извинявам се че бях прекалено подробен , просто си мисля че колкото по добре ва запозная с това което искам ... толкова по лесно ще ми помогнете
С.Николов
Мнения: 242
Регистриран: 28 яну 2010г. 14:37
Местоположение: Варна

Re: Конверсия на Волга ГАЗ 24

Мнение от С.Николов » 29 юли 2020г. 21:22

Здравейте,
Директно отговарям на база моя опит с електрически ситроен саксо.
Въпросът около двигателя вероятно най-добрият вариант е асинхронен двигател
съответно може да бъде направен с вариант със запазване на класическата скоростна кутия може и без нея.
Относно акумулаторния блок аз лично бих ви препоръчал батерии от Тесла 75 или 85
Също ще ви е необходима BMS (battery management system)
следи нивото на заряда в клетките и ги предпазва от презареждане и дълбок разряд.
Съответно и заряден блок
като тук стои въпросът как ще се зарежда автомобилът
от обикновен контакт шуко 220 волта променлив
или трябва да има и система за бърз заряд от зарядна колонка
+ всичко това трябва да мине регистрация.

Определено проектът изглежда многообещаващ и се надявам да го осъществите.
В Украинския електромобилен форум съм виждал такъв проект.
Ако мога с нещо да съм полезен :)
Отговори