GSM-GPS-IO-module

Обяви за търсене и продажба на части и цели електромобили
Правила на форума
Допускат се само обяви, свързани с електромобили
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

GSM-GPS-IO-module

Мнение от SuriCat » 01 сеп 2011г. 10:08

Здравейте,

Не знам дали съдбата на БАЗАРА вече е определена, но ще си позволя да пусна една леко комерсиална обява, а админите ще решат дали да живее или умре.

Усройството е собственна разработка и е направено с идеята да стане част от цялостно електро пре-оборудване на конверсии, затова мисля, че тук му е мястото.

Описание:

GSM-GPS-IO-modul

Както вече се загатва в името, съдържанието на малката кутиика е GSM modul, GPS modul и аналогови и цифрови входове и изходи.

Предназначение:
Кой за каквото си поиска......
Основните функции са наподобяващи аларменна система. Ако някой ти посегне на колата, да ти прати СМС със събитието. Напримерно отворена врата, капак, багажник.........
При липса на превозното средство от последното му известно местонахождение (вдигнато от паяк/тарантула... или от други тъмни космати субекти) може да се поиска чрез СМС да се изпратят GPS кординатите на местонахождението, след което много лесно се вижда в Google maps къде точно е.
През IO портовете може да се вържат всякакви неща за наблюдение и контрол (напрежение на батериите, температури, включване на разни ел-вериги, релета и т.н...)

Общо взето може да се имплементира функция по желание.

При интерес пишете тук, за да може да е достъпно от всички. И все пак ако някой има специални въпроси/искания които да останат покрити да пише на "лични".

Поздрави на всички ел-фенове.
Alex
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: GSM-GPS-IO-module

Мнение от turin » 01 сеп 2011г. 10:48

Няма проблем за обявата – тя всяка обява за купуване и продаване е комерсиална, а щом като е насочена към електромобилите, значи мястото й е тук. Ако печелеше много пари и беше голям бизнес, щях да те помоля да купиш рекламно каре в сайта, за да подпомагаш издръжката и правенето му. Но иначе няма никакъв проблем. (Всъщност, в тоя ред на мисли – пожелавам ти да купиш реклама :) )

На мен ми звучи интересно – когато решиш и ако има интерес и от другите, пускай от време на време още подробности (без да разкриваш търговски тайни, де). Съвсем ориентировъчно, каква цена търсиш? (може на лични, ако прецениш)
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: GSM-GPS-IO-module

Мнение от SuriCat » 01 сеп 2011г. 12:00

Едва ли ще стане големия бизнес. По скоро ще е като услуга за някой колега.
Въпросното нещо си го разработихме за собствена употреба, поне парите за разработката и материалите да изкараме, че до момента сме вкарали към 2000 лева. При покупка на материалите на дребно цените са дебели.
Друго си е да купиш и произведеш 10 000 поне, тогава цената пада с няколко пъти.

Ориентировъчна цена на пълен комплект ( GSM + GPS + 2 antene + battery) 170 лв.
Функционалността е по желание на клиента и конфигурирането е безплатно.

За поръчкови модификации (допълнителен хардуер, входове, изходи и др..) цени по договаряне.
Потребителски аватар
infernus
Мнения: 200
Регистриран: 08 авг 2011г. 21:29

Re: GSM-GPS-IO-module

Мнение от infernus » 01 сеп 2011г. 20:29

Евала, много яко и добре че сте се сетили. Само да вметна, че трябва да има и една сим карта вътре с предплатена услуга. Иначе аз бих го ползвал, зимата сутрин чрез СМС да стопля колата и батериите докато са включени към електрическата мрежа, и да ми върне СМС когато е готово всичко. А какъв е софтуерът вътре?
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: GSM-GPS-IO-module

Мнение от SuriCat » 02 сеп 2011г. 08:55

Дам.... СИМ карта си трябва. Не съм я споменал понеже предполагам, че всички знаят какво е необходимо за да имаш ГСМ услуга (СИМ карта и да плащаш едни пари на някой оператор)

В устройството има SIM-holder. Избираш си някаква предплатена карта с програма с много безплатни СМС-и и цъкаш здраво :lol: има разни планове дето излизат на далавера.

Устройството може да разпознава и "Клик-вания" или така наречения Цигански СМС.

Разпознава номера който го търси и заттова може да се направи да изпълнява предварително зададен сценарии........

Абре както казах.... правим го по желание на клиента.... само да каже как точно иска да работи...

Софтуерът вътре е изцяло наша разработка :idea: Затова може да се поглезим с индивидуални поръчкови неща
Отговори