Автосалон 2011

Новини за електромобили и връзки към външни сайтове
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Автосалон 2011

Мнение от turin » 20 юни 2011г. 15:03

Ходих тази неделя, падна се ден на бащата, на автомобилния салон в ИЕЦ в София. Беше последен ден, вече го няма изложението сигурно. Описах впечатленията си тук:

http://yasen.lindeas.com/book/motorshow ... athers-day

Накратко – пълен провал откъм електромобили, според мен. Имаше само трите еднотипни коли с различни емблеми – Mitsubishi iMIEV, Peugeot iON и Citroen C-Zero. Но цената им е ужасна – 70 000 лева беше изложбената бройка. Колата е добра за в града, но определено е малка и е само или предимно за в град. Окачването отзад е зависимо, което я смъкна по-ниско в очите ми. Преди не знаех, че е De Dion зависимо окачване. Като на двуместните Smart.

Единствената друга електрическа кола беше Renault Fluence Z.E. Но пък тя не се произвежда още и не се продава. Тоест няма я.

Беше изложен електромобилен вариант на китайските Great Wall, но пише, че бил пред-премиерен прототип. Тоест и него го няма, даже него хич го няма.

Нямаше Nissan Leaf! Как може, това е емблематичната кола за последната година. Ако има по-забележима революция в масовите автомобили, това е точно Leaf! А от Нисан не го бяха докарали.

С две думи – интересно, весело преживяване за всеки любител на автомобилите като мен. Но със силен привкус на чалга.

Който иска, може да прочете по-подробните ми впечатления в препратката по-горе. :)
Ognian
Мнения: 70
Регистриран: 15 апр 2011г. 09:46
Местоположение: Sofiq
Контакти:

Re: Автосалон 2011

Мнение от Ognian » 21 юни 2011г. 21:26

Сега по-скоро се работи, отколкото да се рекламира нещо готово. А няма много готови коли. Ще видиш следващите 1-2 години с каква скорост ще се развива.
Отговори