Електробус по тролейбусна линия 11 в София

Новини за електромобили и връзки към външни сайтове
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Електробус по тролейбусна линия 11 в София

Мнение от rrumpe » 16 май 2014г. 16:33

http://dnes.dir.bg/news/elektrobus-16703074?nt=4

Какви са тия ултракондензатори, дето съхраняват енергия за цял автобус за 20км?! Хм, чудя се дали е възможно, но щом са го направили...
Ама и тия бастуни: "първият в Европа електробус" :D
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Re: Електробус по тролейбусна линия 11 в София

Мнение от rrumpe » 16 май 2014г. 17:13

Малии, едвам им намерих сайт-а на тия "Чериътмоторс" АД:
http://www.chariot-electricbus.com/
Иначе пакетът с ултракондензатори е 900кг. и съхранява 21 kWh енергия.
Потребителски аватар
stealthhack
Мнения: 243
Регистриран: 24 май 2011г. 16:45
Местоположение: София

Re: Електробус по тролейбусна линия 11 в София

Мнение от stealthhack » 16 май 2014г. 19:07

rrumpe написа:Малии, едвам им намерих сайт-а на тия "Чериътмоторс" АД:
http://www.chariot-electricbus.com/
Иначе пакетът с ултракондензатори е 900кг. и съхранява 21 kWh енергия.
Много бих се радвал да направят повечко градски линии с такива електро-рейсчета! 8-)
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Електробус по тролейбусна линия 11 в София

Мнение от turin » 17 май 2014г. 00:49

Много добре. След като се прецака работата със завода на BYD в Брезник, това е добра новина – стига да е истина, разбира се. Точно тролей 11 ще ми върши работа и ако пуснат такъв електробус, ще тествам три пъти седмично поне. Линията е важна и натоварена, ще е добре ако сложат електробуси. Само май си проличава, че возилото е единична бройка и просто ще бъде пуснато по тролейбусна линия 11, а не че с няколко такива ще заменят тролеите по линията. Нищо, дано потръгне и инвестират правилно.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Електробус по тролейбусна линия 11 в София

Мнение от turin » 17 май 2014г. 00:52

Тестовете ще са за 9 месеца – http://www.chariot-electricbus.com/pilo ... cts/sofia/
Странно, сайтчето изглежда направено набързо, а и най-много информация има точно за теста в София. Дано не е въздух под налягане... няма данни за контакт, няма данни за фирма. Ще видим де, дано е истина.

http://www.chariot-electricbus.com/prod ... iot-e-bus/
Cariot e-bus in Sofia
Cariot e-bus in Sofia
chariot-e-bus-sofia.jpg (199.24 KиБ) Видяна 12536 пъти
deleted user 1
Мнения: 43
Регистриран: 21 авг 2012г. 15:11

Re: Електробус по тролейбусна линия 11 в София

Мнение от deleted user 1 » 17 май 2014г. 21:09

Вчера (в петък) имаше някакви срещи, семинари и не знам още какво по темата. Идваха разни чужденци. Доста народ е заинтересуван по темата. Това дето знам е, че е с 750 фарада кондензатори но не знам на какво напрежение. Има 2 сименс електромотора вързани в паралел по 60-ина киловата и 450 нютонметра всеки. Зарежда се или от тролейното изправено 660 волта или си има трифазен изправител. Време на заряд му дават 7-8 минути. Ако за 7 минути дърпа 21 киловатчаса това са 200 киловата.
Вчера пропуснах официалностите но скоро са ми обещали повече технически подробности. Апетитът за много такива автобуси е голям. И общината мисли да понакупи. Само тоя да върви като хората. То климатикът му харчи повече от моторите.
Потребителски аватар
stealthhack
Мнения: 243
Регистриран: 24 май 2011г. 16:45
Местоположение: София

Re: Електробус по тролейбусна линия 11 в София

Мнение от stealthhack » 17 май 2014г. 21:11

Това за интереса на общината към тези електробусчета от къде разбра?
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Re: Електробус по тролейбусна линия 11 в София

Мнение от rrumpe » 19 май 2014г. 10:50

Pif написа: Само тоя да върви като хората.
А ми дано върви, че тая фирма толкова съмнителна изглежда. В сайта им нищо не пише за нея. В интернет също нищо не може да се намери. Странна работа. Пък и цената според мен няма да е малка. Все пак дано всичко е наред и да купят повечко такива електробуси.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Електробус по тролейбусна линия 11 в София

Мнение от turin » 20 май 2014г. 13:03

http://topgear.bg/?go=article&p=detail& ... cleId=5650
Причината точно София да бъде избрана за премиерата на Chariot e-bus е, че Европейската комисия нарежда столицата ни на първо място по замърсяване със серен диоксид и въглероден оксид в Европа.
Производителят е съвместното българо-израелско дружество Chariot Motors, което си сътрудничи с втория по големина китайски производител на автобуси Higer.
Кондензаторът е тестван в продължение на седем години в Шанхай, Китай, като за този период е изминал над 8 млн. км.
Другото много съществено е намерението на българо-израелския инвеститор Chariot e-bus да се произвежда у нас.
Интересни подробности. У нас е, защото сме най-мръсни, което не е добра новина (не че не си го знаем, де). Добрата новина е, че има интерес да се произвежда у нас. Дано стане. По-рано четох пък за новия завод за рециклиране на боклук – колкото и да ми е трудно да го призная, в София в последните години нещата вървят все пак напред. Има и очевидни далавери, но все пак може би се правят и читави неща. Ще видим. Аз лично стискам палци след няколко години да се сменят всички автобуси с такива електробуси, които да ги произвеждаме у нас.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Електробус по тролейбусна линия 11 в София

Мнение от SuriCat » 20 май 2014г. 14:03

Абе много неща щяхме да произвеждаме, но е факт, че фирмите инвеститори закриват българските си подразделения и се махат......

Политиката ни е толко насрана, че ........

В Брезник щеше да се произвеждат некфи други, но така си угърмеха....

Ако в БГ нещо не е по корупционна схема значи не се прави... Дано се промени обстановката, но скоро надали!

Иначе идеята е хубава. Дано само не я прецакат нашите "мили" управници!
Отговори