EV WEST

Новини за електромобили и връзки към външни сайтове
DIONISIUS
Мнения: 18
Регистриран: 17 сеп 2013г. 10:54

EV WEST

Мнение от DIONISIUS » 17 сеп 2013г. 17:19

Здравейте,

Аз от скоро се интересувам от ел-задвижвани возила и така попаднах на този форум. Ще използвам случая, за да поздравя създателите му и всички, които го пълнят с полезна информация!

Предварително се извинявам ако дублирам вече поствано инфо, но докато рових из форума (вкл. с търсачката) не открих нищо за EV West:

http://www.evwest.com/catalog/vehicles.php
http://www.youtube.com/user/evwestdotcom

Аз отдавам голямо значение на икономията и екологията, но също така съм много заинтригуван от потенциала на ел-машините и техния performance. Както забелязах от някои постове не съм единственият :D
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: EV WEST

Мнение от SuriCat » 18 сеп 2013г. 09:00

Добре дошъл :D

Общо взето това са 2-те направления във форума, макар да не са ясно изразени: икономии и performance.


evwest.... А... чули сме за тях....!

Може би една от причините да не са толкоз популярни при нас са цените дето висят на сайта им.

По скоро на нас е проблем, защото хората явно си имат пари, а ние в тая западаща държава сметките не може да си плащаме.
DIONISIUS
Мнения: 18
Регистриран: 17 сеп 2013г. 10:54

Re: EV WEST

Мнение от DIONISIUS » 18 сеп 2013г. 10:32

Хич не съм се и съмнявал, че колегите ги знаят, защото те много добре се промотират в нета. Освен това, едва ли аз знам нещо повече за ев-та от останалите тук :)

Колкото до цените - то в авто форумите е пълно с мнения за high performance части и проекти, макар че много от хората не са ги виждали на живо, камо ли да ги притежават, но... България със всичките и плюсове и минуси.

Много уважавам колегите, които наблягат на икономичност и екология, но бих искал да поставя на обсъждане следния цитат: "автомобилният спорт е едно от най-добрите средства за развитие на автомобилите". Цитатът не е точен, не си го спомням дословно, но идеята е тази.

Бих искал да отбележа, че за мен тези две неща далеч не се изключват. Еко организации отдавна се опитват да забранят автомобилните спортове (добре, че нямат тази власт все още). Скоростта на много аутобани беше ограничена именно от екологични съображения. Моята концепция е, че ако успешно се комбинират ел-задвижване и любов към високите скорости - и вълкът сит и агнето цяло ;)

Ааа да! И на прилични пари де... :mrgreen:
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: EV WEST

Мнение от turin » 18 сеп 2013г. 10:52

DIONISIUS написа:...следния цитат: "автомобилният спорт е едно от най-добрите средства за развитие на автомобилите"
Напомня ми на думите са Сойчиро Хонда: "Racing improves the breed". Умен човек е бил. Прав е, а и автомобилните състезания не е казано, че трябва да замърсяват – от години в Щатите има електромобилни състезания всякакви, отскоро пък вече ще има и електрическа "формула", Formula E.
С.Николов
Мнения: 242
Регистриран: 28 яну 2010г. 14:37
Местоположение: Варна

Re: EV WEST

Мнение от С.Николов » 18 сеп 2013г. 15:38

Щом латвийците
преминаха успешно Дакар, Пътя на коприната и Африка еко рейс
нищо не пречи и в останалия автомобилен спорт да се намеси електричеството
за справка темата за Дакар знаете я :)
http://electriclub.com/offroad/topic-t130.html
Отговори