продажба на Azure Dynamics DMOC645 контролери

Новини за електромобили и връзки към външни сайтове
Потребителски аватар
eltransbg
Мнения: 215
Регистриран: 23 мар 2009г. 15:37
Контакти:

Re: продажба на Azure Dynamics DMOC645 контролери

Мнение от eltransbg » 02 апр 2013г. 23:19

stealthhack написа:Аз със сигурност ще взема един контролер, дано да има още 4 желаещи! :roll:
Привет,
Да, Адам ни беше казал още в началото, че разполага и с контролери.
Дори ни беше казал, че ако вземем 5 мотора и 5 контролера, ще ни свали цената с около 200$ на контролер.
И така щяха да тръгнат заедно - и моторите, и контролерите... И нямаше да има разходи по отделна доставка на контролери...
Много ми се иска да беше станало подобно нещо, но за момента се бяхме разбрали контролерите да ги правим в БГ - имаме ресурс, хората които вече са правили подобни управления не са малко!
И друго - поддръжката е много важна - ако се скапе нещо на 3тия месец, няма да има към кого да се обърнеш за инфо - всеки ще вдига ръмена...
Затова и моята препоръка беше и си остава - да търсим нещо българско или поне такова, което се произвежда в момента и има гаранционен и извънгаранционен сервиз ;)
Разбира се, ако желаете оригиналното - не вярвам някой да ви спре :mrgreen:
Потребителски аватар
stealthhack
Мнения: 243
Регистриран: 24 май 2011г. 16:45
Местоположение: София

Re: продажба на Azure Dynamics DMOC645 контролери

Мнение от stealthhack » 03 апр 2013г. 00:28

eltransbg написа:
stealthhack написа:Аз със сигурност ще взема един контролер, дано да има още 4 желаещи! :roll:
Привет,
Да, Адам ни беше казал още в началото, че разполага и с контролери.
Дори ни беше казал, че ако вземем 5 мотора и 5 контролера, ще ни свали цената с около 200$ на контролер.
И така щяха да тръгнат заедно - и моторите, и контролерите... И нямаше да има разходи по отделна доставка на контролери...
Много ми се иска да беше станало подобно нещо, но за момента се бяхме разбрали контролерите да ги правим в БГ - имаме ресурс, хората които вече са правили подобни управления не са малко!
И друго - поддръжката е много важна - ако се скапе нещо на 3тия месец, няма да има към кого да се обърнеш за инфо - всеки ще вдига ръмена...
Затова и моята препоръка беше и си остава - да търсим нещо българско или поне такова, което се произвежда в момента и има гаранционен и извънгаранционен сервиз ;)
Разбира се, ако желаете оригиналното - не вярвам някой да ви спре :mrgreen:
Привет, Пламене.
Ми то хубаво, но никой никъде не спомена, че контролерите ще бъдат на "преференциални цени", ако се вземат в комплект с моторите, а и също относно българския контролер на цена дори еквивалентна на DMOC645 едва ли ще предлага повече от него, говоря за пикова мощност, ефективност, висок волтаж (>300V), единствено за поддръжката е предимство! Би било прекрасно да не съм прав, но когато става въпрос за бюджетен контролер, горните характеристики по една или друга причина се занижават! :roll:
Потребителски аватар
eltransbg
Мнения: 215
Регистриран: 23 мар 2009г. 15:37
Контакти:

Re: продажба на Azure Dynamics DMOC645 контролери

Мнение от eltransbg » 03 апр 2013г. 22:21

ами не се притеснявай толкова за цената - на 99% съм сигурен, че ще е по-ниска и изпълнението ще е със съвременни нови компоненти, а не с отлежали такива... Вярно, че кога не работи, нищо не може да й стане на електрониката... но за всеки случай имай едно на ум.
А 300 волта си е доста... Оскъпява се много и ако не си решил да ползваш колата за гонки, мисля че не си струва...
Но това са си лични мои мнения.
Надявам се да съм от полза - но ние не възнамеряваме да вземаме от тези контролери - вече един път се опарихме, кога трябваше да върнем към живот една кола правена през 2000г. фабрична електричка...
Никъде няма информация, поддръжка от страна на производителя на компоненти никаква и всичко беше на проба-грешка...
Още веднъж - вие си решавате, както и нашата препоръка е ясна :)
Отговори