Електромобил Vromos Kiwi 2012 - 20 000лв.!

Новини за електромобили и връзки към външни сайтове
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Електромобил Vromos Kiwi 2012 - 20 000лв.!

Мнение от turin » 14 авг 2012г. 23:53

Днес разбрах, че утре (сряда, 15.08) в София ще правят представяне на електромобила и електрическите скутери.

Между 16 и 20 часа на бул. Витоша, между Солунска и Гладстон. Два електромобила като обсъжданите в темата и два скутера – един 1KW и един 3KW.

Жалко, че е в работен ден и точно на пъпа на София – ако някой от форума може да мине, нека после разкаже или пък снима ;)

В последния момент е, защото и аз научих преди малко и то донякъде случайно... Надявам се информацията да е вярна, Vromos може да потвърдят, ако видят това. Добре щеше да е и да пуснат инфо поне ден-два предварително, но какво да се прави...
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Електромобил Vromos Kiwi 2012 - 20 000лв.!

Мнение от turin » 15 авг 2012г. 13:01

Поправка – представянето на Vromos е ОТМЕНЕНО.

Доколкото разбрах, от общината са отказали разрешение. Съжалявам за "новината" и дано ако някой си е бил предвидил да ходи, да прочете овреме това тук.

Така е, като нещата не се обявяват официално и публично. А и кой прави представяне от днес за утре? Тест-драйв "изненада"...

Вече няма да пиша така – ако и когато Вромос имат новина, моля нека я обявят тук. Форумът е отворен за тях, както и за всички. Аз се подведох по съобщение в един пощенски списък на една от организациите за електромобили у нас, в който не зная и аз как и защо съм попаднал... но се доверих на новината.

Но така не е добре. Ние тук не работим с тайни пощенски списъци и скрити уговорки помежду ни. Също и не събираме членски внос – така че използвайте форума безплатно за новини за тест-драйв (когато го има).
VROMOS.com
Мнения: 5
Регистриран: 12 юли 2012г. 09:50
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Електромобил Vromos Kiwi 2012 - 20 000лв.!

Мнение от VROMOS.com » 18 сеп 2012г. 14:05

Благодаря колега за труда който си положил, но има неща който не зависят от нас и не можем да си обясним защо в последния момент не разрешиха да проведем представянето в София при положение че имахме всички документи и даже платихме всички такси към общината. Явно си имаме някой "добродетел" който "помага" да се случват нещата по този начин.

Добрата новина в случая е, че на 21.09.2012г пред Интер Експо Център от 14:00 - 19:00ч. ще се проведе тест драйв на 2 електромобилa VROMOS Kiwi и мотопеди ECO Cruiser

Фирмта ще вземе участие и на Есенния панаир в гр. Пловдив от 24 - 29.09.2012г. пред 4та палата, открита площ: V-20

Каним всички почитатели на алтернативните превозни средства да се запознаят с новите ни продукти - електрически превозни средства доставени от VROMOS.com, модели 2012 година, мотопеди ECO Cruiser с мощност 1000W и 3000W и електромобилa VROMOS Kiwi. За повече подробности можете да ни откриете на 0897 88 42 42 - Борис

http://www.facebook.com/events/278932615551368/
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Електромобил Vromos Kiwi 2012 - 20 000лв.!

Мнение от turin » 19 сеп 2012г. 08:52

Това е добра новина! Аз ще пропусна, защото лекувам грип, но нека който може, да мине – и после да се съберем на софийската среща на 23-ти да разказвате. Борисе, и ти си поканен, разбира се ;) Ако си в София по това време, мини да пием по кафе/бира и да се запознаеш с неформалната електромобилна общност.
totosmoto
Мнения: 49
Регистриран: 11 дек 2011г. 22:31

Re: Електромобил Vromos Kiwi 2012 - 20 000лв.!

Мнение от totosmoto » 19 сеп 2012г. 16:59

Аз ще си взема един ден отпуск и ще намина, ще взема и децата :)
Потребителски аватар
stealthhack
Мнения: 243
Регистриран: 24 май 2011г. 16:45
Местоположение: София

Re: Електромобил Vromos Kiwi 2012 - 20 000лв.!

Мнение от stealthhack » 13 ное 2012г. 14:26

Искам да попитам колата с асинхронен мотор ли е? :geek:
t_
Мнения: 1
Регистриран: 19 ное 2012г. 17:21

Re: Електромобил Vromos Kiwi 2012 - 20 000лв.!

Мнение от t_ » 20 ное 2012г. 23:03

Сори, момчета, ама Вромос Киви си ми прилича точно на тази кола от линка: http://www.alibaba.com/product-gs/53607 ... C_CAR.html. Цена 5500 Долара. Имайки предвид, че ги сглобявате тук, значи не се налага да платите мито като за кола. Освен това, разглобената кола би трябвало да струва по-малко и си мисля, че с всичките допълнителни разходи колата би трябвало да дойде на около 10000 лв. без ДДС.
Все си мисля, че за да се приемат електрическите коли, трябва да поевтинеят. Според мен сметката би трябвало да бъде: печалбата от една кола = 10 хил. е по-малка от печалбата от три коли = 3*5 хил. Вярно, че известните електрически коли струват скъпо, но пък Киви не е с LiFePo батерии... Все се надявам повече хора да мислят като мене, че да бъдат популяризирани електричките най на края. Аз лично за 24000лв не бих си я купил. Новата Тойота Ярис хибрид, която има и само електрически пробег, струва 34000 тук в БГ.
По-скоро ще мисля как да си купя Киви от АлиБаба и да я регистрирам като куад. Това са си моите лични размисли, дано да съм помогнал.
Потребителски аватар
dzwer
Мнения: 24
Регистриран: 05 мар 2012г. 18:45
Местоположение: София
Контакти:

Re: Електромобил Vromos Kiwi 2012 - 20 000лв.!

Мнение от dzwer » 21 ное 2012г. 15:29

Minimum Order Quantity: 2 Unit/Units
Т.е. трябва да сте поне двама. Отделно цената за докарването с контейнер (не я знам колко е), ДДС, мито (цял автомобил е), отделно конкретно това предложение е без документи за сертифициране за европейския съюз – ще трябва да се минава технотест...
Отделно, че това е цената за голям брой автомобили, а не за единични бройки...
Нищо не ти пречи да пратиш запитване за две бройки колко е реалната цена. И на мен лично ми е интересно за колко пари може да се докара кола от Китай :)
За докарване на кола от Щатите съм мяркал цени от порядъка на 2000$...
Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
Samsung Galaxy SIII - designed for humans, inspired by nature...
VROMOS.com
Мнения: 5
Регистриран: 12 юли 2012г. 09:50
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Електромобил Vromos Kiwi 2012 - 20 000лв.!

Мнение от VROMOS.com » 23 ное 2012г. 17:14

t_ написа:Сори, момчета, ама Вромос Киви си ми прилича точно на тази кола от линка: http://www.alibaba.com/product-gs/53607 ... C_CAR.html. Цена 5500 Долара. Имайки предвид, че ги сглобявате тук, значи не се налага да платите мито като за кола. Освен това, разглобената кола би трябвало да струва по-малко и си мисля, че с всичките допълнителни разходи колата би трябвало да дойде на около 10000 лв. без ДДС.
Все си мисля, че за да се приемат електрическите коли, трябва да поевтинеят. Според мен сметката би трябвало да бъде: печалбата от една кола = 10 хил. е по-малка от печалбата от три коли = 3*5 хил. Вярно, че известните електрически коли струват скъпо, но пък Киви не е с LiFePo батерии... Все се надявам повече хора да мислят като мене, че да бъдат популяризирани електричките най на края. Аз лично за 24000лв не бих си я купил. Новата Тойота Ярис хибрид, която има и само електрически пробег, струва 34000 тук в БГ.
По-скоро ще мисля как да си купя Киви от АлиБаба и да я регистрирам като куад. Това са си моите лични размисли, дано да съм помогнал.
Рядко отговарям на хора криещи си имената, но този път ще го направя!
Всички българи много обичаме да правим чуждата сметка :lol: и винаги си мислим "най-доброто"
Няма да влизам в детайли кое как и колко, но публично декларирам, че ако успеете да доставите автомобил на цена 10 000лв без ДДС с възможност за регистрация в ЕС, веднага ще ви платя поне 10 бройки.
todor_raev59
Мнения: 78
Регистриран: 30 апр 2011г. 11:11
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Електромобил Vromos Kiwi 2012 - 20 000лв.!

Мнение от todor_raev59 » 23 ное 2012г. 22:22

Борка, момчето не си крие името, казва се Тодор Брадов. Радвам се, че тръгна интрига около "Цените", и няма нищо лошо в това. Нали искахме "Пазарна Икономика", сиреч конкуренция. Знам, че на всички ни е трудно, но никой не може да отрече това, което правите, искам да пребъде делото Ви. Определено сте "Белите Лястовици" и дано "Пазарът" да ни постави там, където ни е мястото.
Отговори