Активно окачване

Новини за електромобили и връзки към външни сайтове
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Активно окачване

Мнение от SuriCat » 19 мар 2012г. 21:07

Споко, с толко малко активни потребители, всички теми замират от време на време ;)

Когато станат повечко и по-достъпни "тролейте" ще е по-весело..
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Активно окачване

Мнение от turin » 20 мар 2012г. 11:37

Да, няма грижи – нормално е замирането, все пак сме все още малко народ. Почти всеки ден идват нови, но още сме далече от критичната маса на големите авто-форуми. За активното окачване – аз щях да пиша малко и да пускам клипчета, но все нямам време тия дни. Между другото, темата така и така стана обща за електромагнитното и за хидравличното активно окачване – може да си я продължим така. ;) Важното е да ни е интересно. Пък стига да не избягаме съвсем от електромобилното, всички тия неща са си интересни. ;)
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Активно окачване

Мнение от turin » 20 мар 2012г. 13:31

Ето още подробности за активното електромагнитно окачване (по-конкретно за Active Wheel на Мишлен):

Моделът WILL на Heuliez е първият опит за кола с такава технология. Някъде в края на 2008г. Heuliez заедно с Michelin и Orange правят колата – на базата на каросерия от Opel Agila и с четири Active Wheel.
http://www.pluginamerica.org/vehicles/heuliez-will

Ето видео на колата "в действие":
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-4ygUCbHjTc[/youtube]

А това е прототипът на самите Мишлен, нарочно действието на електрическото окачване е показано с голям ход:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=i1uTR-8KarE[/youtube]

А това пък е въпросното окачване на BOSE, за което ви казвам, че пишеше още в гимназиален учебник в соц-а:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q8sVDenpPOE[/youtube]

Не знам каква е съдбата на WILL днес, нито какви са плановете на Michelin. Също и на Siemens. Не знам какво става с Bose – те отдавна развиват тая система, от средата на 80-те примерно. Според мен това са определено неща, които освен интересни, са и много полезни за колите. Повишават удобството при неравности и сигурността в завоите – все важни неща. Странно ми е защо никоя от по-големшките компании не е започнала да ги внедрява досега. По-сложните системи на Michelin и на Siemens може би са по-скъпи, заради вграждането на мотори в колелата и това може да е пречката. Но разработките на Bose изглеждат по-конвенционални и сигурно няма да са толкова скъпи. Може би е намесена някаква обща политика на бранша (патенти, изчерпване на стари технологии и т.н.), но не е ясно каква.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Активно окачване

Мнение от SuriCat » 20 мар 2012г. 16:42

Е тиа са егати циркаджиите, тая кола я бяха направил само за сеира. С тия подскоци и поклони... :lol:

Иначе системата явно си я бива щом изхвърли тон и половина (може би повече) американски шлеп... :shock:
krokozel
Мнения: 1
Регистриран: 19 сеп 2012г. 19:22

Re: Активно окачване

Мнение от krokozel » 09 окт 2012г. 19:04

До сега не бях писал, само чета, но както и да е. В областта на активното окачване хората много са работили.
Ситроен много силно са развили активното хидро-пневматично окачване и безспорен връх е наистина активата, но за съжаление такова окачване е внедрено само в ксантия.
Не трябва да забравяме обаче и пневматичното окачване, което нашумя в последно време покрай audi allroad и също така някои от мерцедесите.
Също така в последно време нашумя и магнитното окачване по разни спортни автомобили.
Това, което представя BOSE ми изглежда доста интересно, вероятно си струва да се проучи защо не е внедрено в масовото производство. Едно от предположенията ми на пръв поглед е дълговечността, също така дали не е много енергоемко или прекалено скъпо, което не би трябвало да спре марки като мерцедес и други подобни.
Отговори