Първият електрически суперавтомобил на Австралия

Новини за електромобили и връзки към външни сайтове
ogibo
Мнения: 13
Регистриран: 13 фев 2011г. 18:09
Контакти:

Първият електрически суперавтомобил на Австралия

Мнение от ogibo » 09 ное 2011г. 00:52

Изображение

Varley Electric Vehicles разкри evR450 малко преди пускането му през следващата година. Първият електрически суперавтомобил, произведен в Австралия, предлага аеродинамичен екстериор и врати, отварящи се нагоре. Според компанията, колата може да ускори от 0 до 100 км/ч за 3,8 сек, любопитно е, че максималната скорост е ограничена само до 200 км/ч. Ще се предлагат два рваринта на ev450 – единият с автономност 150 км, а другият ще изминава до 300 км с едно зареждане.

Ако всичко въври по план, Varley Electric Vahicles ще продава електрическия автомобил на цена от 150 000 евро.
http://www.cars.bg/autonews/review/1382
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Първият електрически суперавтомобил на Австралия

Мнение от SuriCat » 09 ное 2011г. 12:04

150 000 E..... :o

Това е колкото 3 Тесли......
Пък не виждам да я превъзхожда по дизайн или параметри....
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Първият електрически суперавтомобил на Австралия

Мнение от turin » 13 ное 2011г. 13:05

Бе не изглежда зле, макар и аз да съм повече фен на роудстърите. А цената – ами то май е нормално за "суперавтомобилите"... Вътре няма радио, няма дръжки на вратите и стелки на пода – за да се спести тегло, но пък се води суперавтомобил и няма как да е на цената на семеен хечбек. ;) Те и част от фераритата не изглеждат много добре, други марки пък са си откровено грозновати. Абе това със "суперавтомобилите" е повече маркетинг, аз мисля. Има по-евтини спортни коли, които са с по-добри характеристики, по-добро поведение, а и цената им е с една идея по-ниска... Странна работа това модата...

Та не че изглежда зле... ама за тия пари бих си взел примерно едно 360 (че то и прилича на външен вид на това) и бих го дал да го конвертират. Щото F430 е на същите пари като evR450, само дето не е електрическо. (Хаха, какво говоря – аз бих си взел MG TF за почти без пари, за да го конвертирам...)

Не, честно – готино е да правят повече такива прототипи. Нека ги има, добри са. ;) А и нали викам – то човек и Ферари не си купува всеки ден, та щом искат 150000Е, ок. Ние нямаме, ама може да има хора да купуват.
Отговори