Новини от интернет

Новини за електромобили и връзки към външни сайтове
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Новини от интернет

Мнение от turin » 08 ное 2011г. 01:00

Мдааа, за съжаление баничарката е наполовина пълна с батерии

Изображение

Е, това вече не е баничарка в тоя си вид... Както се майтапят в Тесла форума, от който е картинката, поне има място за малко бира отзад.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Новини от интернет

Мнение от SuriCat » 08 ное 2011г. 11:53

Тая "баница" така кат е гледам... сигурно тежи поне 2500кила.

Ускорението и е сигурно като на трактор "Беларус" + прикачен инвентар.....

Ама и тези рафтчета от винкел са много секси..... Приличат кат тези на село в мъзата за трушията... :lol:

Тези 1000 километра докато ги е минал сигурно е изпил тази каса бира отзад.
todor_raev59
Мнения: 78
Регистриран: 30 апр 2011г. 11:11
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Новини от интернет

Мнение от todor_raev59 » 08 ное 2011г. 21:20

Здравейте,
Във връзка с тия обидни и недоверчиви заклинания към "баничарката" искам да кажа, че относно пробега на автомобилите трябва да бъдете по-оптимистични. Големината на пробега зависи изключително от релефа на пътя. Навремето НРБ беше производител в СИВ на електро и мотокари, основни играчи в така наречения Вътрешно Заводски Транспорт, но забележете – самите транспортни маршрути бяха така реализирани, сякаш за "инвалидни колички". Някъде в новото пътно строителство да сте срещали "магарешки пътеки", не само като прави участъци а и като денивелация. Дотука толкова относно необходимата енергия за "отиване от т.А до т.В".
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Новини от интернет

Мнение от turin » 13 ное 2011г. 12:51

todor_raev59 написа:Големината на пробега зависи изключително от релефа на пътя.
Това си заслужава отделна тема. ;)

Тодоре, не знам дали те разбрах правилно – дали казваш, че с релеф може да се постигне по-голям преход или обратното... Според мен неравният терен може единствено да помогне за връщане на част от енергията, но принципно всяка неравност води до загуби за придвижването.

Ако се ползва зарядно спиране (регенерация, рекуперация), може да се възстанови малка част от енергията по време на спускането. Но до всяко спускане има изкачване. Представете си го така:
a-b-regen.png
a-b-regen.png (4.74 KиБ) Видяна 4075 пъти
Най-ефективно е движението по равен път. Спусканията може да връщат част от енергията, но 1) само част и 2) до всяко нанадолнище има нанагорнище, а там операта е друга. За да се спуснем от балкана, трябва първо да се качим на него.

Още един пример – преход Бургас-Варна, дето и двата града са почти на морското равнище. Преходът ще иска повече, много повече енергия, отколкото същото разстояние на равен път.

Затова показателен е преходът, измерен на равен път. Зарядното спиране е готино нещо, но работи срещу по-голямата загуба, а не работи "за печалба". ;)
todor_raev59
Мнения: 78
Регистриран: 30 апр 2011г. 11:11
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Новини от интернет

Мнение от todor_raev59 » 13 ное 2011г. 19:08

Навремето между Бургас и Варна пътуваше Комета. Така и не разбрахме за какво я спряха.
Беше голям кеф и романтика, даже си спомням че след едно такова пътуване се ожених.
Потребителски аватар
infernus
Мнения: 200
Регистриран: 08 авг 2011г. 21:29

Re: Новини от интернет

Мнение от infernus » 14 ное 2011г. 13:55

Е как защо са я спряли? Този комунистически идол :) Щото трябва да се съсипе всичко, намесени са икономически интереси според мен. Жалко, че само от брега съм ги виждал, бяха много красиви аз бях много малък и така и не се повозих.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Новини от интернет

Мнение от SuriCat » 14 ное 2011г. 14:06

Е нали уш са пак я пуснаха, само не знам дали е между Варна и Бургас....

Иначе даваха по новините още лятото....
Потребителски аватар
infernus
Мнения: 200
Регистриран: 08 авг 2011г. 21:29

Re: Новини от интернет

Мнение от infernus » 14 ное 2011г. 15:00

Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Новини от интернет

Мнение от SuriCat » 14 ное 2011г. 16:54

До колкото за регенерацията, хубаво е да я имаш но е като " заплата на немска фирма разположена в България"
Може да дойде, може и да не..!

В крайна сметка е важно и на каде духа вятъра и това хич не е майтап. Случвало ми се е по много познат пут да спускам сус мръсна газ, а по принцип там бия спирачки иначе вдига висока скорост. Но пък така и така се налага на много места да се използва спирачка, защо пък да не превръщаме енергията в ток а не в топлина.

Така, че ат точка А до точа Б днес може да я минеш със 10квч а утре с 20. Също така ако в едни същи условия прехода А->Б и Б->A няма да костват еднаква енергия, дори и 2-те точки да се намират на плажа в 2-та града.

Всичко си е една теория на неопределеността....!
todor_raev59
Мнения: 78
Регистриран: 30 апр 2011г. 11:11
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Новини от интернет

Мнение от todor_raev59 » 14 ное 2011г. 17:18

Здравейте,
благодаря за изровената информация. Смятам, че нещата ще си дойдат на мястото. Цялата работа е да се смени адреса на банковата сметка. Малко "конкуренцийка" и цената на билета ще си дойде на мястото й. Просто цената беше достъпна за много хора. Смятам това пак да се повтори. Навремето Кометите бяха много използвани, автобусният транспорт между Варна и Бургас не беше така интензивен като сега. Вижте какво стана с цената на самолетните билети, всичко опира до свободния пазар и разобличаване на монопола.
Отговори