Новини от интернет

Новини за електромобили и връзки към външни сайтове
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Новини от интернет

Мнение от SuriCat » 03 апр 2014г. 14:58

totosmoto
Мнения: 49
Регистриран: 11 дек 2011г. 22:31

Re: Новини от интернет

Мнение от totosmoto » 14 май 2014г. 20:12

Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Новини от интернет

Мнение от SuriCat » 22 май 2014г. 09:22

Бъгита / бръмбари / и разни други плажни насекоми, но пък електрически :lol:

http://news.data.bg/9/auto/585586/%d0%b ... 0%ba%d0%b0
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Новини от интернет

Мнение от SuriCat » 03 юни 2014г. 10:51

Toyota Motor, Nissan Motor, Honda Motor и Mitsubishi Motors обявиха, че са постигнали споразумение и са основали нова компания, наречена Nippon Charge Service. Основната цел на новата формация е промотирането и разширяването на инфраструктурата инсталации за зареждане на електромобили и хибриди в Япония.

Освен с популяризиране на изграждането на станции за зареждане на електромобили и хибриди, с помощта на новата компания, Toyota, Nissan, Honda и Mitsubishi обявиха, че ще окажат и финансова помощ на заинтересованите фирми. За унификация на процедурата по безпроблемното зареждане в различните станции, Nippon Charge Service ще издаде универсални карти за зареждане.

http://www.auto-press.net/a:%D0%93%D0%B ... 1%82%D0%B0
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Новини от интернет

Мнение от turin » 03 юни 2014г. 11:53

Проектът за българско електрическо такси ("e-taxi-shuttle") на Техническия университет в София, реализиран с помощта на "Даймлер", "Брабус" и "Балканстар" търси финансиране, за да стигне до етап представяне на движещ се прототип.
...
Амбицията на студентите от Техническия университет е да изготвят нова платформа с две колесни междуосия, на която могат да се правят електрически автомобили с различни приложения.
http://www.dnevnik.bg/skorost/2014/06/0 ... ksi_tursi/
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Новини от интернет

Мнение от SuriCat » 03 юни 2014г. 13:25

И ние имаме почти готов прототип, реални размери 1:1.... Също си търсим финансирене :D

Ако има желаещи да финансират изцяло българска разработка са добре дошли! Няма да откажем на нито един кандидат спонсор :D

Офертата е напълно сериозна, не се шегуваме ;)
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Новини от интернет

Мнение от turin » 03 юни 2014г. 14:33

SuriCat написа:Офертата е напълно сериозна, не се шегуваме ;)
Знаеш ли какво си мисля – аз знам, че не се шегуваш, хората които следят тук също знаят, но другите не знаят. Ето тия от ТУ, тая разработка е от няколко години, може би 3-4 или повече... и все шумят и пишат и рекламират... И лека-полека все повече хора научават.

Мисълта ми е, че трябва да се помисли за нещо рекламно, зарибяващо. Лека-полека, да има инфо, което да се трупа, да се трупа... Може и видео да ви направим, и срещи. Като има инфо в нета, се открива по-лесно. Може това да е и идея за проект на клуба, ако искаш. Странична подкрепа, пък ако потръгне, ще спонсорирате клубна среща :P Майтапя се, но си струва да се помисли.

Да не говорим, че има и други проекти – общо във форума може да се съберат поне 5-6 реални проекта, кой по-напред, кой по-назад... Само реклама трябва.

То стана offtopic, затова спирам – ако има нещо развитие, ще спамваме колегите отделно ;)
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Новини от интернет

Мнение от SuriCat » 03 юни 2014г. 15:36

Тези от ТУ-то са над 10 години проектите им. Аз още бях заек 1-ви курс и се мотаха некфи прототипи по коридорите с инфо табла покрай тях.

Иначе с тези идеи за проекти от страна на форума няма лошо, супер като идея. Само дето ме съмнява набирането на желаещи да развиват идеята... Може я обсъдим следващия път на срещата на по 1-2-3-4-5 бири.
deleted user 1
Мнения: 43
Регистриран: 21 авг 2012г. 15:11

Re: Новини от интернет

Мнение от deleted user 1 » 03 юни 2014г. 21:30

Я да видим:
1. Кой може да прави електромотори?
2. Кой може да прави контролери?
3. Кой може да прави батерии?
4. Кой може да прави редуктори и диференциали?
5. Кой може да прави шасита?
6. Кой може да прави главини и спирачки?
7. Кой може да прави амортисьори?
8. Кой може да прави шасита?
9. Кой може да прави автостъкла?
10. Кой може да прави седалки и табла?

За производство трябва завод. То е хубаво да искаме ама и пари да имаме не можем да го направим. Защо в БГ не се произвеждат автомобили? Не електрички, обикновени. Едно е да вземеш готова кола, да купиш готов мотор с контролер и да си сглобиш електричка. Друго е да го произведеш и да тръгнеш да го продаваш.
Много хора искаме да направим производство поне на някои от тези компоненти, но проблемите са прекалено много. Освен всичко друго кой клиент ще купи недоклатен продукт пред марков автомобил от реномиран производител? Особено в държавните учреждения са важни комисионните, а не реалните ползи и идеи.
Най-малкото няма кой да налее пари в разработки и производство.
Отговори