Здравейте

Запознаване на хората от клуба и общи приказки за електромобили
Bo Boev
Мнения: 5
Регистриран: 30 авг 2011г. 14:04

Здравейте

Мнение от Bo Boev » 01 сеп 2011г. 01:00

Здравейте,
името ми е Боев. Студент съм в технически университет и едва ли трябва да ви обяснявам как стоят нещата с техническата база в BG университети, а да не говорим за мотивацията, която (НЕ) получаваш от тях. Случайно попаднах на вашия форум след щателно търсене из нета, търсене на създадена българска общност, която да е в пряк контакт със създаването, разработването, диагностиката и всички връзки, тясно свързани със създаването на ел.коли и тяхното комерсиализиране в България... Защо ли... Защото осъзнавам, че както в много други неща България все още е с толкова западнало и тесногърдо мислене :? ... За мен тази неосведоменост и нежеланието да създаваме проекти, които преливат от скованото в решетки минало до настояще и бъдеще което все повече проявяват нежелание да развиват Brain-a си във време в което България се нуждае точно от това!! .. :roll:

Who Killed The Electric Car? / Кой уби електрическата кола? (2006) :!:

заслужава си да се гледа а също и още един:

Discovery Bits of the Picture (2001) или БЪДЕЩЕТО НА АВТОМОБИЛА :!:

все филми, които показват едно единствено нещо... че ние сме единствените, които спим, а както и се очертава няма скоро да излезнем от тази тъй жалка летаргия на същесвуването си...
"А известно е, че невежеството е най-плодородната почва на фанатизма" Ст.Цанев – "Български Хроники"
Представям се по този начин с единствената идея, че всичко е въпрос на време и че модерна България ще има едно солидно количество от екологични автомобили, които кръстосват пътищата... :)
имам идеи :idea: , но това ще оставя на времето и на волята си... ще се радвам ако получа отговор на вълнуващи ме въпроси в бъдеще... а то със сигурност ще има такива :) Peace!!
Stefanov
Мнения: 103
Регистриран: 20 фев 2011г. 02:56

Re: Здравейте

Мнение от Stefanov » 01 сеп 2011г. 20:15

Bo Boev написа:името ми е Боев. Студент съм в технически университет и едва ли трябва да ви обяснявам как стоят нещата с техническата база в BG университети, а да не говорим за мотивацията, която (НЕ) получаваш от тях.
Това ми е познато от някъде... Хмммм... И аз уча в ТУ-Варна... явно от там :D :D :D :D
Можеш да споделиш от къде си! Вече започна форумът да се съживява и да има смислени дискусии по темите!
Ако учиш във Варна... тук вече има два електромобила в движение. Ако си от София, Огнян ще те светне колко е направил! Успех!
Bo Boev
Мнения: 5
Регистриран: 30 авг 2011г. 14:04

Re: Здравейте

Мнение от Bo Boev » 01 сеп 2011г. 20:50

:) за съжаление изборът ме отведе в един от недотам качествените инкубатори в България на технически знания с модернизирана техническа база (предполагам могат да се похвалят и ТУ-София и ТУ-Варна с противното??!??!), но въпреки това бих се радвал :!: ТУ-Габрово :!: да създава по-малко инженери и икономисти, а повече хора с футурисични идеи, но все пак здраво стъпили на земята, подпирани от закони и доказани факти, подкрепяни не само от автономията на Универсиетите, а и от цялата система българска :shock: ... не ме разбирайте погрешно... мълчанието не е решение, но също така и това че гласно съдя конкретното учреждение... не ме разбирайте погрешно... не бих си позволил да застана срещу нито един мой преподавател и нямам претенции за каквото и да е, дори за техния начин на ръководене и малко закъсняло възпитание... просто ми се иска да уча неща, които будят, а и не само в мен, жажда за усъвършенстване, а не толкова отдалечаващи ме от науката докторини и неплодородни сказания, за да мине само времето до заплата... :D но нищо :D Peace!!
Потребителски аватар
infernus
Мнения: 200
Регистриран: 08 авг 2011г. 21:29

Re: Здравейте

Мнение от infernus » 01 сеп 2011г. 21:34

Добре дошъл, и аз навремето за малко да започна да уча там, ама така и не се вписах в картинката :)
Потребителски аватар
infernus
Мнения: 200
Регистриран: 08 авг 2011г. 21:29

Re: Здравейте

Мнение от infernus » 02 сеп 2011г. 20:52

Не че подстрекавам ама защо като логично продължение на филмите след "Кой уби електрическата кола" не се гледа и този:
http://www.imdb.com/title/tt1503769/
А може и спокойно да се пиратства ето:
http://zamunda.net/details.php?id=205104&hit=1
Мисля че този филм най-малко може да те накара да се замислиш. Лично аз бях потресен! Доста хора живеят с мисълта че петролът е само за возене, е да ама не. Просто филмът показва колко надълбоко във вените ни се е просмукало "черното злато" и колко сме зависими от него. В буквален смисъл от първа нужда.

Поздрави,
Лоси.
Отговори