еврофинансиране за ел. кола

Запознаване на хората от клуба и общи приказки за електромобили
mkoev
Мнения: 9
Регистриран: 17 авг 2011г. 19:24

еврофинансиране за ел. кола

Мнение от mkoev » 19 авг 2011г. 10:41

Здравейте колеги,

Днес се замислих, че една конверсия наистина излиза много скъпо и не е по джоба на абсолютно всеки.

В ЕС има доста инициативи и проекти спрямо алтернативната енергия особено тази която пази природата.

Някой от вас чувал ли е нещо по въпроса за финансиране за ел. коли? Или може би познава някой? Или е мяркал някой.

От днес смятам лека полека да почна да се интересувам и да контактувам с ЕК, но за съжаление ще стане бавно, защото приоритет ми е завършването. Ако наистина имам напредък и има някаква светлина в тунела ще отворя по-сериозна тема.

Ще се радвам на сродни мисли :)
Потребителски аватар
infernus
Мнения: 200
Регистриран: 08 авг 2011г. 21:29

Re: еврофинансиране за ел. кола

Мнение от infernus » 19 авг 2011г. 15:26

Надявам се да имаш успех и да споделиш. А ако надуша нещо и аз е драсна. Въпреки че тия европари много трудно се стига до тях.

Поздрави,
Люси
mkoev
Мнения: 9
Регистриран: 17 авг 2011г. 19:24

Re: еврофинансиране за ел. кола

Мнение от mkoev » 19 авг 2011г. 16:39

Ето тук има някаква информация, но засега е много и съм зачекнал само малка част. Ще е добре ако и другите хора се включат.

http://ec.europa.eu/climateaction/grant ... dex_en.htm

http://ec.europa.eu/research/transport/ ... dex_en.htm

Вярно е, че е трудно да се стигне до пари на ЕС, но е ясно, че БГ правителството не прави нищо в насока ел. коли за разлика от Дания и Англия. Затова можем като гражданска организация или някакъв друг вид НПО след време ако имаме късмет да спечелим финансиране. Разбира се това са приказки за далечно бъдеще. Може би звуча малко пре-ентусиазиран, но просто смятам, че това е една добра алтернатива и няма да е лошо ако погледнем натам. Тук във форума има доста БЪЛГАРСКИ хора които са на ТИ с техническата част и ако е възможно финансиране какво по-добре сами за нас си да работим :)
Ognian
Мнения: 70
Регистриран: 15 апр 2011г. 09:46
Местоположение: Sofiq
Контакти:

Re: еврофинансиране за ел. кола

Мнение от Ognian » 24 авг 2011г. 16:50

Коев, правителството в случая са няколко експерти технократи в едно министерство, които се занимават с милион неща и надали имат някакво самостоятелно виждане. Трябва да ги понатисне някой и да им се даде идея или предложение. За второто са нужни такива хора като нас, организирани под някаква форма, които дават предложенията и идеите. Засега единствено клъстер "електромобили" прави подобни неща. Значи или трябва да се обърнем към клъстера с предложение, щото в момента сме "никой" или трябва да направим официална единица и от нейно име да даваме предложенията към това министерство. Има и други пътища. Иначе само ще си лафим из форумите.
Аз също търся пътища по някои от европрограмите и скоро ще имам яснота. Когато и други имат виждане по финансирането, можем да го дадем като предложение. Така, че да действаме.
mkoev
Мнения: 9
Регистриран: 17 авг 2011г. 19:24

Re: еврофинансиране за ел. кола

Мнение от mkoev » 24 авг 2011г. 18:09

Здрасти колега,

Сега го разгледах сайта на клъстър електромобили и останах малко озадачен. След като има толкова много организации и фирми защо никога нищо не се чува за тях. Много интересно и в същото време тревожно.

Аз за съжаление няма да мога да почна никакво проучване по темата преди края на октомрви. Идеята ми е, че имам приятел, който се занимава с проекти по европейско финансиране, тоест това работи. Той би трябвало да разработи проекта за финансиране.

Смятах сам да се образовам какви програми предлага ЕС спрямо малък бизнес, околна среда, алтернативна енергия и т.н. и след това да говоря с този мой познат. И по такъв начин да кандидатстваме за подобна програма. Това разбира се ще отнеме много време, но пък е по-добре от нищо.

Ако ти имаш вече по ясно виждане, моля сподели. Моето си е просто идея, защото не ми се дават 10 000 лв. за конверсия на автомобил. Аз просто не карам толкова много и не си струва такава голяма сума да дам (94г автомобил и е под 90 000км), но ми писна да съм зависим от производителите на гориво, а и човек трябва да помисли малко за това около него.
Потребителски аватар
infernus
Мнения: 200
Регистриран: 08 авг 2011г. 21:29

Re: еврофинансиране за ел. кола

Мнение от infernus » 25 авг 2011г. 19:44

Здравей,
Доста почетох по темата, но така и нищо не разбрах от двата коментирани документа. Според мен трябва просто да се обърнем към човек, който се занимава с това. И като за начало да попитаме каква организация може да участва и какви са изискванията. Може да имат изисквания 10 години опит в сферата. И след това на една среща на форума може да дискутираме какво правим, кой иска да участва и кой не. Според мен това е правилният начин. А Клъстера отдалеко лъсва, че е направена организация със силен политически гръб и политическа цел. Така че ако има държавни поръчки на всички ни е ясно кой ще ги прилапа... Само че съм работил в такива фирми и знам какво става, когато не се работи в дългосрочен план и се сменят управляващите на едни избори.

Айде със здраве,
Люси
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: еврофинансиране за ел. кола

Мнение от turin » 26 авг 2011г. 20:55

infernus написа:А Клъстера отдалеко лъсва, че е направена организация със силен политически гръб и политическа цел. Така че ако има държавни поръчки на всички ни е ясно кой ще ги прилапа...
infernus, признавам, че и аз съм си го мислел това. Може би понеже темата за електромобили ме интересува и ми е близка, все ми се е искало да не е вярно за Клъстера. Затова и все не съм казвал, че всичко ми стои малко изкуствено – толкова много организация, толкова много фирми, толкова хора, специалисти, пари... и накрая – почти нищо. Не казвам нищо – има направени неща, но при такъв голям ресурс, какъвто заявяват, би трябвало досега да са направили сто пъти повече.

Има и други организации, пак за електромобили. И политици участват в тях, и шефове на големи фирми. Но все още нищо.

Както се казва, "на края на деня" си мисля, че май ние тук сме на прав път, защото сме ентусиасти, а за тая работа си трябва точно ентусиазъм. Иначе с много пари и политически поръчки всеки може (е, стига да мже да спи след това). Само си представете на нас ако някой ни дадеше всичкия тоя ресурс, колко неща можем да направим – проекти, прототипи, производства, поръчки, обучения, състезания... какво ли не.

И това ще стане. ;) А за клъстера и за другите – дано не съм прав, не искам да черня хората, без да познавам отвътре нещата. Но наистина 1) всичко върви много бавно и 2) стоят нависоко и настрана от истинските общности от хора, като нашата тук и в няколко други форума с електромобилна тема. А това не е добре.
Потребителски аватар
roa
Мнения: 38
Регистриран: 04 окт 2011г. 13:46
Местоположение: София

Re: еврофинансиране за ел. кола

Мнение от roa » 19 окт 2012г. 15:45

mkoev написа:Здравейте колеги,

Ще се радвам на сродни мисли :)
Здравей колега!

Макар, че моят донор май ще замине за скраб – нямам нерви да чакам по-добри времена... бих се включил, ако има нужда от форумна дейност.
Успех!
pvatanasov
Мнения: 33
Регистриран: 31 юли 2012г. 12:21

Re: еврофинансиране за ел. кола

Мнение от pvatanasov » 19 окт 2012г. 16:29

Какъв е донорът и колко искаш за него? Не го бастисвай толкова лесно! Има хора, които търсят :)
Потребителски аватар
roa
Мнения: 38
Регистриран: 04 окт 2011г. 13:46
Местоположение: София

Re: еврофинансиране за ел. кола

Мнение от roa » 07 ное 2012г. 16:47

pvatanasov написа:Какъв е донорът и колко искаш за него? Не го бастисвай толкова лесно! Има хора, които търсят :)
ФОРД ФИЕСТА 96г.
За негово щастие, един роднина от Благоевград го взе за парите, които щях да взема от НАДИН. :D
Отговори