Презентация за популяризирането на EV-тата

Запознаване на хората от клуба и общи приказки за електромобили
DIONISIUS
Мнения: 18
Регистриран: 17 сеп 2013г. 10:54

Презентация за популяризирането на EV-тата

Мнение от DIONISIUS » 20 сеп 2013г. 16:37

Здравейте,

Идеята ми е да се направи презентация, за да се запознаят повече хора с концепцията за EV. Общ преглед на темата, без да се навлиза в подробности. След презентацията обикновено има дискусия. Тогава може да се коментират по-задълбочено някои неща при евентуален интерес. За тази част задължително ще ми е необходима Вашата помощ. Ако няма друг мераклия да води презентацията, то аз съм ОК, но на въпроси за цени, волтажи, амперажи и т.н. не се наемам да отговарям. Не се наемам, защото познанията ми са малко и има опасност да дам грешна информация.

Аз имам връзка със Социален Център Аделанте в София, където възнамерявам да е презентацията. По-натам може и на други места да се изнесе. Ето инфо за мястото: http://www.sc-adelante.org/

Хората там се интересуват от най-различни неща. Екологията и иновациите със сигурност са сред тях :)

Ще е прекрасно ако някой се навие да демонстрира EV на живо. Това определено ще е гвоздеят на програмата 8-)

Предварително благодаря на всички за съдействието! Ще се радвам да дойда и на някоя среща, за да коментираме нещата на живо.
Потребителски аватар
eltransbg
Мнения: 215
Регистриран: 23 мар 2009г. 15:37
Контакти:

Re: Презентация за популяризирането на EV-тата

Мнение от eltransbg » 21 сеп 2013г. 20:40

Ако имате път към Варна можем да направим демонстрацията :)
DIONISIUS
Мнения: 18
Регистриран: 17 сеп 2013г. 10:54

Re: Презентация за популяризирането на EV-тата

Мнение от DIONISIUS » 22 сеп 2013г. 16:56

Аз, за съжаление, нямам път към Варна, но като направим презентацията ще я кача тук, за да е достъпна за всички и различни хора могат да я представят в различни градове. За начало е добре да направим една в София и да видим как вървят нещата.

Относно самата презентация аз предвиждам следните основни точки:
1. Въведение
2. Електромобили, които в момента са на пазара
3. Електромобили, които се очаква да излязат в близко бъдеще
4. Конверсии
5. Хибриди
6. Висок клас електромобили
7. Елеткромобилите и спорта
8. Развитие на инфраструктурата по света и у нас
9. Дискусия

Кажете ако пропускам нещо съществено!
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Презентация за популяризирането на EV-тата

Мнение от SuriCat » 22 сеп 2013г. 21:15

"По света и у назе..." Това ще е най-срамния раздел. По света хората (имам в предвид общини, държава и някои по-големи фирми) правят много за инфраструктурата и бранша като цяло. Наште само крадат..... Това не знам как ще го презентираме....!

Като цяло планът изглежда добре :D Браво за ентусиазма! Не ми обръщай много внимание на казаното по-горе, просто ми е писнало от идиотщина в тая държава....
Потребителски аватар
eltransbg
Мнения: 215
Регистриран: 23 мар 2009г. 15:37
Контакти:

Re: Презентация за популяризирането на EV-тата

Мнение от eltransbg » 23 сеп 2013г. 11:38

Dionisius,
Намери книгата (учебник) на Русенския университет:
"ЕЛЕКТРОМОБИЛИ", издание 2011г.
на доц. Евтомов и доц. Иванов
Там са обяснени всички изброени точки, единствено остава да добавим новите модели електрички, които вече са на пазара, но това няма да те затрудни много :)

Изображение

p.s. рисунките не вървят с книжката ;)
DIONISIUS
Мнения: 18
Регистриран: 17 сеп 2013г. 10:54

Re: Презентация за популяризирането на EV-тата

Мнение от DIONISIUS » 23 сеп 2013г. 12:16

Мерси eltransbg!

Ще я потърся.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Презентация за популяризирането на EV-тата

Мнение от turin » 23 сеп 2013г. 12:42

Тя тази книжка май е малко апокрифна – съвсем малък тираж и преди година-две всички говорехме за нея и я търсехме без успех. Аз съм я виждал наживо само веднъж, на среща. Добра идея е ако някой знае къде може да се намери (било то книжарница или библиотека), да каже. Периодично се появява интерес тук, а авторите доколкото знам не са я публикували свободно в мрежата, та и там не е откриваема.
DIONISIUS
Мнения: 18
Регистриран: 17 сеп 2013г. 10:54

Re: Презентация за популяризирането на EV-тата

Мнение от DIONISIUS » 24 сеп 2013г. 11:42

Ами ако е много трудна за намиране тази книга ще действаме без нея. Предполагам, че би била много от полза, но в крайна сметка това ще е една много обща презентация, която освен всичко трябва да се вмести в час, час и половина. Аз възнамерявам да заложа на повечко видео, защото е най-атрактивно, а то си отнема време.

Установих, че съм пропуснал една точка. Добре ще е да се кажат няколко думи за мотори, АТВ-та и т.н.

Може да се споменат тук-там рейсове, камиони и др., но не мисля да им отделям много време. Предпочитам фокусът да пада върху персоналния транспорт.

Предполагам, че ще смогна до края на седмицата да оформя нещо като презентация (въпреки, че то срокове… :evil: : ). После може да я кача, за да я видите и да я коментираме.
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Re: Презентация за популяризирането на EV-тата

Мнение от rrumpe » 24 сеп 2013г. 12:29

Аз си купих преди 4-5 месеца от автора:
Цена: 30 лв.
В цената не е включена доставка!

Нов email и телефон за поръчки

Иван Евтимов
Русенски Университет
e-mail: ievtimov@uni-ruse.bg
тел.: 0886 854 280

http://www.emic-bg.org/content/item/11

Учебникът прилича много на "Electric Vehicle Technology Explained" by James Larminie, Oxford Brookes University, Oxford, UK and John Lowry, Acenti Designs Ltd., UK от 2003 година. Който иска втората книга да ми пише на лично или ако има някакъв начин да го сложим във вики-то Турин да каже :)
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Презентация за популяризирането на EV-тата

Мнение от turin » 24 сеп 2013г. 13:59

В уикито няма как, защото книгата е със запазени права и явно не разрешават друг да я разпространява. Сещам се как беше с "учебниците" в университета – всеки си пише своето и после го изисква, за да може преди сесия да му го купуват.

Може би има някакъв начин да се OCR-не и да се качи като текст, както прави Читанката – сайтът да предлага книгата като библиотека за четене, а не като книжарница за купуване. Но ми е малко съмнителна ползата от тая прехвалена книга (нека не ми се сърдят авторите, като прочетат това). А пък и явно наистина не е писана, за да се чете, а за да се купува преди сесия. Обсъждана е сред нас (тук и на срещи) преди доста време, даже някои се бяха обаждали в Русе – ако не се лъжа, без успех.

Иначе, ако авторите дадат изрично позволение, с удоволствие ще качим електронна версия на книгата на сайта.

П.П.: rrumpe, имаш предвид да качим английската книга ли? Аз те разбрах за българската. Не съм проверявал английската с какви права е, но може да се свържем с авторите и на нея.
Отговори