ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Запознаване на хората от клуба и общи приказки за електромобили
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от altero1 » 31 мар 2013г. 22:22

Това което искате в момента от мен е нереално. Не мога да ви дам конкретни цени, преди да съм направил прототипа. Както знаете, двигателят и батериите ще са произведени от мен, така че цените им ще зависят от цените, на които ще мога да намеря компонентите за производството им, а също и от отстъпките за количества. Естествено, че прототипът ще струва по-скъпо от 990 лв., но след намиране на инвеститор и закупуване на материали на едро цената ще падне. Цената на труда, за жалост, в близко време също ще пада. Така че не се съмнявайте, че може да бъде постигната споменатата цена, освен ако не се появи хипер инфлация, което също не е невъзможно.
todor_raev59
Мнения: 78
Регистриран: 30 апр 2011г. 11:11
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от todor_raev59 » 31 мар 2013г. 22:26

Виж това, може да ти е от полза .... Алтеро 1.
http://www.stbbg.com//?page_id=21&record_id=9776
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от altero1 » 31 мар 2013г. 22:29

Благодаря ти, ..интересна информация?
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от s54 » 31 мар 2013г. 22:34

altero1 написа: Така че моля, айде да не ме припляскваш, защото в момента работя за теб.
:lol:
много благодаря да беше се появил по-рано да не се мъча ...
освен да търкаш клавиатурата не виждам какво точно си направил за мен?
altero1 написа:Това което искате в момента от мен е нереално...
НЕ. това, което ти искаш е нереално
и преди ти казах - утопия ...

по-добре направи вело караваната за пияндета по-може да върви :lol:
http://electriclub.com/projects/topic-t245.html

чукча писател
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от SuriCat » 31 мар 2013г. 22:46

Май май... си идваме на темата.....

Започваш леко да осъзнаваш, че ще излезе невъзможно да направиш нещо на тази цена която си обявил.

Според мен един проект се започва с Research и се вижда каква ще е грубата цена, а не се слага цена и след това да се чудим как да я постигнем и като видим, че не става да я вдигаме многократно. Ти както беше подхванал темата и проекта ти като цяла, на мен ми изглеждаше че си сигурен, че можеш да постигнеш цената и знаеш как точно да го направиш. От началото съм скептичен, че не може да стане добро изделие дори и с +50% ( 1500лв).

И само да вметна, че цената на труда няма да поевтинява. Всичко си вдига цената, даже и бай китаец дето до вчера работеше за една паница ориз вече иска допълнително. За да направиш нещо качествено за да се продава ти трябва що-годе кадърен персонал. Не може да вземеш тези, дето ровят в кофата и да им плащаш с по една кифла на ден, за да ти правят заварки с електрожена или да ти навиват моторите. А човек, дето си разбира от работата, иска надница по 60лв на ден минимум. За по-малко пари даже няма и разговор да водите.

Нереалното в случая е не това, дето те питаме в момента за груба разбивка на цената, нереалното е че опитваш да се самоубеждаваш, че можеш да го направиш за нереално ниската цена дето сам си поставяш.

Всеки може да направи нещо за смешно ниска цена, когато става въпрос да си мерим пи**ите като не калкулира никаква печалба и странични разходи, както и цената на собствения си труд. Но когато нещата се трансформират в индустриален мащаб става коренно различно. Все пак говориш за индустрия, дето трябва да изхранва десетки или стотици хора и техните семейства........ Ето тук започват несъответствията в твойте думи!
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от altero1 » 31 мар 2013г. 22:52

s54 написа:
altero1 написа: Така че моля, айде да не ме припляскваш, защото в момента работя за теб.
:lol:
много благодаря да беше се появил по-рано да не се мъча ...
освен да търкаш клавиатурата не виждам какво точно си направил за мен?
altero1 написа:Това което искате в момента от мен е нереално...
НЕ. това, което ти искаш е нереално
и преди ти казах - утопия ...

по-добре направи вело караваната за пияндета по-може да върви :lol:
http://electriclub.com/projects/topic-t245.html

чукча писател
Чукча писател и изобретател, а също и бъдещ работодател, за разлика от теб... Аман от скептици и присмехулници, ти имаш проблеми със зареждането на сапунерката си, не аз, и още дълго време ще ги имаш, скоро ще разбереш че си се превърнал в роб на тази твоя кола за 10 бона, чиито батерии скоро ще умрат, но ти ще смениш с нови без да съобщиш, за да продължаваш да твърдиш, че си на далавера. Направил си абсолютно нерационална покупка, за която ще хвърляш още доста пари, жал ми е за теб... А аз за никъде не бързам, това с което се занимавам ми е приятно и интересно и тепърва ще търпи развитие. Засега се чувствам добре, все още не съм роб на електромобил :D
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от s54 » 31 мар 2013г. 22:57

altero1 написа:Чукча писател и изобретател, а също и бъдещ работодател, за разлика от теб... Аман от скептици и присмехулници, ти имаш проблеми със зареждането на сапунерката си не аз, и още дълго време ще ги имаш, скоро ще разбереш че си се превърнал в роб на тази твоя кола за 10 бона, чиито батерии скоро ще умрат, но ти ще смениш с нови без да съобщиш, за да продължаваш да твърдиш че си на далавера. Направил си абсолютно нерационална покупка, за която ще хвърляш още доста пари, жал ми е за теб... А аз за никъде не бързам, това с което се занимавам ми е приятно и интересно и тепърва ще търпи развитие. Засега се чувствам добре, все още не съм роб на електромобил :D
Чакам да видя ...
Ти на мен сметка не ми прави ... аз съм си я направил и без твоята безценна помощ :D
Като гледам съм и малко по-информиран от теб.
На кво съм роб също не ме мисли.
Разбрахме, че всички сме балъци, а само ти ще откриеш топлата вода ...
Времето ще покаже ...
altero1 написа: но ти ще смениш с нови без да съобщиш, за да продължаваш да твърдиш че си на далавера.
на бобец ли доиде тва или на таро :mrgreen:
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от altero1 » 31 мар 2013г. 23:06

SuriCat написа:Май май... си идваме на темата.....

Започваш леко да осъзнаваш, че ще излезе невъзможно да направиш нещо на тази цена която си обявил.

Според мен един проект се започва с Research и се вижда каква ще е грубата цена, а не се слага цена и след това да се чудим как да я постигнем и като видим, че не става да я вдигаме многократно. Ти както беше подхванал темата и проекта ти като цяла, на мен ми изглеждаше че си сигурен, че можеш да постигнеш цената и знаеш как точно да го направиш. От началото съм скептичен, че не може да стане добро изделие дори и с +50% ( 1500лв).

И само да вметна, че цената на труда няма да поевтинява. Всичко си вдига цената, даже и бай китаец дето до вчера работеше за една паница ориз вече иска допълнително. За да направиш нещо качествено за да се продава ти трябва що-годе кадърен персонал. Не може да вземеш тези, дето ровят в кофата и да им плащаш с по една кифла на ден, за да ти правят заварки с електрожена или да ти навиват моторите. А човек, дето си разбира от работата, иска надница по 60лв на ден минимум. За по-малко пари даже няма и разговор да водите.

Нереалното в случая е не това, дето те питаме в момента за груба разбивка на цената, нереалното е че опитваш да се самоубеждаваш, че можеш да го направиш за нереално ниската цена дето сам си поставяш.

Всеки може да направи нещо за смешно ниска цена, когато става въпрос да си мерим пи**ите като не калкулира никаква печалба и странични разходи, както и цената на собствения си труд. Но когато нещата се трансформират в индустриален мащаб става коренно различно. Все пак говориш за индустрия, дето трябва да изхранва десетки или стотици хора и техните семейства........ Ето тук започват несъответствията в твойте думи!
Не си мерим пишките, просто търся хора, които да произведем продукт за масова употреба на достъпна за бедните хора цена. За един беден човек хиляда лева са много пари, затова не искам цената да е повече от хиляда лева. Но вие не можете да го разберете, явно сред вас няма бедни.
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от s54 » 31 мар 2013г. 23:12

altero1 написа:Не си мерим пишките, просто търся хора, които да произведем продукт за масова употреба на достъпна за бедните хора цена. За един беден човек хиляда лева са много пари, затова не искам цената да е повече от хиляда лева. Но вие не можете да го разберете, явно сред вас няма бедни.
бедните хора по цял свят не ползват собствени превозни средства
1000 лева са много пари, но за ПС са пари за колело ...
сори, ама на този свят е така ...
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от altero1 » 31 мар 2013г. 23:14

s54 написа:
altero1 написа:Чукча писател и изобретател, а също и бъдещ работодател, за разлика от теб... Аман от скептици и присмехулници, ти имаш проблеми със зареждането на сапунерката си не аз, и още дълго време ще ги имаш, скоро ще разбереш че си се превърнал в роб на тази твоя кола за 10 бона, чиито батерии скоро ще умрат, но ти ще смениш с нови без да съобщиш, за да продължаваш да твърдиш че си на далавера. Направил си абсолютно нерационална покупка, за която ще хвърляш още доста пари, жал ми е за теб... А аз за никъде не бързам, това с което се занимавам ми е приятно и интересно и тепърва ще търпи развитие. Засега се чувствам добре, все още не съм роб на електромобил :D
Чакам да видя ...
Ти на мен сметка не ми прави ... аз съм си я направил и без твоята безценна помощ :D
Като гледам съм и малко по-информиран от теб.
На кво съм роб също не ме мисли.
Разбрахме, че всички сме балъци, а само ти ще откриеш топлата вода ...
Времето ще покаже ...
altero1 написа: но ти ще смениш с нови без да съобщиш, за да продължаваш да твърдиш че си на далавера.
на бобец ли доиде тва или на таро :mrgreen:
Със сигурност скоро ще ти се наложи да ги смениш или ще трябва да караш с тях по 5-6 км на зареждане. Това е факт, заложен от производителя. Литиевите батерии далеч не са безсмъртни, питай GSMа ти.
Отговори