ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Запознаване на хората от клуба и общи приказки за електромобили
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от altero1 » 31 мар 2013г. 20:52

teodor.ivanov написа::D Добре... ти въобще не ми отговори... Предизвикателството е да направиш сметка, а не някакъв опис... то и първият Епъл е направен в гараж, но не беше това въпросът.

Ако търсиш сериозна подкрепа, трябва да си сериозен в разговорите. Дай цел за цена на различните компоненти и чак после казвай къде може да се правят.
:D ..Ти искаш да ти направя бизнес проект с реални финансови разбивки по пера. Защо реши, че трябва да го публикувам точно тук във форума? Ако имате кинти и си навит да ми станете партньори с капиталово участие, може да ти пратя бизнес план, иначе защо трябва да си пускам фирменото ну-хау във форума, та после в цяла България да знаят как да произвеждат моето "Алтеро" по мазетата си :) използвайки моите изчисления?

Ти нали горе-долу знаеш за какво става въпрос при "Алтеро"? Дай ти една цена, на която смяташ, че можеш да го произведеш, при съвсем груби сметки от твоя страна и после аз ще ти кажа с колко мога да я намаля при моите технологии и бизнес модели. Навит ли си? :)
teodor.ivanov
Мнения: 116
Регистриран: 21 окт 2011г. 00:39
Местоположение: Исперих
Контакти:

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от teodor.ivanov » 31 мар 2013г. 21:06

Не. Не искам бзнес план. Не искам данни за очаквани пазари, не искам данни за технология на производство, не искам данни за вложени патенти, не искам информация за "ну-хау", не искам информация за стратегия за навлизане на пазара.

Искам да ми кажеш следното:
"Като си изпълня това, което ми е на ума за да се произведе едно Алтеро, ще са нужни следните неща:
Електромотор произведен в гараж/маза при цена .....
Рама от ПВЦ произведен в гараж/ маза при цена .....
Кондензатори произведени в гараж/ маза при цена.....
Други разходи......
.....
....
...
Обща за един брой Алтеро hand made in BG цена..... "

Не ти искам да ми кажеш каква ще е печалбата ти, ако въобще гониш такава. Искам да ми кажеш какви ценови цели според теб трябва да се постигнат, за да стане масов твоят продукт – точно и конкретно.

Ако си толкова сигурен в уменията си, няма от какво да те е страх да кажеш каква цена очакваш.
teodor.ivanov
Мнения: 116
Регистриран: 21 окт 2011г. 00:39
Местоположение: Исперих
Контакти:

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от teodor.ivanov » 31 мар 2013г. 21:08

Абе на теб не ти ли стана ясно, че не искам да произвеждам Алтеро... това си е твой продукт. Аз гоня по-висок клас превозни средства. Ако исках да съм в този сегмент, щях да правя електрически велосипеди, каквито доста родни фирми произвеждат.
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от altero1 » 31 мар 2013г. 21:20

teodor.ivanov написа:Не. Не искам бзнес план. Не искам данни за очаквани пазари, не искам данни за технология на производство, не искам данни за вложени патенти, не искам информация за "ну-хау", не искам информация за стратегия за навлизане на пазара.

Искам да ми кажеш следното:
"Като си изпълня това, което ми е на ума за да се произведе едно Алтеро, ще са нужни следните неща:
Електромотор произведен в гараж/маза при цена .....
Рама от ПВЦ произведен в гараж/ маза при цена .....
Кондензатори произведени в гараж/ маза при цена.....
Други разходи......
.....
....
...
Обща за един брой Алтеро hand made in BG цена..... "

Не ти искам да ми кажеш каква ще е печалбата ти, ако въобще гониш такава. Искам да ми кажеш какви ценови цели според теб трябва да се постигнат, за да стане масов твоят продукт – точно и конкретно.

Ако си толкова сигурен в уменията си, няма от какво да те е страх да кажеш каква цена очакваш.
В темата ALTERO "Шиндаров" – персоналният електромобил - съм казал крайната цена 990 лв. След това си изтрих всички мнения в знак на протест към отношението към проекта ми и спрях да пиша за него. Ако има копия от постовете ми, може да бъдат възстановени, но това зависи от админа.
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от altero1 » 31 мар 2013г. 21:26

teodor.ivanov написа:Абе на теб не ти ли стана ясно, че не искам да произвеждам Алтеро... това си е твой продукт. Аз гоня по-висок клас превозни средства. Ако исках да съм в този сегмент, щях да правя електрически велосипеди, каквито доста родни фирми произвеждат.
Добре бе човек, не се ядосвай, радвам се че въобще нещо правите и не сте стигнали до дъното, до което все повече хора стигат. Радвайте се, че все още има какво да ядете, защото във София пред всеки контейнер за смет има човек, който рови в него, а контейнерите в София не са малко и ровещите в тях не са само цигани!
teodor.ivanov
Мнения: 116
Регистриран: 21 окт 2011г. 00:39
Местоположение: Исперих
Контакти:

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от teodor.ivanov » 31 мар 2013г. 21:34

1. Пропуснал съм поста с цената.
2. Не се ядосвам, просто виждам, че не се води разговор, ами някакво подобие на монолог, от който освен набъбване на страниците на темата друг ефект не виждам.
3. Общата цена е само последният ред от списъка.
4. Хайде да се опитаме да оставим геополитическите характеристики на времето и пространството за разговор в друга тема. Не виждам много продуктивност в оплакване и мрънкане за това на кого колко му е зле, а тази тема мисля трябва да е по-конкретна.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от SuriCat » 31 мар 2013г. 21:50

Аз преди време се бях зарекъл да не пиша по темата със Софииското превозно средство, но след 10-те страници материал не се сдържах.

Ако не е много нахално от моя страна да хвърля няколко коментара:

- Ако правилно разбирам колегата Теодор, и на мен също ми е интересно тази цена от 990лв как се образува.
Аз също искам да разбера на отделните "модули" какъв бюджет си заложил? Дай някава груба оценка на цената за: мотор, батерия,управление, шаси, интериор и тнт. Според мене не би трябвало да се пада повече от 100 лева на модул.

- другото нещо, дето ми идва на акъла е: В следствие на предходното (100лв на модул) според мен това ще изглежда нещо направено от вторични суровини и в най-добрия случай ще ти останат пари за една кутия боя и една четка, за да се скрие ръждата.

- в следствие на предходните 2: Кой ли ще плати 990лв за това, при условие, че за тия пари си взема ел-колело, което хем се събира в асансьора, хем изглежда по-добре и не те е срам да се возиш из града, хем и в рейса/влака може да го качиш, хем и педали си има, кат ти свършат батериите.

Има още няколко въпроса, дето ми идват на ума, но хайде да се огранича с тези за момента...

пп: Ако някой си мисли, че се заяждам, искам да го уверя, че хич не е така. Просто мисля в момента като евентуален потребител, който би похарчил 990лв за превозно средство и прави разбор на факторите.... :!:
altero1
Строител на електромобилната реформа
Мнения: 106
Регистриран: 02 фев 2013г. 01:43
Местоположение: София

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от altero1 » 31 мар 2013г. 21:52

teodor.ivanov написа:1. Пропуснал съм поста с цената.
2. Не се ядосвам, просто виждам, че не се води разговор, ами някакво подобие на монолог, от който освен набъбване на страниците на темата друг ефект не виждам.
3. Общата цена е само последният ред от списъка.
4. Хайде да се опитаме да оставим геополитическите характеристики на времето и пространството за разговор в друга тема. Не виждам много продуктивност в оплакване и мрънкане за това на кого колко му е зле, а тази тема мисля трябва да е по-конкретна.
Не може да се абстрахираш от положението в страната, освен ако не си от крадливите супер богаташи. Напълно възможно е скоро, ако хората не започнат да получават някакви по-високи доходи, да избухне гражданска война и тогава ще се наложи вместо електромобили да си произвеждате оръжия, пък в какъв клас вие ще си решите. Трябва да се гледа и на геополитическата и икономическа обстановка в страната, за да се търсят начини за спиране на срива в икономиката ни. ОПЕ трябва да има политическа ангажираност – не към партии, а към самата себе си и бъдещите си служители. Трябва да имаме някакви ясни краткосрочни и дългосрочни цели, за да се превърнем във фактор, създаващ някаква икономическа стабилност. Защото както вече ви казах ни очакват тежки времена, в които ще забравите за конверсиите на автомобилите си и ще се ядосвате защо сте им изхвърлили двигателите.
teodor.ivanov
Мнения: 116
Регистриран: 21 окт 2011г. 00:39
Местоположение: Исперих
Контакти:

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от teodor.ivanov » 31 мар 2013г. 22:03

Добре... накара ме да го напиша, въпреки че не виждам смисъла: Надявам се някой ден да мога да предложа работа на 1000-2000 човека, възможност на ученици и студенти да се обучават в нашите заводи, на семействата сигурност за живота им и бъдещето им. Надявам се да има още поне 1000 български фирми като моята, та да сме всички спокойни и готови да се борим да сме най-добрите.

Сега ако това е изчистило въпроса с намеренията ни за бъдещето, хайде да сме малко по-конкретни за настоящето. Ще приемеш ли предизвикателството, което ти отправих?
Добавям подпредизвикателство – да отговориш точно и конкретно на поставената задача или просто да отговориш "няма да дам подобен разчет".
И аз като Сури просто искам да видя какви са ти целите и да видя дали по моя преценка са постижими или не. И пак уточнявам, че не го правя като потенциален конкурент, а като потенциален поддръжник.
teodor.ivanov
Мнения: 116
Регистриран: 21 окт 2011г. 00:39
Местоположение: Исперих
Контакти:

Re: ОПЕ - Общността на Производителите на Електромобили

Мнение от teodor.ivanov » 31 мар 2013г. 22:04

И да, не съм казал да се абстрахираме, а да го оставим за друга тема. Аз от 2 часа следя само тази тема и ми е доста трудно да следя смисъла, защото прескачаме от тема в тема без никаква логическа връзка.
Отговори