Здравейте от zach_82

Запознаване на хората от клуба и общи приказки за електромобили
zach_82
Мнения: 3
Регистриран: 11 яну 2013г. 18:54

Здравейте от zach_82

Мнение от zach_82 » 13 яну 2013г. 12:17

Здравейте на всички във форума! Благодаря, todor_raev59 за отговора. :)
Казвам се Светозар Севов и съм от Хасково. И аз от няколко години проучвам нещата за конверсия на автомобил в електрически.
През това време си направих елктровелосипед за проба – но не с хъб, а с външен DC двигател и верига към задната капла + контролер, пак направи си сам и резултатът се оказа доста успешен. Навсякъде ходя с велосипеда, а колата ми събира прах в гаража.
Освен това си направих и електрически скутер за близки разстояния с двигател от стартер, но преправен с ролкови лагери. Така че, както виждате и аз съм доста болен по темата.
И тъй като електромобилът е просто уголемена версия на електровелосипед, смятам че и с това ще мога да се справя. Началното вложение като финанси обаче, е по-голямо и затова съм на етап събиране на информация за двигатели, батерии и т.н....
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Здравейте от zach_82

Мнение от turin » 13 яну 2013г. 12:44

Привет и добре дошъл във форума!
Тук имаме ентусиасти не само по автомобилната тема, но и за велосипеди. Направо ти завиждам за ентусиазма и че си намерил време и начин – аз бях тръгнал да проучвам за преправяне на скутер, но все оставам с проучването.
todor_raev59
Мнения: 78
Регистриран: 30 апр 2011г. 11:11
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Здравейте от zach_82

Мнение от todor_raev59 » 13 яну 2013г. 15:44

Здравей Светозаре,
Привет и добре дошъл във форума!
Просто си на правилното място. Едва ли има друг Форум като нашия, толкова активен.
Смятам, че си се убедил в това.
Отговори