Плътен Т образен гумен профил - има ли такова животно:)

Запознаване на хората от клуба и общи приказки за електромобили
dane78
Мнения: 55
Регистриран: 24 сеп 2012г. 18:14

Плътен Т образен гумен профил - има ли такова животно:)

Мнение от dane78 » 01 окт 2012г. 12:09

gumen profil.jpg
gumen profil.jpg (148.7 KиБ) Видяна 5768 пъти
Здравейте колеги, вчера ми хрумна една идея за която обаче ми е нужен гумен Т-образен профил от плътна гума, по възможност по-твърдичка с приблизителни размери около като на снимката :)
todor_raev59
Мнения: 78
Регистриран: 30 апр 2011г. 11:11
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Плътен Т образен гумен профил - има ли такова животно:)

Мнение от todor_raev59 » 01 окт 2012г. 13:24

Здравей, за каква дължина става въпрос? Ако не е голяма "тайна" дай повече инфо. Знай, че за решаването на даден проблем има повече от едно решение. :!: :?:
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Плътен Т образен гумен профил - има ли такова животно:)

Мнение от turin » 01 окт 2012г. 13:35

Бих проверил в железариите. Или в Практикер, Бриколаж... Сто на сто има нещо подобно (или нещо, което да може да се пригоди). Ако видя подобно, ще пиша. Иначе наистина, провери в Практикер. Ако не е задължително да е гума, със сигурност има такива пластмаси.
dane78
Мнения: 55
Регистриран: 24 сеп 2012г. 18:14

Re: Плътен Т образен гумен профил - има ли такова животно:)

Мнение от dane78 » 02 окт 2012г. 11:34

Здравейте, малко ми трябва – около 100-150 см. за една проба, вчера се сетих, че ако няма готов такъв, мога да си направя от гипс форма и да я налея със силикон, но със силикон ще стане доста меко, та трябва да разгледам видовете силикон, може би има някой модел, който при втърдяване става твърд, но не се цепи, тоест не си губи еластичността.
Но най-удачно ще е според мен да си направя един мини модел на това, за което искам да го пробвам, за малкия модел ще мога да ползвам от тази уплътняващата лента за врати гумената или пък уплътнение от пвц дограма.
И ако се получи, тогава да си играя да правя голям. :D
dane78
Мнения: 55
Регистриран: 24 сеп 2012г. 18:14

Re: Плътен Т образен гумен профил - има ли такова животно:)

Мнение от dane78 » 02 окт 2012г. 11:43

А иначе идеята, за която ще го плозвам е да пробвам да направя нещо като спираловидно задвижване на електрически скутер за сняг. Вместо да ползвам гумена верига 50см. опъната с ролки като на снегомобилите, да направя две успоредни гумени спирали по 50 см., които да се задвижат от електромотора на скутера. Така предполагам спиралите ще поемат снега отпред и ще го изтласкват назад.
Има два варианта, или ще се закопава скутерът, или ще започне да се изтласква напред.
А предната гума ще я заменя с 2 ски по 10 см. широки, с независимо окачване, за да може по-лесно да завива и да е стабилно.
todor_raev59
Мнения: 78
Регистриран: 30 апр 2011г. 11:11
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Плътен Т образен гумен профил - има ли такова животно:)

Мнение от todor_raev59 » 02 окт 2012г. 15:16

Здравей, има начин да си направиш този профил от съставени каучукови елементиq залепени с наличен черен силикон PU 50 и пресован в най-обикновени подходящо подбрани дъски за тази дължина. Има подобни схеми за придвижване в зимни условия спираловидни двигателни елементи тип "амфибия" за преминаване на речни корита през зимата, блатни местности и т.н. Това, за което говориш, смятам че доста се отдалечаваш от решаването на проблема.
Успех
dane78
Мнения: 55
Регистриран: 24 сеп 2012г. 18:14

Re: Плътен Т образен гумен профил - има ли такова животно:)

Мнение от dane78 » 30 окт 2012г. 00:17

A аз си мислех че съм измислил нещо ново, а то какво се оказа, хората са го измислили още 1929г.
Вижте сами:
http://www.wimp.com/snowmachine/
С.Николов
Мнения: 242
Регистриран: 28 яну 2010г. 14:37
Местоположение: Варна

Re: Плътен Т образен гумен профил - има ли такова животно:)

Мнение от С.Николов » 30 окт 2012г. 00:46

Има много клипчета по темата в нета
http://www.youtube.com/watch?v=YvFKzgF5 ... re=related
;)
Отговори