Регистрация на електромобил

Запознаване на хората от клуба и общи приказки за електромобили
bdoych
Мнения: 12
Регистриран: 25 мар 2009г. 19:47

Регистрация на електромобил

Мнение от bdoych » 26 мар 2009г. 23:26

Здравейте,

Много се радвам, че го има този форум и се надявам привържениците му да ставаме все повече.

Не зная със сигурност, но след като изчетох доста в интернет и форумите една от най-болните теми (след липсата на средства:) ) е пререгистрацията на преправения автомобил.

Не че в момента имам някаква идея какво може да се направи по въпроса в България, но ако отворим една тема за това, всеки, който има идея как да бъде раздвижен въпроса в законодателството, може да я сподели.

За сега на мен лично ми е хрумнало, че може да се опитаме да популяризираме темата, като се използват най-вече мейлинги с подбрани материали, въпреки че спамът не е от най-добрите решения.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Регистрация на електромобил

Мнение от turin » 27 мар 2009г. 12:18

Здравей и добре дошъл!

Прав си, май регистрацията и изобщо правната страна на въпроса с конверсиите (и не само с тях, а и изобщо с електромобилите) е най-големият проблем в България. Човек даже да се отчае и да се откаже да започва конверсия, защото пречките при регистрацията изглеждат нерешими.

Доста е писано, а и доста от хората тук вече разпознават това като основен проблем. Съгласен съм, че трябва да започнем и изнесем голяма обществена дискусия за това. Колкото е достатъчно голяма, за да се реши проблемът.

За начало:

1) направо да преименуваме тази тема и да пишем тук? Може да я преместя в друг раздел или да направя специален раздел за правните въпроси?

2) резултатите от разговорите ни да ги вкарвам в някоя от страниците на уикито (или по-добре направо да направим нова книга, специално за не-техническите проблеми?)
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Регистрация на електромобил

Мнение от turin » 27 мар 2009г. 12:21

За спам-а — не е нужно да ставаме спамери, но една кампания сред приятели (без да се досажда) и след това една масирана кампания в блогосферата ще даде достатъчен начален тласък. Хората поне ще знаят, че има проблем.

След това, особено ако вече сме събрали текстове в книгата, можем да спретнем някоя и друга петиция и подписка в Интернет. Да се свържем с други авто-клубове (макар да сме различни, пак става дума за автомобилни проблеми, така че може някои от форумите да откликнат и да дадат рамо).
bdoych
Мнения: 12
Регистриран: 25 мар 2009г. 19:47

Re: Регистрация на електромобил

Мнение от bdoych » 28 мар 2009г. 13:09

Добре, за спама и аз не съм много съгласен въпреки че го предложих като алтернативен вариант, но това ми е останало от последната фирма в която работех, като начин на информиране:)

Видях, че други хора са питали Технотест за регистрация и не са им отговорили, за това вчера реших и аз да ги питам с писмо, както и ИА "Автомобилна администрация" към министерството на транспорта, за да видя какъв ще бъде техният отговор ако въобще отговорят:)
navivovas
Мнения: 2
Регистриран: 07 юни 2009г. 17:01

Re: Регистрация на електромобил

Мнение от navivovas » 07 юни 2009г. 18:03

Здравейте всички!

Преди време в България се внасяше Citroen AX Electric, от официалния вносител за България на Citroen. Интересно като какъв автомобил е регистриран, защото имаше внесени бройки. Явно има начин, но все още няма установена „тарифа“ за чиновника.
Отговори