Представяне: Кой съм аз

Запознаване на хората от клуба и общи приказки за електромобили
dobadobz
Мнения: 1
Регистриран: 22 яну 2010г. 01:54

Re: Представяне: Кой съм аз

Мнение от dobadobz » 22 яну 2010г. 01:58

Здравейте.

Казвам се Добрил Тодоров Маринов.В момента съм студент в Габрово (Технически Университет).Фен съм на ел.мобилите и сега даже почнах наскоро документацията ми по проекта ми за ел.кола която мисля да е авторова.Радвам се че намирам съмишленици и се надявам всеки, а може би всички да намерим спонсори за нашите проекти.Надявам се ползотворни дни в мислене на идеи и прочие.Това е за сега от мен ...

Поздрави Добрил Маринов ! :) (добадобз)
Потребителски аватар
банския зет.
Мнения: 2
Регистриран: 12 фев 2010г. 15:05

Re: Представяне: Кой съм аз

Мнение от банския зет. » 13 фев 2010г. 01:24

Какво да пиша за себе си. Обичам колите още от малък. Учил съм се да шофирам от малък и представете си – на чичовата запорожка, ония гърбавите. Като малък съм конструирал електромобилчета, когато освен 4,5 в. плоски батерии други нямаше... Казвам се Димитър Богоев. Работя три десетилетия в медиите /БНР и БНТ/ С електрониката съм на ти. Обичам моделирането, радиоуправляемите модели. Силова електроника като управление на осветление /димери/, също така и ел. задвижвания покрай радиотехниката. Какво ли не, но хобито ми е също и електроника в автомобилите. Радвам се, че намирам съмишленици в този форум. Играчката, която ме вдъхновява, е сериозен модел на ЛУНОХОДА, и то радиоуправляем конструиран саморъчно, с което някога взех акъла на руския посланик. В БНТ сме двама заклети конструктори и съмишленици. Ще се опитам автора на оня ЗАЗ да го приобщя към нас. Той също е Митко и с голям опит. Стига да желаете това.

Поздрави.
Потребителски аватар
fantom4e
Мнения: 27
Регистриран: 25 фев 2010г. 12:24
Местоположение: София

Re: Представяне: Кой съм аз

Мнение от fantom4e » 25 фев 2010г. 12:37

Привет и от мен,

казвам се Тома Станкулов и вече повече от 5 години се занимавам с литиево-йонни батерии, завършил съм ХТМУ специалност електрохимия и съм щастлив да работя по специалността си ( въпреки ниското заплащане :oops: ). След като го открих този форум ще се радвам ако мога да съм полезен, а защо не и аз да карам електромобил :)
Thyristophon
Мнения: 1
Регистриран: 13 апр 2010г. 11:10
Местоположение: Плевен

Представяне

Мнение от Thyristophon » 13 апр 2010г. 15:39

Здравейте "колеги" по хоби! Казвам се Айдън Асанов и съм от Плевен. По образование съм машинен техник, но целият ми трудов стаж мина в занимание с промишлена електротехника и електроника. Пенсионер съм и вече имам време да работя за реализирането на мечтата на живота ми - да си направя електромобил. Имам "Вартбург 353 W" и бих желал да го преработя в електромобил. За сайта знам от приятел, но досега не съм го посещавал тъй като вървя към крайната цел по малко обиколен път - преди осем години направих електромобил за внука си, а сега му правя по-голям, съответстващ на възрастта и теглото му. Моля тези, които се усмихват снизходително да не го правят, защото ви е бедно въображението колко е трудно да се прави нещо нестандартно в провинциален град! За да увелича вътрешния диаметър на главините на две закалени зъбни колела с дебелина 3 мм. на лазер се наложи да отида в София. Но както се казва понякога такива неща ни вдъхновяват за подвиг.

Имам три въпроса към участниците във форума:

1. Бихте ли ми посочили фирма, от която да закупя литиево-йонни или полимерни акумулатори, за да получа напрежение 24 волта и капацитет между 50 и 100 амперчаса? Виждал съм в моделарски клуб подобни с много добри показатели и единствен недостатък, че са китайски.

2. Знаете ли нещо повече за проекта да се сглобяват електромобили в Стара Загора по английски или канадски лиценз и части?

3. Към администратора на сайта - Имате ли клуб в който да се срещате? На всички - успех в начинанията!
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

X-Car и заводът в Стара Загора

Мнение от turin » 15 апр 2010г. 14:27

Здравейте!

Позволих си да отделя въпросите на нови редове, за да могат по-лесно колегите да отговарят.

По въпроса за електромобилите в Стара Загора – за това ли иде реч http://money.ibox.bg/news/id_320300383 , http://news.stara-zagora.org/index.php? ... wsid=10644 ? Не ми звучи много сериозно, но ще се радвам да бъда опроверган от бъдещето. 300-400 km на зареждане и 110 km/h скорост?!?!? Ако имаше планове за серийно производство на такъв електромобил, при това в България, сигурен съм, че това щеше да мине като новина в някой от сайтовете, които се следят тук, в раздела ни "Новини".

По-скоро може да става дума за спонсориране на NEV-проекта "XCar Шерп" на Цветомил Белчев (не зная дали той чете тук и дали може сам да разясни). Той представи миналата година на площада в Стара Загора прототип на малката кола. Пробег 120 km при максимална скорост 45 km/h. Това е вече реалистичен проект, с работещ прототип, но далеч не е 300-400 km при скорост 110 km/h...

От друга страна... Намерих случайно ето това видео – http://vbox7.com/play:12a3ff64 Това е X-Car, пак проект на Белчев Моторс, шосейна кола си е, но е с ДВГ, не е електромобил. Може би... може би тия англичани са предложили да спонсорират разработка на електрическа версия на X-Car?... Макар че и това ми се струва невероятно, без дори да има слухове за прототипи. Хората не дават току-така пари и не правят заводи така лесно.

Тоест има вероятност цялото това да е поредната журналистическа грешка и да има проект за производство не на магистрална кола, а на малка градска кола, като "Шерп"-а.

Но всичко това са мои спекулации, не знам никакви подробности. И аз ще се радвам, ако някой хвърли светлина.

По въпрос 3 – засега нямаме никакви срещи наживо, единственото място за комуникация е все още само сайтът. Доскоро бяхме твърде малко на брой и разпръснати из цялата страна и из чужбина, за да можем да се срещаме. Като гледам как се събираме, скоро може да си направим клубна среща, например лятото някъде из централна България или друго удобно на всички място.

Ако за това мога да помогна с някакви допълнения към сайта – отворен съм за идеи! Сайтът и без това все още не е намерил най-доброто си лице и има какво да се желае, например специално място за уговаряне на срещи, лични галерии със снимки от работата по проектите и др. под.

Накрая – моите поздравления за ентусиазма, особено за детския електромобил! Аз съм с две момчета и баткото е точно на възрастта, в която кара пластмасови колички из детските площадки. От миналото лято обмислям да му направя като още малко порасне детско електромобилче и затова ме радва такъв проект!
Потребителски аватар
xanthus
Мнения: 2
Регистриран: 20 авг 2010г. 23:29

Тодор Михайлов от Русе

Мнение от xanthus » 20 авг 2010г. 23:59

Здравейте и от мен.

Казвам се Тодор, на 27 години съм, от Русе. Луд съм по екологията и тайно си мечтая един ден градът ми да е един от големите центрове за екотехнологии. Дали електромобилите биха помогнали за това? За не голям и сравнително равен град като Русе, това е идеалното превозно средство.

Обучавам се в сферата на фотоволтаичните технологии за производство на електроенергия, съвместно с немска компания и производител на панели. Последните две седмици на миналия месец попаднах в ситуация, в която трябваше да помагам по проект за конструиране на електромобил, отново в Германия. След края на програмата бях влюбен в електромобила. Сега съм си в Русе и следващите седмици възнамерявам да започна собствен проект за електромобил.

Днес цял ден се рових в интернет за какво ли не. Преди малко влязох да потърся дистрибутора за Kelly контролери.. и попаднах тук. Без да преувеличавам или да правя четки ;) ... мисля, че най-после намерих своя форум.

Благодаря на тези, които са се сетили да го направят!
dyin' to live...
todor_raev59
Мнения: 78
Регистриран: 30 апр 2011г. 11:11
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Представяне: Кой съм аз

Мнение от todor_raev59 » 30 апр 2011г. 12:29

Здравейте
казвам се Тодор Раев от гр. Бургас. Автомобилен инженер съм. Занимавам се с изработване на сравнително малки ветроагрегати собствена разработка от композитни материали и монтаж на големи вятърни генератори присъединявани към НЕК. Първо хиляди благодарности на създателите на този сайт, чрез който се споделят идеи и се обменя информация и има потенциала да се превърне в един бизнес инкубатор и в тая посока смятам, че е необходимо да помислим за създаването на база за реализирането на дадени проекти и съвместно подпомагане.
Както видях по горе, сме пръснати из цялата страна, та даже и в чужбина, но Интернет ни дава уникалната възможност за комуникация. Предлагам да влезем във връзка и да обсъдим тази идея. Можем да си организираме конферентни разговори по Скайп. Смятам, че с общи усилия можем да създадем много силни екипи по различни проблеми. В момента работя по създаването на ветрогенератор за работа в градска среда. Засега толкова.
Skype todor.raev Emeil todor_raev59@abv.bg tel 0899062522
Отговори