Среща в София

Запознаване на хората от клуба и общи приказки за електромобили
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Среща в София

Мнение от turin » 12 окт 2011г. 11:25

SuriCat написа:Ми то не сме много хората тука, ако сложим такси хептем ще замре работата...
Точно. Даже като форум засега няма проблеми (хм, нали?) и се справяме без изрични правила и орда модератори, дето да раздават бан-ове и други подобни академии. ;)

С едно уточнение – идеята е да се развива форумът, пък и той се развива бързо, особено последната половин-една година си личи. Така че може да дойде момент, в който да имаме нужда от нещо написано "ние сме такива и такива, тоя форум е такъв, тука се пише така и така" и т.н.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Среща в София

Мнение от SuriCat » 12 окт 2011г. 11:33

Повечето клубове (автомобилните фенове) си правят срещите в събота през деня, затова предложих събота някъде към 12-13ч., та да не ни се карат жените, че седим по нощите... Пък и времето си захладня и вечер си е студено. Трябва да си намерим топло и спокойно местенце...
Ognian
Мнения: 70
Регистриран: 15 апр 2011г. 09:46
Местоположение: Sofiq
Контакти:

Re: Среща в София

Мнение от Ognian » 12 окт 2011г. 11:39

Аз мисля да разрежа съвсем като Соломон срещата на две, пък може и на три! Който може в петък след работа, който може в събота, а който не може – в останалите дни, а аз ако трябва ще стенографирам срещите и ще запозная останалите.

Но сериозното е да се срещнем, може и поотделно. Роа е прав, ако се събираме само за лаф – добре, клубчето вече ще го има. Ако искаме обаче нещо сериозно, нека да се съберем повечко хора. Аде сега да го направим, цяло лято го говорихме.
Турин, надувай сирената да чуят всички.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Среща в София

Мнение от SuriCat » 12 окт 2011г. 11:47

За момента какви са вижданията ви за събота 13ч.?

Много ли са проблемните? Ако има такива, да дават конкретни предложения...
Потребителски аватар
roa
Мнения: 38
Регистриран: 04 окт 2011г. 13:46
Местоположение: София

Re: Среща в София

Мнение от roa » 12 окт 2011г. 12:02

SuriCat написа:Повечето клубове (автомобилните фенове) си правят срещите в събота през деня, затова предложих събота някъде към 12-13ч., та да не ни се карат жените, че седим по нощите... Пък и времето си захладня и вечер си е студено. Трябва да си намерим топло и спокойно местенце...
Така е – даже по светло – за да се изфукат с "красавиците си" (колите си), чип-тунинга, да повъртят гуми...

Смятам, че ние имаме други цели. Така ми е додеял този бензинов двигател... Ако не трябваше всеки ден да развеждам децата по училищата, щях да си джиткам с колело... А сега всеки ден – пълзи в задръсвранията, всяка седмица – зареждай бензин, всяка година ремонтирай...
Последна промяна от roa на 17 окт 2011г. 16:08, променено общо 1 път.
Ognian
Мнения: 70
Регистриран: 15 апр 2011г. 09:46
Местоположение: Sofiq
Контакти:

Re: Среща в София

Мнение от Ognian » 12 окт 2011г. 12:17

Преди малко говорих с ветерана на електриколите – Митко от телевизията и ми каза, че тоя месец е поизхарчил доста пари за ток – към 45 лв, и това за всичко – за печката, пералнята хладилника и за колата... а всеки ден навива 20-30 км. Е, аз давам на месец по 200-250 лв за гориво... Той дава не по-вече от 15-20 лв за ток за колата си за месец... Май има разлика.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Среща в София

Мнение от turin » 12 окт 2011г. 13:00

Както лафихме в говорилнята преди малко – среща има в София, в "Хайдушка среща" (за карта вижте началото на темата), в петък (14 октомври), някъде от 17:30ч. нататък. Няма да окъсняваме много, така че моля който има възможност, да дойде навреме – че да се видим всички. ;)

Освен общите неща, като за всяка среща на маса, имаме да говорим за:

1) устав за сдружение – трябва ли ни, с какво точно ще се занимава и всякакви подробности и мнения по темата
2) правила за форума – пак същото като при устава, да обсъдим кое, как, защо и дали

Ако нещо пропускам, допълвайте! Също така и ако някой има нова идея или каквото и да е предложение за форума, срещите, клуба, сдружението и т.н. – нека пише!
Ognian написа:Е, аз давам на месец по 200-250 лв за гориво... Той дава не по-вече от 15-20 лв за ток за колата си за месец... Май има разлика.
Така е, определено има...
todor_raev59
Мнения: 78
Регистриран: 30 апр 2011г. 11:11
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Среща в София

Мнение от todor_raev59 » 12 окт 2011г. 13:44

Здравейте,
силно приветствувам набирането на скорост във форума и много се радвам, че нещата имат и материално изражение. Имам едно предложение, ако е възможно някой да вземе лаптоп "за Срещата", за да се включим и ние от "Периферията", макар и виртуално. Успех на "Срещата"!
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Среща в София

Мнение от turin » 12 окт 2011г. 15:50

За лаптоп – аз мога да нося моя, но той си е "работен кон" и вече почти няма батерия (тоест трябва контакт). А и не знам дали има отворена точка там наоколо. Но ОК, аз може да съм с моя, пък както стане. ;)
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Среща в София

Мнение от turin » 12 окт 2011г. 16:18

Говорих с един от хората тук, който не знаеше за срещата и се оказа, че 17:30 е бая рано. Та се сетих, че за хората в IT-бранша (примерно, поне за там знам) това е преди края на работното време. Обикновено поне до 18-19 часа са на работа. Затова за редовната периодична сбирка не е зле да помислим или за по-късен час, или за среща по пладне в почивен ден. Те и двата варианта не са идеални – или е късно за в работен ден, или се пътува през почивен – но може да помислим принципно.
Отговори