Говорилня

Препоръки, похвали, оплаквания и новини за сайта
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Говорилня

Мнение от turin » 25 юни 2011г. 21:24

За бързи уговорки и за всякакви други неща вече си имаме "говорилня" към форума – стая за разговори (чат).
Лаф да става :D
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Говорилня

Мнение от turin » 02 юли 2011г. 00:17

Днес (вече вчера) се събрахме в говорилнята с todor_raev59 и Stoi.
Ето какво се случи, в телеграфен стил:

1) среща е добре да има, който може да иде на 9 юли в Бургас, да се свърже с todor_raev59
2) срещи по градове
3) основна тема при срещите – какво правим с базата, какво ще представлява по-точно тя и дали ще е една обща или няколко в различни градове и т.н.
4) лого на сайта и дизайн на фланелки; аз ще видя докъде ще докарам това
5) говорилнята има архив, може да се чете назад, ако някой е пропуснал нещо
6) срещите в петък привечер стават редовни – който има време и му се приказва за нещо по електромобилите, да знае, че има постоянна уговорка за среща в говорилнята в петък вечер.

Това е, дано не съм пропуснал нещо. За срещата на 9 юли в Бургас – контакти с Тодор може да намерите тук.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Говорилня

Мнение от turin » 11 окт 2011г. 10:33

Да не пускам отделна тема – освен говорилнята, имаме и бърз онлайн чат. Най-долу вдясно на екрана трябва да имате едно бутонче, при натискането на което влизате в обща "стая" на другите от клуба.

Разликата с говорилнята е, че тя е в отделна страница и си пази архив, може да се чете след като другите са излезли отдавна.

Live-чатът е "на момента", няма архив и е активен за всяка страница от форума – независимо коя страница разглеждате, ако сте влезли в лайв-а, имате връзка с другите, които са влезли. Нещо като моментни съобщения за сайта. Освен общата стая, има възможност и за преки съобщения с друг онлайн потребител – от списъка с влезлите натискате на съответното име и се отваря отделно прозорче за пряк разговор само с човека.

На практика отдолу е стая за разговори в XMPP/Jabber, тоест може да се влиза и с настолен клиент (макар основната идея е да се ползва в браузъра, де).

Не знам дали ще ни е полезно, вие ще кажете ;)
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Говорилня

Мнение от SuriCat » 11 окт 2011г. 11:02

Здрасти,

Абе идеята е добра, ама нещо се ебава работата....

като вляза в чата и после не мога да рова из форума, щото ми се препраща към некакъв jabber сайт.

трябва да затворя браузара и да влеза отново, за да може да рова по форума
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Говорилня

Мнение от turin » 11 окт 2011г. 12:38

Странно... ще видя какво е, може би нещо с другите браузъри се прецаква (аз съм с Firefox под GNU/Linux, може другите комбинации да водят до проблема). Най-добре ще е да го изключа временно и да го тествам на отделна страничка, докато се оправи. ;)
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Говорилня

Мнение от turin » 16 окт 2011г. 16:35

Моля който намери време, да изпробва бързия чат тук: http://electriclub.com/test/testchat.html
SuriCat, пробвах го под Maxthon и наистина понякога пренасочва към xml от чат-сървъра, но рядко и не винаги. Не съм разбрал още защо – виж дали при теб е винаги или пък дали няма проблем вече...
Отговори