Още един Лийф ;)

Електрически автомобили. От тези с поне 4 колела.
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Още един Лийф ;)

Мнение от rrumpe » 13 яну 2016г. 16:26

Да се похваля и аз.

От няколко седмици и аз вече съм електро подвижен. Сдобих се с едно Лийф-че ;)

Ходих за колата до Англия. С мой приятел отидохме до Нюкасъл с неговата кола и се върнахме обратно до Лондон с двете коли. Разстоянието е 450км в едната посока и на отиване ни отне 4-5 часа, 1-2 час за сделката и 18 часа се връщахме обратно :shock: Истинско приключение със 7 зареждания на бързи зарядни станции, каране в лява лента(не бях карал досега) и без направена застраховка :? Застраховката се прави през Интернет, но не успяхме да я направим в 3-4 сайта и се отказахме. Проблема беше, че когато попълвахме данните от гърба на личната карта, тези с многото символа "<<<<<" сайта дава, че има грешка и да проверим пак данните. Но грешка няма. Някои сайтове не правят застраховка на хора от Европейския съюз изобщо. Полицаи между другото не видях нито на отиване, нито на връщане.
Бях си купил OBD2 блутут донгъл да проверя капацитета на батерията и ако има грешки от компютъра, но естествено на тръгване го забравих в къщата на моя приятел.
Като изключим, че купих паундите на най-високия курс за последните няколко години - 2.78лв за паунд, всичко друго беше наред. Колата я докарах с bglondon.com до БГ, като и тук малко се притеснявах, в какъв вид ще я докарат, дали въобще ще я докарат, но нямаше проблеми.
Нямаше проблем и с регистрацията в подобието на институция наречена КАТ, като изключим час и половина висене на -5 градуса на вън за подаването на документите.
Естествено не можеше да мине и без удар отзад точно преди огледа при застрахователя :D
Но това са бели кахъри. Пожелавам на всички по една електричка, поне няма да има толкова агресия на пътя, щото като гледаш как падат чертичките на заряда и някакси въобще не ти се иска да натискаш газта :D
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Re: Още един Лийф ;)

Мнение от rrumpe » 13 яну 2016г. 16:28

И ако не знаете, колата е модел "Леаф" според талона от КАТ :D
С.Николов
Мнения: 242
Регистриран: 28 яну 2010г. 14:37
Местоположение: Варна

Re: Още един Лийф ;)

Мнение от С.Николов » 14 яну 2016г. 00:45

Честито и безаварийно милиони километри.
Едно въпросче, воланът лява или дясна дирекция,
тоест ингилизки или като за нормалните държави :D
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Re: Още един Лийф ;)

Мнение от rrumpe » 14 яну 2016г. 10:54

Мерси :) С десен волан е.
Ето и снимка преди регистрацията:
Прикачени файлове
2015-12-25 11.14.09–3.jpg
2015-12-25 11.14.09–3.jpg (36.51 KиБ) Видяна 13148 пъти
Потребителски аватар
stealthhack
Мнения: 243
Регистриран: 24 май 2011г. 16:45
Местоположение: София

Re: Още един Лийф ;)

Мнение от stealthhack » 14 яну 2016г. 13:49

Честита придобивка, със здраве да си я караш, дано се видим на някой ден при събиране! :)
Само не каза цената на колата, по-евтина ли дойде от колкото да си я вземеш втора употреба от тук? :?
Едит:Turin ако направи и една секция Хибриди, може и аз да се похваля. :D
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Re: Още един Лийф ;)

Мнение от rrumpe » 15 яну 2016г. 11:43

Мерси :)
Цената излезе по-евтина с 4 хил. лв от подобна кола с десен волан, която се продаваше лятото в мобилето. Излезе ми 24 хил. лв. с докарване, с билети за самолет и разходите в Англия. Ако бях купил паундите сега при сегашния курс на паунда, щеше да ми излезе 22 хил. лв. Нямах късмет с курса за жалост.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Още един Лийф ;)

Мнение от turin » 15 яну 2016г. 14:03

Честито!!!!
Много се радвам, даже наскоро се сещах за теб и какво става, след като тръгна да разпродаваш частите за конверсия. И аз взех последните месеци да се замислям за фабрична, то от големите само Leaf е на по-нормални цени. Много безаварийни! И трябва да се съберем да покажеш и разкажеш! :)
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Още един Лийф ;)

Мнение от turin » 15 яну 2016г. 14:20

stealthhack, ето го новия форум - http://electriclub.com/hybrid/
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Re: Още един Лийф ;)

Мнение от rrumpe » 16 яну 2016г. 12:01

Мерси Яска :)
Давай скачай в джаза:)
Иначе не е лошо да направим една среща, тъкмо и хората с проектите да разкажат до къде са стигнали, че 2015 година е рекордна по започнати проекти май.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Още един Лийф ;)

Мнение от turin » 19 яну 2016г. 02:59

Време си е за среща, да. Е, може би баш сега в студа не, но викам при първо позатопляне да се съберем.

Иначе гледах, че има Лийфове в Литва и Естония, които са на добри цени, почти стигат до 10к, а колата си е едва на няколко години. Те там имат инфраструктура и си се грижат, та трябва да са читави. Не съм се навил за такива пари, още само обмислям, де... доста пари са си за кола.

А ти си я докарал с автовоз, заради този проблем със застраховката, така ли? Иначе не би трябвало да има проблем да си я върнеш от Лондон до София на ход, да си направите един круиз на връщане?

Имаш ли вече представа как е зареждането тук? Зарядни... аз знам за зарядните на А1 Еко, напрмер тази на ИЕЦ и в Студентски, но иначе?
Отговори