Още един Лийф ;)

Електрически автомобили. От тези с поне 4 колела.
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: Още един Лийф ;)

Мнение от s54 » 20 яну 2016г. 10:27

Честито и от мен! Със здраве да я караш и много електро км да и навъртиш!
turin написа:А ти си я докарал с автовоз, заради този проблем със застраховката, така ли? Иначе не би трябвало да има проблем да си я върнеш от Лондон до София на ход, да си направите един круиз на връщане?
Абе не че е невъзможно, ама бая пътуване ще е на ход ...
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Re: Още един Лийф ;)

Мнение от rrumpe » 20 яну 2016г. 13:01

Мерси :)
Аз не бих се навил на такова пътешествие. Първо, че ще трае седмица, ако не и повече, второ бързите зарядни трябва да са на не повече от 70-80км. една от друга, трето бързите зарядни свършват в Хърватска и Унгария и после какаво правим? И накрая ако на 1-2 места станциите не работят и пътуването може да ти излезе доста по-скъпо от автовоза.
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Re: Още един Лийф ;)

Мнение от rrumpe » 21 яну 2016г. 00:09

Извинявай Яска, забравих да ти отговоря :)
turin написа: А ти си я докарал с автовоз, заради този проблем със застраховката, така ли? Иначе не би трябвало да има проблем да си я върнеш от Лондон до София на ход, да си направите един круиз на връщане?
Според мен това е много, много трудно, почти невъзможно. Говоря от гледна точка на опита с тези 450км при докарването до Лондон. Просто колата си е за града.
turin написа: Имаш ли вече представа как е зареждането тук? Зарядни... аз знам за зарядните на А1 Еко, напрмер тази на ИЕЦ и в Студентски, но иначе?
Зарядните може да се видят на:
http://www.vsichkotok.bg/ или на http://www.plugshare.com/
От няколко дни работи и първата бърза зарядна станция в България:
http://www.ecars.bg/blogs/polezno-efekt ... na-stancia
което лично мен много ме радва. Бавните станции имат практически смисъл, само ако работиш наблизо.
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: Още един Лийф ;)

Мнение от s54 » 21 яну 2016г. 14:19

На фулчарджър зарядните не работят, нали занете ...

Казвам само ... да не вземе да се обърка някой, че в центъра на София има зарядни :lol:
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Re: Още един Лийф ;)

Мнение от rrumpe » 22 яну 2016г. 12:09

s54 написа:На фулчарджър зарядните не работят, нали занете ...
Тези май са фалирали, защото писах мейли на бг офиса и на френския офис и от никъде нямам отговор. Дано не са, защото бяха пуснали обществена поръчка за 10 бързи зарядни станции:
http://fullcharger.eu/en/index.cfm?do=newsd&newsid=12
Днес ходи до Центъра за градска мобилност на Будапеща 17 и си извадих винетен стикер за безплатно паркиране в синя и зелена зона. Бях изненадан, че стана много бързо, не се плаща и стикера се взима веднага, а не трябва да се чака 1-2 седмици. Трябва само талон на който пише, че колата е електрическа и полицата на гражданската отговорност. Жената на гишето (по-скоро бюрото) беше много учтива, а не някоя сърдита лелка.
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: Още един Лийф ;)

Мнение от s54 » 22 яну 2016г. 18:01

rrumpe написа:
s54 написа:На фулчарджър зарядните не работят, нали занете ...
Тези май са фалирали, защото писах мейли .
Аз и звънях на небеизвестната г-жа Шаранкова ... понеже имам карта за зареждане ...

След като послъгаха няколко пъти за някви ъпдейти и тн. спрях да се занимавам,
но станциите не светят от началото на лятото - проверявам чат-пат да не вземат да тръгнат :D

Хубаво, че вече не искат платен данък (0лв) на Будапеща :lol:
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Още един Лийф ;)

Мнение от turin » 01 фев 2016г. 11:13

То няма как празна кутия, вързана със свински опашки за пред камерите, да работи като зарядна станция... :(
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Re: Още един Лийф ;)

Мнение от rrumpe » 02 фев 2016г. 10:57

Минах първите 1000км. с около 200кВч. Това са малко по-малко от 30лв. за небитов клиент. До сега не можех да ползвам станцията на Експоцентъра, защото нямах чип, а и имаше сняг на панелите. Надявам се вече да я ползвам по-често, а също така и бързата зарядна на КИА - и двете са безплатни :)
Отговори