Имам 3 електромобила :-)

Електрически автомобили. От тези с поне 4 колела.
pvatanasov
Мнения: 33
Регистриран: 31 юли 2012г. 12:21

Re: Имам 3 електромобила :-)

Мнение от pvatanasov » 09 сеп 2012г. 19:57

Искам и аз да си купя. Качи някоя снимка да видя за какво става въпрос. Прати някой линк да разгледам оферти.
totosmoto
Мнения: 49
Регистриран: 11 дек 2011г. 22:31

Re: Имам 3 електромобила :-)

Мнение от totosmoto » 09 сеп 2012г. 21:26

pvatanasov написа:Искам и аз да си купя. Качи някоя снимка да видя за какво става въпрос. Прати някой линк да разгледам оферти.
Ставаме двама. Чакам с нетърпение.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Имам 3 електромобила :-)

Мнение от turin » 10 сеп 2012г. 00:26

jopeto написа:Еми то днес е втората неделя в месеца – не ми казвай само, че сте се събрали на срещата в Света Троица днес и аз съм я изпуснал?
Не, тази седмица беше "дъждовно". Може другата, ще пиша в темата за уговорка. Ще е супер да видим колата наживо ;) Ако и някои от другите с конверсии и триколки ще са в София (ехо?), може направо истинска сбирка да заформим ;)

Колите на "Кирил и Методий" си мислех, че са спортните "София", даже имаше една къща близо до Ботев, където се виждаха през прозорците... А и София се е правела, ако знам правилно, през 80-те, тоест бая по-отдавна. Може и да бъркам, но доколкото бях разбрал, тези в Банишора са били други. Все едно – или е поредната градска загадка, или аз не съм разбрал нещо и са били "София"...

За колите – https://en.wikipedia.org/wiki/Aixam това ли са? За градска кола е супер. Особено с конверсията към литиеви батерии, за която казваш.
asenst
Мнения: 11
Регистриран: 01 апр 2010г. 17:44
Контакти:

Re: Имам 3 електромобила :-)

Мнение от asenst » 11 сеп 2012г. 23:10

Aixam са много популярни в Франция с техните ДВГ модели поради факта, че може да ги караш дори и без книжка. Много хора загубили книжка получават възможността да се возят на четириколка. :) Поради ниската скорост не е разрешено движение по магистрали, където ограничението за минимална скорост е 60км/ч, а те се движат с до 50км/ч.
http://www.aixam.com/en/licence-free-car/legislation
А между другото предлагат и електричка.
jopeto
Мнения: 18
Регистриран: 07 сеп 2012г. 02:01

Re: Имам 3 електромобила :-)

Мнение от jopeto » 12 сеп 2012г. 23:36

Привет,
снимки реални ще погледна дали имам, имам:
http://jopeto.nadejda.net/tmp/ALIM0460.jpg

тези вдигат дори и над 70 км/час, което за градско си е екстра...

Задължително пишете за срещата – ще дойда, дори може и с двата вида електрички.

Един интересен факт – ако се кара колата без престой – да речем 30км и оставащата енергия е 30%, като престои известно време (да речем 10-12 часа) батериите (оловните) като че ли връщат част от енергията си (което са глупости вероятно) и колата вика че има не 30, а 40% оставаща енергия. Не съм пробвал колко ще измине после, ама в първия момент енергия като че ли регенерира като поизстинат батериите. При по-голям престой, да речем 2-3 дни, е ясно че енергията спада – на практика незабележимо. За един месец престой, падат да речем 5%.

Оферти за такива коли нямам...... но със сигурност ел.моделът не се произвежда вече. И на ревата и на аиксамите.
Гледахте ли двете серии на филма за ел.мобилите:
1. Кой уби електромобила
2. Отмъщението на електромобила.

В тези коли има предвидена възможност за ъпгрейт на батериите – имам предвид аиксамите.
Има оставено място фабрично освен за стандартните батерии, има още за +150%, т.е. ако на някой му се дават 10 бона за батерии, може без да променя нищо конструктивно в колата да си докара пробег 250-260 км да речем ако му е нужно.

Поздрави.
jopeto
Мнения: 18
Регистриран: 07 сеп 2012г. 02:01

ОТКРАДНАТ ЕЛЕКТРОМОБИЛ - МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

Мнение от jopeto » 20 сеп 2012г. 21:25

Вчера 19.09.2012г. някой ми открадна единия електромобил – REVA-та.
С огромна молба към всички Вас:
АКО НЯКОЙ ЗАБЕЛЕЖИ ТАЗИ КОЛА НЯКЪДЕ, МОЛЯ ДА СИГНАЛИЗИРА НА МЕН ИЛИ В ПОЛИЦИЯТА.
АВТОМОБИЛЪТ Е ОТКРАДНАТ ОТ БАНИШОРА, ЧЕРЕН НА ЦВЯТ И Е С ХАРАКТЕРНА ФОРМА СИЛНО ОТЛИЧАВАЩА ГО ОТ ДРУГИТЕ АВТОМОБИЛИ ПО ПЪТИЩАТА!
Сигнализирал съм в полицията, но ако сами не си помогнем........
Изображение
Засега колата е единственната такава, която е регистрирана в КАТ, така че ако някой я забележи някъде, все едно с какви номера е (да не би да са сменени), сигурно ще е тази.
Ще съм много благодарен за каквато и да е информация, даже и финансово ще отговоря.
Колата нямаше каско.

Благодаря предварително на всички, и пак ние българите сме на върха – още почти няма електромобили, но вече има и открадната.
Не знам само на кого и за какво би му послужила подобна специфична кола.
Потребителски аватар
cityel
Мнения: 94
Регистриран: 18 окт 2011г. 14:36
Местоположение: София
Контакти:

Re: Имам 3 електромобила :-)

Мнение от cityel » 22 сеп 2012г. 19:03

По горното мнение..
Ослушвайте се също дали някой наскоро не си прави конверсия с употребявани части от тази кола..
А те са мотор "Костов" (не го знам модела) и CURTIS контролер, ето така изглежда:
http://www.evalbum.com/1572
(Вижте снимките отстрани. Те са само за ориентир, неговата е DC модел, тази на снимките е AC.)
Ама за ориентир става.. Тези части не изпадат е така под път и над път..
dane78
Мнения: 55
Регистриран: 24 сеп 2012г. 18:14

Re: Имам 3 електромобила :-)

Мнение от dane78 » 25 сеп 2012г. 14:59

Видя ли е, горко му на крадеца!!!!
Потребителски аватар
cityel
Мнения: 94
Регистриран: 18 окт 2011г. 14:36
Местоположение: София
Контакти:

Re: Имам 3 електромобила :-)

Мнение от cityel » 30 сеп 2012г. 20:07

Пичове, колата е намерена и си я кара човекът от дни.
Дано не ми се сърди, че го съобщавам аз...

Все да му кажа да пише тука и все забравям.

Всичко си е на място и е пушчица бръмбарът!

:)
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: Имам 3 електромобила :-)

Мнение от s54 » 19 ное 2012г. 17:57

Синия Айксам, който спира до парламента от форума ли е?
Отговори