елтриколка

Електрически велосипеди, мотопеди, мотоциклети и триколки
doctorZizi
Мнения: 6
Регистриран: 04 юли 2011г. 10:53

елтриколка

Мнение от doctorZizi » 30 юли 2012г. 23:25

днес бях приятно изненадан от тази гледка – едно мъничко червено бижу – не мога да прикача снимките понеже са големи. Разговарях със собственика и се оказа, че има общо три такива – червено, синьо и бяло в Бг. Скорост до 60 км/ч, пробег до 180 км, подменени са оригиналните батерии с литиеви.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: елтриколка

Мнение от turin » 31 юли 2012г. 09:34

CityEl – готина триколка, особено за в града. Специалист по тях е cityel, голям ентусиаст, той може да каже подробности, ако се интересуваш ;) Виждал съм триколката наживо, голяма мания си е. Особено ако кварталните ни улици бяха с по-малко дупки, щеше да е идеална.
doctorZizi
Мнения: 6
Регистриран: 04 юли 2011г. 10:53

Re: елтриколка

Мнение от doctorZizi » 31 юли 2012г. 10:52

Сега докато си пиех сутрешното сокче и бижуто пристигна. Момчето искаше да го включи да се зарежда и трябваше да го качи на тротоара. Първо беше висок тротоарът – подложихме плочка и се качи предното колело, но задните забоксуваха, та му помогнахме. Сигурно Ситиел е брат му или този с третата машинка.
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: елтриколка

Мнение от turin » 31 юли 2012г. 10:56

Ако не се лъжа, двигателно е само едното от задните колела. Затова по изровените улици с много дупки си има проблеми. Но пък така отпадат всякакви грижи, свързани с диференциал ;)
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: елтриколка

Мнение от SuriCat » 31 юли 2012г. 16:47

Ми за машинка от този калибър не ти трябва сложно задвижване. Иначе дупките са проблем не само на малките возила! Аз с големите талиги да не би да не псувам всеки ден, или като ида да си изправям джантите или да сменям окачването дето се е размазало.
doctorZizi
Мнения: 6
Регистриран: 04 юли 2011г. 10:53

Re: елтриколка

Мнение от doctorZizi » 04 авг 2012г. 00:10

днес най-после се докопах до тротинетката – окачването и джантите. Два педала и един леген с похлупак. Пружина, вдигаща капака и амортисьори, обърнете внимание на въжето вляво – то е за аварийно "прибиране" на тротинетката, ако й свърши бензинът, извинете токът на неподходящо място – закачаш и дърпаш – няма нужда от репатрак. Това е допълнителната батерия. А ето го и мене. Силовата установка е невъзможно да се снима – отгоре са батериите, а отдолу трябва да я обърнем на една страна. В екокар.бг имало подробна тема и колегата Ситиел е собственикът на синята тротинетка.
Отговори