Направи си сам електро-мотоциклет

Електрически велосипеди, мотопеди, мотоциклети и триколки
totosmoto
Мнения: 49
Регистриран: 11 дек 2011г. 22:31

Re: Направи си сам електро-мотоциклет

Мнение от totosmoto » 24 сеп 2012г. 21:42

Здравей dane78, може ли да дадеш връзка към китайския сайт? Благодаря предварително!
dane78
Мнения: 55
Регистриран: 24 сеп 2012г. 18:14

Re: Направи си сам електро-мотоциклет

Мнение от dane78 » 25 сеп 2012г. 12:11

WUXI TYRONE INTERNATIONAL TRADING Co., Ltd
това е фирмата, мога да прикача проформата която са ми пратили, но е word файл и не знам как да го направя.
Сайтът баш оригиналният не го намирам, само този в alibaba.com, но там е показано производството им.
http://tyrone.en.alibaba.com/
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Направи си сам електро-мотоциклет

Мнение от turin » 25 сеп 2012г. 15:49

dane78 написа:но е word файл и не знам как да го направя
"Преглед" и после отдолу под полето за писане и под бутоните има "Прикачване на файл" – оттам качваш
dane78
Мнения: 55
Регистриран: 24 сеп 2012г. 18:14

Re: Направи си сам електро-мотоциклет

Мнение от dane78 » 26 сеп 2012г. 15:33

komplekt za trikolka.jpg
komplekt za trikolka.jpg (254.72 KиБ) Видяна 25535 пъти
не стана защото беше в екселски фаил така че си поиграх малко с фотошопа и ето резултата:)
dane78
Мнения: 55
Регистриран: 24 сеп 2012г. 18:14

Re: Направи си сам електро-мотоциклет

Мнение от dane78 » 26 сеп 2012г. 15:35

както изглежда не съм добър
Потребителски аватар
turin
Site Admin
Мнения: 645
Регистриран: 20 май 2008г. 17:20
Местоположение: София/Троян
Контакти:

Re: Направи си сам електро-мотоциклет

Мнение от turin » 26 сеп 2012г. 16:23

Оправих настройките да не смалява изображенията при преглед и сега се чете вече добре.
totosmoto
Мнения: 49
Регистриран: 11 дек 2011г. 22:31

Re: Направи си сам електро-мотоциклет

Мнение от totosmoto » 30 сеп 2012г. 20:56

В петък успях да изляза от работа по-рано и отскочих до Пловдивския панаир. Там се натъкнах на една фирма, предлагаща електрически скутери. Фирмата е "Евродизайн Енерджи" ООД, скутерите струваха 2600 лв. с ДДС и са китайски. Човекът от фирмата ми каза, че са с 3 kW (ако не се лъжа) мотори и имат до 60 км пробег с гелови батерии. Имаха 2 модела - единият по-солиден като размери ставаше и за двама човека, а другият по-малогабаритен (нов модел бил). Този новият модел много лесно му се сваляли батериите и ставало като си идеш вкъщи с изтощени батерии, а имаш още работа, да ги свалиш изтощените и да сложиш заредените (това разбира се ако си си купил 2 комплекта батерии). Фирмата е софийска, та софиянците от форума могат да отскочат да ги разгледат, защото в сайта им ги няма.

Видях и тези на Вромос, ама ми направи лошо впечатление ръждясалите видии, с които бяха хванали циферблата на километража за рамата, не че 2 видии правят скутер, ама това се вижда първо и дразни окото. Иначе бяха изложили и колите, ама нямаха намаление за панаира :).
totosmoto
Мнения: 49
Регистриран: 11 дек 2011г. 22:31

Re: Направи си сам електро-мотоциклет

Мнение от totosmoto » 09 окт 2012г. 11:06

Вчера поисках оферта за този двигател (в прикачения файл 2,5 кв който е). Чел съм по е-магазините, че тези мотори PERM http://www.heinzmann.com/en/electric-and-hybrid-drives много ги хвалят. Та даже се обадих в Германия, обаче мадамата ми каза, че на физически лица не продават и не можеше да ми каже някой дистрибутор, от който мога да попитам за цена и евентуално да си купя. Каза "ами питай в някой магазин за ел. скутери". :)
Някой от вас виждал ли е такива мотори (тип палачинка) да се продават в европейския съюз? Има подобни в E-bay, ама всички са с голяма мощност, а на мен ми трябва 2 - 2,5 кв.
Eltransbg вие сте дистрибутори на китайски двигатели, при вас нямате ли тип "палачинка" с подобна мощност?
Прикачени файлове
perm.PNG
perm.PNG (95.27 KиБ) Видяна 25467 пъти
Elmotiv
Мнения: 1
Регистриран: 18 ное 2012г. 19:00

Re: Направи си сам електро-мотоциклет

Мнение от Elmotiv » 18 ное 2012г. 21:17

Здравейте, колеги

пиша Ви от името на фирма Елмотив ООД. Ние сме вносител на електрически превозни средства и тази година участвахме за първи път на международния технически панаир в гр. Пловдив заедно с колегите от ЕвроДизайн Енерджи ООД. Колегата totosmoto е видял нашите скутери, но за жалост се е объркал, че се предлагат от ЕвроДизайн Енерджи. Можете да намерите повече информация за електрическите скутери на нашия уеб сайт:
http://www.el-motive.com

Относно това, което е написал колегата искам да допълня. В момента предлагаме 3 модела, като всички са с 3 kW двигатели. На нашия уеб сайт има информация защо сме избрали само 3 kW и сравнение с по-маломощни.
Всичките модели са двуместни и с товароносимост до 200 кг. Единият модел MLY-A просто изглежда малко по-голям от другите, но като цяло са с еднакви габарити.

Моделите MSG-E и MSG-B са със сменяеми батерии, тоест можете при наличие на втори комплект да ги смените и да не чакате зареждането на изтощените. От друга страна можете и да ги сваляте и зареждате извън скутера.

Цените на всички модели са намалени в момента с около 10% заради сезона.
Моделите MSG-E, MLY-A се предлагат на цена от 2190 лв. (без ДДС).
Цената на модела MSG-B е 2150 лв. (без ДДС).

Също така можем да предложим на всички ентусиасти за конверсия на бензинов скутер в електрически, съответния кит. За целта ще са ви необходими двигател, контролер и батерии. На нашия уеб сайт за момента не са обявени поотделно тези компоненти, но ако имате интерес можете да ни изпратите запитване и ще ви отговорим с повече информация.
wolfenstein
Мнения: 5
Регистриран: 20 окт 2012г. 18:09

Re: Направи си сам електро-мотоциклет

Мнение от wolfenstein » 21 ное 2012г. 18:27

Аз започнах да правя една джилера аризона 125 с електродвигател, монтирах двигателя някакъв от хидравлика на електрокар балканкар 150мм диаметър, ама табелката му е изтрита, и от сайта на Г.Костов на око видях подобен който е 2,7 кв на 75в. Аз го пробвах – върти на 12в, ама слабо и ще го захранвам на 36 или 48в. Сложих му верижно колело 11 зъба, а на каплата е 51. Та сега съм се замислил с акумулаторите какво да правя. Някъде 40ач е оптималният вариант. И контолер нямам, но за първо време може и без него. Мисля да взема два или три гелови vrla 18 ач да пробвам с тях какво ще стане, и след това да добавя още ако не излезе куца далавера. Възможно е и да има нужда от някаква редукция, защото ми се виждат високи оборотите на гумата, като я въртях на 12 в и ще товари електромотора. Това е за сега от мен, ще кача снимки. Ако някой може да помогне с мнение или съвет, ще съм много благодарен. :D
Отговори