Трабант?

Подходящи коли за преобразуване в електромобили
koalapost
Мнения: 2
Регистриран: 14 фев 2013г. 21:20

Трабант?

Мнение от koalapost » 01 мар 2013г. 00:43

Здравейте!

Как мислите, дали може двутактов Трабант да се превърне в електромобил? Колко скъпо би ми струвало това? Трабантът е прекрасна градска кола; ако стане и екологична, ще бъде незаменима! :)
Към кого да се обърна за тази трансформация?
Чакам с нетърпение мненията ви.

Поздрави!
Р. Иванова
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: Трабант?

Мнение от s54 » 01 мар 2013г. 11:43

Има преправяни трабанти, но проблемът при конверсия е, че няма нужната товароносимост и място за батерии като цяло.

Важно е да си изясните колко км ще минавате и какви изисквания към динамиката имате.

Във форума има хора занимаващи се с конверсии, които могат да ви насочат най-добре в цените и възможностите.
koalapost
Мнения: 2
Регистриран: 14 фев 2013г. 21:20

Re: Трабант?

Мнение от koalapost » 01 мар 2013г. 12:15

Трабантът е комби и съм пълнила преди време целия багажник догоре, до тавана, с камъни :D Надявам се това да е плюс :) Сигурно има как да се измисли батериите да са там?
Няма да минавам големи разстояния, просто градска кола за слизане до центъра и обратно до в къщи. А от трабанта никой не очаква да е бърз :D Така че - каквото, такова... :)
Ще почета и аз по форума, за да се ориентирам, но с голямо нетърпение чакам някой да се обади...
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Трабант?

Мнение от SuriCat » 01 мар 2013г. 16:24

Ами 8-10кв.ч. батерия и 10кв мотор мисля, че ще му дойдат добре.
Батериите може да ги сложиш навсякъде, стига да има техническа възможност, но това се преценя на място.
Потребителски аватар
infernus
Мнения: 200
Регистриран: 08 авг 2011г. 21:29

Re: Трабант?

Мнение от infernus » 12 мар 2013г. 23:15

Абе момиче, ти да не си от Трабат форума ;) Защо точно Траби, някаква мелхолия усещам тука. Но ако си решила, верно трябва да се прегледа къде какво може да се сложи.
alabin
Мнения: 23
Регистриран: 07 дек 2010г. 14:46

Re: Трабант?

Мнение от alabin » 10 юни 2013г. 15:23

Здравейте, г-жо Иванова!
Трабантът е най-подходящата кола за конверсия и използване в градски условия. И за разлика от китайско-индийските опити за електификация на личния градски транспорт има едно важно предимство, наречено багажник, особено във Вашия комби вариант. Ако ползвате руски език препоръчвам Ви сайта:
http://electricmobile.ru/forum/viewtopi ... &start=180
Сигурен съм, че ще Ви хареса, а след това ще говорим за компоновка и насищане. :)
Отговори