Конверсия на пластмасов РЕНО ЕСПАС?

Подходящи коли за преобразуване в електромобили
boyanak
Мнения: 6
Регистриран: 29 мар 2011г. 22:30
Местоположение: ВАРНА

Конверсия на пластмасов РЕНО ЕСПАС?

Мнение от boyanak » 09 авг 2012г. 23:05

Колеги, моля за съвет. Имам Рено Еспас 1 – 1990г. Как мислите, подходяща ли е за конверсия, като имайте предвид, макар че е миниван тежи около 1200кг (поради това, че каросерията му е пластмаса), шасито е поцинковано? Най-важното интересува ме дали могат да се монтират батерии отдолу, защото си е доста височко?
Също ако е подходящо според по-добрите специалисти във форума, кои от системите трябва да се запазят? Благодаря за отговора предварително.
Потребителски аватар
SuriCat
Мнения: 629
Регистриран: 23 авг 2011г. 11:18
Местоположение: София

Re: Теглото?

Мнение от SuriCat » 10 авг 2012г. 05:42

Не променяш нищо по окачването и спирачната система с изключение на това, че трябва да добавиш нещо да прави вакуум на сервото на спирачката.

Килограмите не са проблем когато си подготвил съответното количество батерии и мощен мотор за да ги ускорява достатъчно бързо.
Потребителски аватар
infernus
Мнения: 200
Регистриран: 08 авг 2011г. 21:29

Re: Конверсия на пластмасов РЕНО ЕСПАС?

Мнение от infernus » 12 мар 2013г. 23:17

Напълно подкрепям идеята. Колата за времето си е била уникална с всичко пласмасово по нея, има информация за някакъв Спас с оловни батерии, дето минавал 90 километра, ама така и не го намерих официално. Гледам, че мъчиш Спас I да правиш конверсия, аз преди няколко дни вече карам Спас II точно със същата цел, огромна кола с тегло колкото градската ми кола с две врати – направо чудо.
Отговори