Зарядно за NI Cd батериен блок?

Силова и допълнителна електроника в електромобила
color
Мнения: 1
Регистриран: 01 юли 2010г. 16:34

Зарядно за NI Cd батериен блок?

Мнение от color » 01 юли 2010г. 17:06

Здравейте, новорегистриран съм във форума. Поздравления за създателите и хората, които го поддържат!

Пиша по молба на мой приятел, който е на път да се сдобие с електромобил. Акумулаторите, които го задвижват са 18 последователно свързани 6V 136Ah, от този вид:

http://www.saftbatteries.com/MarketSegm ... Techniques

Колата обаче няма зарядно за тях. Всякакава информация и насоки за видове, модели и откъде може да се купи такова, ще му бъде от огромна полза.

Поздрави.
ivori1
Мнения: 1
Регистриран: 18 яну 2011г. 01:16

Re: Зарядно за NI Cd батериен блок?

Мнение от ivori1 » 16 фев 2011г. 11:52

Имам един познат който произвежда зарядни за слънчеви батерии за чужбина и той бе почнал един проект зарядно универсално за оловни тягови, никелови и литиеви батерии ако искаш да питам дали може да намери някоя от пробните си бройки. Представлява малък ком на който се задава еднократно тип батерия, брой клетки и разни други и то си смята. Показва моментно състояние на батерията, брой цикли, време до зареждане и други параметри ако има интерес мога да го помоля да пусне 3-4 бройки. А и цената е символична.
Ognian
Мнения: 70
Регистриран: 15 апр 2011г. 09:46
Местоположение: Sofiq
Контакти:

Re: Зарядно за NI Cd батериен блок?

Мнение от Ognian » 05 май 2011г. 08:37

Color,
намери ли подходящото захранване?
deo
Мнения: 6
Регистриран: 18 фев 2012г. 20:37

Re: Зарядно за NI Cd батериен блок?

Мнение от deo » 19 сеп 2013г. 09:37

ivori1 написа:Имам един познат който произвежда зарядни за слънчеви батерии за чужбина и той бе почнал един проект зарядно универсално за оловни тягови, никелови и литиеви батерии ако искаш да питам дали може да намери някоя от пробните си бройки. Представлява малък ком на който се задава еднократно тип батерия, брой клетки и разни други и то си смята. Показва моментно състояние на батерията, брой цикли, време до зареждане и други параметри ако има интерес мога да го помоля да пусне 3-4 бройки. А и цената е символична.
Звучи интересно...

Има ли някаква по-нова информация?
Отговори