Инвертор за Azure Dynamics AC24LS от HEC/Inko systems

Силова и допълнителна електроника в електромобила
Потребителски аватар
stealthhack
Мнения: 243
Регистриран: 24 май 2011г. 16:45
Местоположение: София

Re: Инвертор за Azure Dynamics AC24LS от HEC/Inko systems

Мнение от stealthhack » 04 фев 2014г. 02:00

За справка: http://koorteh.com/var/AC24LS_DMOC445ProductSheet.pdf
Максимални 400А на делта или 250А на звезда, друг е въпросът че ще ги има до ниски обороти с този контролер (по мои сметки докъм 2000rpm на делта, и 1200rpm на звезда).
Прикачени файлове
Спецификации
Спецификации
121.png (372 KиБ) Видяна 19911 пъти
deleted user 1
Мнения: 43
Регистриран: 21 авг 2012г. 15:11

Re: Инвертор за Azure Dynamics AC24LS от HEC/Inko systems

Мнение от deleted user 1 » 04 фев 2014г. 13:25

Четеш грешните редове. Това, че може да понесе такива токове не значи, че може да ги конвертира тия токове във въртящ момент.
Най-високата стойност е 146 ампера/фаза при голямо хлъзгане и ниско КПД. До 100-120 ампера/фаза моторът се държи адекватно. Това са реактивни токове, а не активни, така че сметките не са такива каквито си ги представяш. Чисто активно сумарен ток на мотора стига до към 90 ампера, а в режим на регенерация до към 50. Най-вероятно може да се изстиска още малко, ако се напаснат добре кривите. Не очаквай чудеса от тоя мотор.
Потребителски аватар
stealthhack
Мнения: 243
Регистриран: 24 май 2011г. 16:45
Местоположение: София

Re: Инвертор за Azure Dynamics AC24LS от HEC/Inko systems

Мнение от stealthhack » 04 фев 2014г. 13:46

Pif написа:Четеш грешните редове. Това, че може да понесе такива токове не значи, че може да ги конвертира тия токове във въртящ момент.
Най-високата стойност е 146 ампера/фаза при голямо хлъзгане и ниско КПД. До 100-120 ампера/фаза моторът се държи адекватно. Това са реактивни токове, а не активни, така че сметките не са такива каквито си ги представяш. Чисто активно сумарен ток на мотора стига до към 90 ампера, а в режим на регенерация до към 50. Най-вероятно може да се изстиска още малко, ако се напаснат добре кривите. Не очаквай чудеса от тоя мотор.
От къде ти е информацията?
Според теб как от Azure Dynamics изкарват 70kw пикова мощност на контролера, дори да е с 0,5pf. Пак за 10сек ускорение е добре.
deleted user 1
Мнения: 43
Регистриран: 21 авг 2012г. 15:11

Re: Инвертор за Azure Dynamics AC24LS от HEC/Inko systems

Мнение от deleted user 1 » 04 фев 2014г. 14:34

От къде ми е информацията - справка горния ми пост.
Изкарва е различно от поема. За да "изкара", това значи дадени нютонметри при дадени обороти. Има максимален магнитен поток, който може да поеме роторът. Хората са дали колко е въртящият момент при какви обороти. Сметни си го сам. Мен ме интересуваше - измерих си го. На мотора има етикетче, на което е описано какъв е моторът. С вдигане на оборотите може да се вдигне мощността. Някъде е записан и номиналният ток на мотора. С кривата за ток/въртящ момент си правиш сметките. Би трябвало Пламен да има и другия видеоклип, в който са всички стойности от измерването. Аз съм си ги извадил в екселски файл и изчислил.
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Re: Инвертор за Azure Dynamics AC24LS от HEC/Inko systems

Мнение от rrumpe » 04 фев 2014г. 14:36

stealthhack написа:... Azure Dynamics изкарват 70kw пикова мощност на вала с 312v...
А ти откъде имаш тази информация, защото от спецификациите от предишния ти пост пише:
Peak Shaft Power 47kW@312VDC
Потребителски аватар
stealthhack
Мнения: 243
Регистриран: 24 май 2011г. 16:45
Местоположение: София

Re: Инвертор за Azure Dynamics AC24LS от HEC/Inko systems

Мнение от stealthhack » 04 фев 2014г. 14:48

Pif написа:От къде ми е информацията - справка горния ми пост.
Изкарва е различно от поема. За да "изкара", това значи дадени нютонметри при дадени обороти. Има максимален магнитен поток, който може да поеме роторът. Хората са дали колко е въртящият момент при какви обороти. Сметни си го сам. Мен ме интересуваше - измерих си го. На мотора има етикетче, на което е описано какъв е моторът. С вдигане на оборотите може да се вдигне мощността. Някъде е записан и номиналният ток на мотора. С кривата за ток/въртящ момент си правиш сметките. Би трябвало Пламен да има и другия видеоклип, в който са всички стойности от измерването. Аз съм си ги извадил в екселски файл и изчислил.
Щом си изчислил стойностите, би ли споделил каква е Amps/Nm стойността при свързване звезда (преди достигане на базовата скорост).
georgi.todorov
Мнения: 4
Регистриран: 02 апр 2013г. 19:00

Re: Инвертор за Azure Dynamics AC24LS от HEC/Inko systems

Мнение от georgi.todorov » 30 юли 2014г. 20:53

Някакво раздвижване с контролерите?
Нещо тествано реално
rrumpe
Мнения: 162
Регистриран: 23 яну 2013г. 17:10

Re: Инвертор за Azure Dynamics AC24LS от HEC/Inko systems

Мнение от rrumpe » 01 авг 2014г. 15:22

Аз се отказах от конверсия за сега, не знам другите до къде са стигнали. Не споделят много, много.
Отговори