Отопление на електромобила

Силова и допълнителна електроника в електромобила
Потребителски аватар
infernus
Мнения: 200
Регистриран: 08 авг 2011г. 21:29

Re: Отопление на електромобила

Мнение от infernus » 12 мар 2013г. 23:30

s54 написа:
teodor.ivanov написа:Какви преработки мислиш, че ще ти трябват ако ползваш нафтов нагревател за вода?
Ако е за мен въпросът - доста :D
моя грешка, че не споменах, че става въпрос за Аиксам
нямам водно парно, а само сух нагревател, който нещо прави, но в голям студ най-вероятно
няма да прави нищо, а ще дърпа доста от батерията
Любо е твоят човек с газовия котлон в колата, още не се е запалил, значи бачка, ама все пак си дръж пожарогасителя под ръка :mrgreen:
s54
Мнения: 216
Регистриран: 16 ное 2012г. 15:24
Местоположение: София

Re: Отопление на електромобила

Мнение от s54 » 13 мар 2013г. 10:42

абе то се стопли, та ще имам време да го мисля :lol:
Потребителски аватар
cityel
Мнения: 94
Регистриран: 18 окт 2011г. 14:36
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отопление на електромобила

Мнение от cityel » 23 мар 2013г. 00:24

Кодова дума:
"Blue cat campingaz"

:lol:
Потребителски аватар
cityel
Мнения: 94
Регистриран: 18 окт 2011г. 14:36
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отопление на електромобила

Мнение от cityel » 29 окт 2014г. 21:14

Имам един отоплител за кола под ръка, на който му е интересно може да се тества.
Газов, гори без пламък.
:)
Потребителски аватар
veteran
Мнения: 9
Регистриран: 24 яну 2015г. 15:18
Местоположение: Pazarzhik
Контакти:

Re: Отопление на електромобила

Мнение от veteran » 25 яну 2015г. 11:18

Здравейте,
Само от един ден съм във форума (не знам защо толкова време не съм попадал на това място, щях да се регистрирам барем сто пъти) и не искам да звучи нафукано, но по отношение на отоплението и охлаждането мисля, че мога много да помогна. Най-добрият вариант според мене е термопомпа въздух-въздух на CO2. Технологията е много нова и има още много неясноти по въпроса, но основните принципи са ясни от 1924г. (Ами то и това с което сте се заели е също доста ново :D ). Лично за мене би било много интересно дали някой е правил изчисления за количеството топлинна енергия, отделяна от електромобила, която би могла да се ползва за отопление през зимата. От практиката знам че за охлаждане на купето на средно голям автомобил, например Тойота Корола, са необходими около 2,5 Kw студо мощност или при COP-3.5 около 0.65 Kw електрическа мощност. Каква е мощността (топлинната) при отопление не знам, но ако апроксимирам наблюденията ми от други подобни изчисления, то би следвало да бъде около 7.5 Kw при -15 градуса по C. Ако темата представлява интерес за Вас, като ми остане време ще си посмятам да видим какво ще се получи на теория.
Най-голямата власт е да владееш себе си.
Отговори